• Modern Warfare 2 Steam Must Be Running to Play This Game Error 5 0 5 1

Modern Warfare 2 Steam Must Be Running to Play This Game Error

Arkadaşlar merhaba. Hemen konuya gireceğim. Call of Duty Modern Warfare 2'yi satın aldım, oyunu kurdum. Fakat şöyle bir hata verdi Steam must be running to play this game hatası. Steam'i açtım kapadım bir şey olmadı yardım edin lütfen.

Ynt: Modern Warfare 2 Steam Must Be Running to Play This Game Error
« Yanıtla #1 : 14 Mart 2018, 00:30:52 »
Modern Warfare 2 steam must be running to play this game hatası çözümü için oyunun ve Steam uygulamasına ait kısayollarına ya da aşağıda bulundukları konumlarda bulunan .exe dosyalarına sağ tık yapıp özellikleri açtıktan ve ''Uyumluluk'' sekmesine girdikten sonra yönetici olarak çalışacak şekilde ayarlayıp deneyebilir misiniz? Sonucunu bildirebilirseniz memnun oluruz.

Alıntı
Run as an Administrator

Kod: [Seç]
C:\Program Files (x86)\Steam\steam.exe
Kod: [Seç]
C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Call of Duty Modern Warfare 2\iw4sp.exe

C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Call of Duty Modern Warfare 2\iw4mp.exe

Call of Duty Modern Warfare 2 Steam Must Be Running to Play This Game Hatası

Arkadaşlar merhaba. Hemen konuya gireceğim. Call of Duty Modern Warfare 2'yi satın aldım, oyunu kurdum. Fakat şöyle bir hata verdi Steam must be running to play this game hatası. Steam'i açtım kapadım bir şey olmadı yardım edin lütfen.

« Yanıtla #2 : 14 Mart 2018, 20:41:28 »
veteran soldier olmuyor bu oyunu oynamak istiyorum para verdim buna lütfen çözüm

« Yanıtla #3 : 14 Mart 2018, 20:57:00 »
Aşağıda verdiğim Steam üzerinde bulunan kendi Modern Warfare 2 oyunuma ait dosyaların ekran görüntüsü ile sizdeki dosyalar arasında boyutları da dahil herhangi bir fark var mı? Herhangi bir fark olsun olmasın Steam > Modern Warfare 2 > Sağ Tık > Özellikler > Yerel Dosyalar > Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrulama işlemini yaptıktan sonra sonucunu bildirebilir misiniz?

veteran soldier olmuyor bu oyunu oynamak istiyorum para verdim buna lütfen çözüm

Modern Warfare 2 Steam Must Be Running to Play This Game Hatası

« Yanıtla #4 : 17 Mart 2018, 18:21:04 »
hepsi var ama bende 30 öğe var

« Yanıtla #5 : 17 Mart 2018, 20:16:33 »
Verdiğim görselde bulunan dosya ve klasörler haricinde kalanların tamamını örneğin masaüstündeki bir klasörde yedekledikten sonra kaldırıp deneyebilir misiniz?

hepsi var ama bende 30 öğe var

« Yanıtla #6 : 17 Kasım 2018, 17:53:38 »
Merhaba. Aynı sorun sorun bende de var. Dediğiniz dosyaları kontrol ettim ama '' runasadmin.vdf'' dosyası yok ve iw4mp' nin boyutu biraz daha farklı.

Oyunu silip tekrar yükledim ama düzelmedi bu önerilerin dışında yapmam gereken herhangi başka bir şey var mı? Yardımcı olursanız gerçekten çok memnun olurum.

Aşağıda verdiğim Steam üzerinde bulunan kendi Modern Warfare 2 oyunuma ait dosyaların ekran görüntüsü ile sizdeki dosyalar arasında boyutları da dahil herhangi bir fark var mı? Herhangi bir fark olsun olmasın Steam > Modern Warfare 2 > Sağ Tık > Özellikler > Yerel Dosyalar > Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrulama işlemini yaptıktan sonra sonucunu bildirebilir misiniz?

« Yanıtla #7 : 17 Kasım 2018, 19:54:52 »
runasadmin.vdf'' dosyası, oyunu yönetici olarak çalışacak şekilde ayarladığınızda oluşması lazım, yukarıdaki mesajlarımın birinde bahsettiğim şekilde iw4sp.exe ve iw4mp.exe dosyalarını her defasında yönetici olarak çalışacak şekilde ayarlayabilir misiniz?

iw4mp.exe'ye güncelleme gelmiş olabilir, o yüzden boyutu farklı olabilir.

Ayrıca oyun crc. ise başka bir crc/update dosyası çözüm sağlayabilir.

Merhaba. Aynı sorun sorun bende de var. Dediğiniz dosyaları kontrol ettim ama ''runasadmin.vdf'' dosyası yok ve iw4mp' nin boyutu biraz daha farklı.

Oyunu silip tekrar yükledim ama düzelmedi bu önerilerin dışında yapmam gereken herhangi başka bir şey var mı? Yardımcı olursanız gerçekten çok memnun olurum.

« Yanıtla #8 : 19 Kasım 2018, 11:27:39 »
Yönetici olarak da çalıstırsam sürekli aynı hatayı veriyor. Çözüm yollarının hepsini denedim ama olmuyor maalesef. Cevabınız için teşekkür ederim.