• Call of Duty 2 Server Açma ve Kurulum Ayarları, Hata Çözümleri (ANA KONU) 5 0 5 1

Call of Duty 2 Server Açma ve Kurulum Ayarları, Hata Çözümleri (ANA KONU)

Hocam Teşekkür ederim bir sualim daha olacak sizi de yorduk biliyorum.

Rcon programlarına sürekli istek gönderen bi kullanici var rcon şifresini sürekli yanlış yaziyor ve benim rcon programi calismaz oluyor bu işlemi sürekli yapiyor ama.

Sormak istediğim ise Servera girmeden sadece console'dan (yani serveri actigimiz kisayol)banclient ve banuser komutlarıyla ban atmaya calistiğimda  " Can't ban user, GUID is 0 " Hatasi veriyor, bunun sebebi nedir çözümü nedir?

Ayrica tempbanuser ve tempbanclient kodlari calisiyor yalniz banladigim oyuncu tekrar geri geliyor ayni ip ile bu nedendir, teşekkür ederim simdiden.

Call of Duty 2 serverde GUID numarası ile ilgili sorunlar için punkbuster'ı etkinleştirmeli ve pb klasörü içerinde manuel ya da PB_SV_WriteCfg komutu ile oluşturacağınız pbsv.cfg içerinde pb_sv_GuidRelax " " komutuna aşağıda size uygun olan komutlardan birini girmelisiniz.

Kod: [Seç]
pb_sv_GuidRelax "" //[1=UNKN, 2=WRONGIP, 4=DUP (add desired values)]

0= Kick for UNKN guid, wrong ip guid and duplicate guid.
1= Kick for wrong ip guid and duplicate guid.
2= Kick for UNKN guid, and duplicate guid.
3= Kick for duplicate guid.
4= Kick for UNKN guid and wrong ip guid.
5= Kick for wrong ip guid.
6= Kick for UNKN guid
7= Don't kick for UNKN guid, wrong ip guid and duplicate guid.

Sunucunuzun IP adresine gelen DDoS ataklar için zamanında bizim de kullandığımız, şu an için resmi sitesi kapalı olan ama Sourceforge üzerinden indirebileceğiniz KiwiGuard yazılımını kullanabilirsiniz.

Arkadaşlar linux işletim sistemine cod2 kurmak istiyorum ama kaynak yok bilen var mı? Nasıl kurabilirim Call of Duty 2 oyununu server olarak linux'da port vericem ip vericem ve de join game'de görünmesini sağlamak için gerekli vs ayarlar bilen varsa yardım edebilir mi lütfenn...

3-5 sene önce hem Linux işletim sistemini deneyimlemek hem de Call of Duty 2/4 server kurulum testleri için bilgisayarımdaki ayrı bir bölüme kurulum yapmıştım. Windows tabanlı yazılım ve oyun kurulumları bazı ek yazılımlarla Linux üzerine kurulabiliyor ama Windows alışkanlığım ve Linux bilgimin yeterli olmaması nedeniyle bana zor gelmişti, o yüzden yardımcı olamayacağım.

Fakat; free yazılım olması ve sadece Windows'a bağımlı kalmamak için Linux işletim sistemini herkesin öğrenmesini tavsiye edebilirim.

Arkadaşlar linux işletim sistemine cod2 kurmak istiyorum ama kaynak yok bilen var mı? Nasıl kurabilirim Call of Duty 2 oyununu server olarak linux'da port vericem ip vericem ve de join game'de görünmesini sağlamak için gerekli vs ayarlar bilen varsa yardım edebilir mi lütfenn...

Herkese merhaba.

Bu, forumdaki ilk mesajım. Umarım son olmaz :)

Bir kaç gündür Cod2 Multiplayer ile ilgilenmekteyim. Daha doğrusu kendime ait bir server açmak istiyorum. Fakat kurmuş olduğum sunucuya girmek isteyen kişilerin, paylaşmış olduğum ve kendimce düzenlediğim setup.exe dosyasını kurarak direkt servera girmeleri gerekiyor.

