Call of Duty World War 2 DirectX Encountered an Unrecoverable Error

Call of Duty World War 2 DirectX Encountered an Unrecoverable error/hatasıyla karşılaşan oyuncular oldukça fazla ve bu konuda sorular geliyor sık sık. Ben de bu sorunu yaşayanlar için çözüm önerilerimi ayrı ayrı sunmak yerine yeni bir konu başlığı oluşturayım dedim arkadaşlar, umarım faydası dokunur.

Kod: [Seç]
Call of Duty World War 2 DirectX Encountered an Unrecoverable Error
* Call of Duty World War 2 oyunu DX11 ve üzeri sürümleri destekleyen ekran kartları ile çalışmaktadır. Bu yüzden ekran kartınızın en az DirectX 11 sürümünü desteklediğinden emin olunuz. Ekran kartınızın model numarasını arama motorlarında yazarak tüm teknik özelliklerini ve desteklediği DX sürümünü kolayca öğrenebilirsiniz. İsterseniz yorum kısmından modelini yazarsanız sizin için araştırıp en kısa sürede yanıtlamaya çalışırız.

Eğer ekran kartınızın model numarasını bilmiyorsanız bağlantıda detaylarını ve indirme bağlantısını bulabileceğiniz Speccy Free veya benzeri bir yazılımı kullanarak öğrenebilirsiniz.

* Başlat/çalıştır'dan dxdiag'ı başlatarak DirectX Tanı Aracı'nı açınız ve sisteminizde bulunan DirectX sürümünü kontrol ediniz. Aynı menüde ''Sorun bulunmadı'' yazdığını görünüz. Ardından bağlantıdan DirectX End-User Runtime Web Installer'i indirip DirectX kurulumunu yenileyiniz.

* Sisteminizin Call of Duty World War 2 Sistem Gereksinimleri'ni karşılayıp karşılamadığını kontrol ediniz ve güncel ekran kartı driver'larının kurulu olduğundan emin olunuz.

AMD Driver

NVidia Driver

* Windows Update'in açık olduğundan emin olunuz ve önemli güncelleştirmeler ile isteğe bağlı güncelleştirmelerin (dil için olanlar hariç) tamamını uygulayınız.

* Yukarıda anlatılanları yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatınız ve directx encountered an unrecoverable hatasının düzelip düzelmediğini kontrol ediniz.

* Ayrıca Call of Duty serisi diğer oyunlarda da karşılaşılan DirectX Encountered an Unrecoverable hatasıyla ilgili aşağıdaki başlıklardaki çözüm önerilerini de incelemenizi öneriyorum, kolay gelsin.

Call of Duty Infinite Warfare DirectX Encountered an Unrecoverable Error

Call of Duty Advanced Warfare DirectX Encountered an Unrecoverable Error

Call of Duty Ghosts DirectX Encountered an Unrecoverable Error

Modern Warfare 3 DirectX Encountered an Unrecoverable Error

Call of Duty World War 2 DirectX Encountered an Unrecoverable Hatası