[Sabit] Call of Duty Kurulum, Oyun Hataları ve Çözüm Önerileri  

Sayfa 2 / 2
 
(@administrator)
General Admin

CoD, UO ve CoD2 oyunlarınız multiplayer olarak açılabiliyorsa singleplayer kurulumlarında sorun olmaması gerekir. Bu durumda ilk aklıma gelen oyunların işletim sistemi ya da güvenlik yazılımlarınca engelenebiliyor olabileceği. Öncelikle oyunların kısayollarına sağ tık yapıp Özellikler > Uyumluluk sekmesinden yönetici olarak çalıştır şeklinde ayarlayınız, ayrıca güvenlik yazılımlarının oyunların açılmasına engel olup olmadığını kontrol ediniz. Diğer bir neden de bahsettiğiniz oyunları singleplayer oynamak için çalıştırdığınızda CD/DVD takılmasına ihtiyaç duymaları. Gerçi CD/DVD takmadan oyunu başlattığınızda takmanızı isteyen uyarı çıkması gerekir ama sizde tepki vermemiş oyun. Fakat siz yine de oyunun CD/DVD'sini takınız veya ISO ortamında mevcutsa sanal sürücüye gösteriniz ya da en kolay çözüm olarak da No-CD/DVD olarak da adlandırılan oyun versiyonuna uygun cra*k dosyasıyla çalıştırmayı deneyiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Mart 2016 20:58
Beachboys35
(@beachboys35)
Er Üye

Bize en kolay çözüm olan cra*k. Sorunu böyle çözdük. Verdiğiniz bilgiler ve ayırdığınız zaman için teşekkür ediyoruz. İyiki varsınız..

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Mart 2016 22:06
Berk Bubuş
(@berk-bubus)
Er Üye

Hocam new game yapamıyorum. Save de açamıyorum. Sorun şu ki 5 mb alan yok diyor. Fakat 450 GB boş yerim var.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21 Mayıs 2017 12:56
Berk Bubuş
(@berk-bubus)
Er Üye

5mb disk space hatası veriyor oyunda new game yapınca. load game de çalışmıyor yardım ederseniz sevinirim. 450 GB boş alan var.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21 Mayıs 2017 14:39
(@administrator)
General Admin

Call of Duty (1) free 5 mb disk space hatası ile daha önce yeni bir kurulum yapıp oynamak istediğimde karşılaşmıştım. Çözümünü ise ..mainsave klasörünü komple silerek sağlamıştım. Save klasörünü silerek oyunu yeniden açıp kontrol ediniz. Call of Duty save game dosyalarını bulabileceğiniz bağlantıdaki kategoriden CoD1'a ait save dosyalarını bulup oyun yoluna atarak da çözüm sağlayabilirsiniz.

D:ActivisionCall of Dutymainsave

CevapAlıntı
Gönderildi : 21 Mayıs 2017 20:51
Sayfa 2 / 2