İşin setup.exe oluşturma kısmını araştırdım ve zor olmadığını gördüm. Benim yardım talep ettiğim konu, kimsenin ip adresi: port adresi ile uğraşmadan, sadece vereceğim setup dosyasını kurarak sunucuma ulaşabilmelerini sağlamaktır.

Server ip adresim, setup.exe'ye include edilmiş olacak. İp adresimi hangi config dosyasına yazmalıyım ya da bu iş nasıl olmalı?

İyi forumlar.

Bahsettiğiniz işlem yazılım işlerinden anlayan birisi tarafından CoD2MP_s.exe'yi editleyerek yapılabilir. Bir ara araştırmıştım ama .exe editleme işlemleri yapan düzgün çalışan bir free yazılım bulamamıştım, yapabilen yazılımların ise fiyatları yüksekti.

Call of Duty 2 serverinize özel olarak bağlanmak için kullanabileceğiniz diğer yöntem olarak ise .bat dosyası (Windows Toplu İş Dosyası) oluşturmak olabilir. Denememekle birlikte .bat dosyasının içine yazılabilecek kodlar şu şekilde olabilir.

@echo off
@echo Call of Duty 2 basliyor...
CoD2MP_s.exe \connect serveripnumaraniz:serverportnumaraniz
@echo baglaniyor...

Herkese merhaba.

Bu, forumdaki ilk mesajım. Umarım son olmaz :)

Bir kaç gündür Cod2 Multiplayer ile ilgilenmekteyim. Daha doğrusu kendime ait bir server açmak istiyorum. Fakat kurmuş olduğum sunucuya girmek isteyen kişilerin, paylaşmış olduğum ve kendimce düzenlediğim setup.exe dosyasını kurarak direkt servera girmeleri gerekiyor.

İşin setup.exe oluşturma kısmını araştırdım ve zor olmadığını gördüm. Benim yardım talep ettiğim konu, kimsenin ip adresi: port adresi ile uğraşmadan, sadece vereceğim setup dosyasını kurarak sunucuma ulaşabilmelerini sağlamaktır.

Server ip adresim, setup.exe'ye include edilmiş olacak. İp adresimi hangi config dosyasına yazmalıyım ya da bu iş nasıl olmalı?

İyi forumlar.

Cevap için çok teşekkür ederim. Konuyu yabancı kaynaklardan araştıracağım.

İyi forumlar.

Bahsettiğiniz işlem yazılım işlerinden anlayan birisi tarafından CoD2MP_s.exe'yi editleyerek yapılabilir. Bir ara araştırmıştım ama .exe editleme işlemleri yapan düzgün çalışan bir free yazılım bulamamıştım, yapabilen yazılımların ise fiyatları yüksekti.

Call of Duty 2 serverinize özel olarak bağlanmak için kullanabileceğiniz diğer yöntem olarak ise .bat dosyası (Windows Toplu İş Dosyası) oluşturmak olabilir. Denememekle birlikte .bat dosyasının içine yazılabilecek kodlar şu şekilde olabilir.

@echo off
CoD2MP_s.exe \connect serveripnumaraniz:serverportnumaraniz
@echo baglaniyor...

Rica ederim. Mesajımı yazdıktan sonra bir deneme yaptım. \ ters kesme ibaresini yerine + işareti yazınca aşağıdaki kodları barındıran .bat dosyası ile yine aşağıda IP:Port bilgisi bulunan v.1.3 Call of Duty 2 servere oyunum ile direkt .bat dosyasını çalıştırmak suretiyle doğrudan giriş yapabildim.

Not: .bat dosyasının oyun yolundaki ana klasörde yani CoD2MP_s.exe dosyasının bulunduğu konumda olması gerekiyor.

@echo off
CoD2MP_s.exe + connect 178.32.49.72:28960
@echo baglaniyor...

Cevap için çok teşekkür ederim. Konuyu yabancı kaynaklardan araştıracağım.

İyi forumlar.

