• Call of Duty World War 2 Aşırı Kasma Sorunu 5 0 5 1

Call of Duty World War 2 Aşırı Kasma Sorunu

Call of Duty World War 2 Aşırı Kasma Sorunu
« : 13 Mayıs 2018, 18:52:38 »

Arkadaşlar bilgisayarıma Call of Duty WW2 kurdum fakat en düşük ayarlarda bile aşırı derecede takılıyor, neredeyse oynayamıyorum hiç. Görev yöneticisinden baktığımda CPU kullanımı filan çok yüksek, bunun sebebi ne olabilir acaba? Bilgisayara yeni format attım ve ekran kartı da dahil gereken bütün güncellemeleri yaptım.

Call of Duty World War 2 Kasma Sorunu Çözümü

Sistemim:

İŞLEMCİ: AMD FX X8 8320. 3.50 GHZ 16mb ön bellek
EKRAN KARTI: NVİDİA GT 430 2gb
RAM: 16 GB
İŞLETİM SİSTEMİ: WİNDOWS 10 X64 ENTERPRİSE
HARD SİKK: 1 TB

Ynt: Call of Duty World War 2 Aşırı Kasma Sorunu
« Yanıtla #1 : 13 Mayıs 2018, 21:46:40 »
AMD FX-8320 Eight-Core 3.5 Ghz. işlemci, 16 Gb. ram miktarınız Call of Duty World War 2 Sistem Gereksinimleri'ni karşılamakla beraber NVidia GeForce GT 430 2 Gb. 128-Bit 28.8GB/sec DirectX 12.0 ekran kartınız WW2 minimum sistem gereksinimlerinin altında kalıyor. Bu yüzden World War 2 grafik ayarlarını düşürmeniz gerektiğini düşünüyorum.

Call of Duty World War 2 Kasma Sorunu Çözüm Önerilerim:

* Öncelikle ve en önemlisi, biraz önce çektiğim sistemime göre yaptığım ayarları gösteren videoda ve aşağıya eklediğim görselde de görebileceğiniz Resolution/ekran çözünürlüğü ayarınızı mevcut ayarınızdan bir kademe aşağıya düşürünüz. Render Resolution ve Pre-T2X Resolution ayarlarını ise Resolution seçeneğinde yaptığınız ekran çözünürlüğü ayarının bir kademe altına ayarlayınız.

* Call of Duty World War 2 grafik ayarlarında bulunan ayarların tamamını Low, en düşük ya da Off olarak ayarlayınız. Kasma sorunu düzelince daha sonra kademe kademe artırırsınız.

* Oyunun yönetici olarak çalışacak şekilde ayarlayınız.

* Antivirüs proğramı kullanıyorsanız oyun klasörünü ya da WW2 Steam üzerinde ise komple aşağıdaki dosya yolunu antivirüs haricinde tutacak şekilde ayarlayınız.

Kod: [Seç]
C:\Program Files (x86)\Steam
* Oyuncular İçin FPS Arttırma, Ping Düşürme ve Optimizasyon Rehberi başlığında anlatımını yaptığım genel optimizasyonları uygulayınız.

Kasma sorunu ile ilgili herhangi bir başka sorunuz olursa yazarsanız yanıtlamaya çalışayım.

Arkadaşlar bilgisayarıma Call of Duty WW2 kurdum fakat en düşük ayarlarda bile aşırı derecede takılıyor, neredeyse oynayamıyorum hiç. Görev yöneticisinden baktığımda CPU kullanımı filan çok yüksek, bunun sebebi ne olabilir acaba? Bilgisayara yeni format attım ve ekran kartı da dahil gereken bütün güncellemeleri yaptım.

Sistemim:

İŞLEMCİ: AMD FX X8 8320. 3.50 GHZ 16mb ön bellek
EKRAN KARTI: NVİDİA GT 430 2gb
RAM: 16 GB
İŞLETİM SİSTEMİ: WİNDOWS 10 X64 ENTERPRİSE
HARD SİKK: 1 TB

Call of Duty World War 2 Kasma Sorunu Çözüm Önerileri

https://www.youtube.com/watch?v=Lu7-55C1XTc

Ynt: Call of Duty World War 2 Aşırı Kasma Sorunu
« Yanıtla #2 : 13 Mayıs 2018, 22:28:42 »
çözüm öneriniz için çok teşekkür ederim. oyundaki soylediğiniz grafik ayarlarını zaten en düşük seviyeye ayarladım. ekranım 1080p olmasına rağmen 800x600 en düşük çözünürlüğe ayarlamama rağmen kasma olayı devam etmekte malesef. sanırım ekran kartım yetersiz olabilir diye düşünüyorum