Forum Kuralları

Forum Kuralları
« : 06 Nisan 2012, 04:08:25 »
WEBSİTE ve FORUM KURALLARI

1. Forum ortamında, üyelik avatar ve imzanızda, özel mesajlarınızda ve diğer site faaliyetlerinizde; kişilere ya da kutsal değerlere hakaret etmek veya argo, kaba ya da kötü söz söylemek, küfür etmek, siyasi söylemde bulunmak, ırkçılık, bölücülük, ayrımcılık ya da din düşmanlığı yapmak, genel ahlaka ve edep kurallarına aykırı davranmak, kurum, hizmet ya da ürün kötülemek veya reklam yapmak, uygunsuz üye/kullanıcı adı kullanmak yasaktır.

2. Site/forumu kullanabilmek için üyeler kullanıcı adı belirlemeli, sadece kendisinin bileceği şifre oluşturmalı ve geçerli bir e-posta adresi vermelidir. Geçerli e-posta adresi olmadan üyeliğinizi aktive edemezsiniz. Kullanıcıların profillerindeki kişisel bilgiler ile ilgili gösterim seçimlerinden forum yöneticileri sorumlu değildir. Siteye yazılan her türlü bilgi kamuya açık bilgi haline geleceğinden kişisel bilgilerinizi paylaşma kararı verirken dikkatli olmalı ve hatta önerimiz hiç bir kişisel bilginizi paylaşmamanız yönündedir.

3. Üyeler kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar. Her üyenin yalnızca bir hesabı olabilir. Kasıtlı olarak mükerrer üyelik hesabı kullananların üyelikleri uyarılmadan silinecek ve yeniden üye olmalarına izin verilmeyecektir.

4. Konu başlıkları konunun içeriğini ifade edecek şekilde seçilmelidir. Konu içeriği ile ilgisi bulunmayan "yardım edin", "help", "lütfen" "yardım", "acil" vb. sorununuzun çözümünde de faydası olmayan başlıklar kullanmak yasaktır.

5. Yeni bir konu açılmadan önce o konunun daha önceden açılıp açılmadığını anlamak amacıyla forumda “Arama” yapılmalıdır. Mükerrer konular ve forum kategorilerine uygun olmayan ya da mevcut kategori ve forumların ilgi sahası dışında konu açmak yasaktır.

6. Konu ya da mesajlarınızın tamamını kapsayacak şekilde gereksiz olarak renk, boyut, kalınlık, ifade gibi efektler kullanmak, mesajın veya konu başlığının tamamını büyük harflerle yazmak yasaktır.

7. Aynı konuyu, aynı veya farklı başlıklar altında açmak, aynı  mesajı birden fazla ya da üst üste göndermek (flood) ve diğer üyeleri rahatsız edecek derecede özel mesaj göndermek yasaktır.

8. Yasa dışı içerik ile konu açmak, mesaj yazmak, herhangi bir yazılıma ait yasal olmayan paylaşımlarda bulunmak veya talep etmek, telif haklarıyla korunan müzik ya da film paylaşımı yapmak yasaktır. Sonuç olarak forumda, Türkiye Cumhuriyeti yasalarını ve uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen konu açmak, mesaj yazmak ya da paylaşımda bulunmak yasaktır.

9. Video Paylaşımları: Forumdaki video paylaşımlarında sadece DailyMotion, Vimeo ve Youtube videoları paylaşılabilecektir. Ana içeriğini videonun oluşturduğu paylaşımlar yapılırken sadece video linki değil video ile ilgili bir kaç cümlelik açıklama da girilmeli ve paylaşılan videoların Forum Kuralları'na uygun olmasına dikkat edilmelidir. Hiç bir özelliği olmayan ve site kullanıcısına artı değer katmayan video ya da kanal tanıtımı amacıyla açılan konu başlıklarına izin verilmeyecektir.

Call of Duty serisi ile ilgili inceleme videolarınızı en az 200-300 kelimelik özgün!!! açıklama ile birlikte kanal linkini de koyarak yayınlamak için öncelikle kontrol edilmesi ve gerekirse görsel ilavesi amacıyla yönetime bildirdikten ve onay aldıktan sonra yayınlayabilirsiniz.

10. Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına her zaman sahiptir. Forum kurallarına uymayanları tespit ettiğinizde o şahsı uyarmak yerine ilgili forum yöneticisine bildiriniz.

11. Foruma üye olanlar bu kuralları ve ilan edilmeden de ilave edilebilecek yeni kuralları kabul etmiş sayılırlar. Forum’a gönderilen mesajlardan tamamıyle sahibi sorumludur. Forum görevlileri ya da yöneticiler başkalarının açtığı konulardan veya mesajlardan sorumlu tutulamazlar.

12. Forum kurallarını ihlal eden ya da forum huzurunu bozan üyeler uyarılmaksızın forumdan uzaklaştırılacak ve forum kurallarına uygun olmayan konu veya mesajlar kaldırılacaktır. TCK'nun ihlali durumunda ise yasal işlem yapılacaktır. Şikayete bağlı suçlarda şikayet hakkı zarara maruz kalana aittir. Yasal mercilere herhangi bir şikayet durumunda suçlanana ait tüm kişisel veriler adli mercilere verilecektir.

13. Call of Duty Turkiye Yönetimi olarak tüm üyelerimize iyi forumlar ve zevkli oyunlar dileriz.