Hocam kod çalışıyor ve direkt olarak geri sayım başlıyor fakat oyuna girmiyor. "Bekliyor" yazısı çıkıyor. Ayrıca, Hamachi, GameRanger gibi programlarla da denedim, Nat port açma uygulamalarını da yaptım nafile. Hiç bir şekilde uzak internet ile multiplayer oynayamıyorum.

Key aktif, 1.3 Patch kurulu.

Bu arada, GameRanger'da bulunan bütün pingleri sadece gri renkte görüyorum.

Cevaplar için teşekkürler. Kolay gelsin.

Call of Duty 2 kategorisinde ''Multiplayer Awaiting Connection Error'' hatası ile ilgili bir başlık olacaktı, onu incelemenizi tavsiye edebilirim.

Hocam kod çalışıyor ve direkt olarak geri sayım başlıyor fakat oyuna girmiyor. "Bekliyor" yazısı çıkıyor. Ayrıca, Hamachi, GameRanger gibi programlarla da denedim, Nat port açma uygulamalarını da yaptım nafile. Hiç bir şekilde uzak internet ile multiplayer oynayamıyorum.

Key aktif, 1.3 Patch kurulu.

Bu arada, GameRanger'da bulunan bütün pingleri sadece gri renkte görüyorum.

Cevaplar için teşekkürler. Kolay gelsin.

Ethernet driverını güncelleyince, GameRanger gri ping barı düzeldi. Yine de oyunlara giriş yapamıyorum. Benim kurduğum servera da kimse giremiyor. Sanırım orijinal key olmadan bu işler zor. Teşekkürler.

Bugün Game Ranger üzerinden bir kaç kişi ile konuştum. Onlar da oyuna multiplayer olarak bağlanamadıklarını söylediler. Aynı oyun dosyaları ile aylar önce sorunsuz oynuyorduk.

Dahası, başka oyunlar da denedik. Mesela Call Of Juarez'i de aynı LAN üzerinden, yani evden farklı pclerle oynayamadık. Sadece COD değil, diğer oyunlar da GR üzerinden açmıyor.

Sanırım Game Ranger'da bir değişikliğe gidildi ya da oyun korsan girişimlerin önüne geçmeye başladı. Tam anlamıyorum.

Çözüm bulan varsa lütfen yardımcı olsun. İyi forumlar.

Yazılımın şu anki durumunu test edemedim ama Game Ranger resmi sitesi açık durumda ve hizmetlerle ilgili yeni bir duyuru göremedim.

Geçenlerde bağlantıdaki 29 Mayıs 2018 tarihli mesajla Call of Duty 2 multiplayer oynama ile ilgili yeni bir anlatım yapılmıştı, isterseniz orayı da inceleyiniz.

Bugün Game Ranger üzerinden bir kaç kişi ile konuştum. Onlar da oyuna multiplayer olarak bağlanamadıklarını söylediler. Aynı oyun dosyaları ile aylar önce sorunsuz oynuyorduk.

Dahası, başka oyunlar da denedik. Mesela Call Of Juarez'i de aynı LAN üzerinden, yani evden farklı pclerle oynayamadık. Sadece COD değil, diğer oyunlar da GR üzerinden açmıyor.

Sanırım Game Ranger'da bir değişikliğe gidildi ya da oyun korsan girişimlerin önüne geçmeye başladı. Tam anlamıyorum.

Çözüm bulan varsa lütfen yardımcı olsun. İyi forumlar.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Sorunun kaynağını tespit ettim.

Öncelikle dosyalarda hiç ekstra mod yapılmamış olmalı. Yani oyun dosyalarının haricindeki, "main" klasörüne atılan ".iwd" uzantılı mod dosyalarını ortadan kaldırdım. Daha sonra, GameRanger üzerinden oyunu açtım. Ayarlardaki "Dedicated" kısmı "Hayır" olarak işaretli. Tarafların oyun versiyonları da aynı olunca, sorunsuz bir şekilde bağlantı kurulabildi.

Sanırım mod yapılacaksa bile, karşı tarafta da aynı dosyalar olmalı. İki tarafta farklı dosyalarla oyuna giriş yapılamıyor galiba.

Yardımlarınızdan dolayı tekrar teşekkürler. İyi forumlar.