Ne Olacak Bu CoD'un Hali ?

Ne Olacak Bu CoD'un Hali ?
« : 08 Ekim 2015, 22:09:52 »
Merhaba arkadaşlar. Sizlere Infinity Ward'ın CoD'a verdiği zarardan bahsetmek istiyorum ve bunun sonu ne olacak fikirlerinizi bekliyorum. Sizlerde CoD'u doya doya oynadıysanız, 4-5-6-8 ve de belki 9. oyunu hepinizin aklının bir köşesindedir, iyi bir CoD Oyuncusu iseniz bunlar sizin favori oyunlarınızdır.

Biliyorum ki sağlam bir CoD oyuncusu gençlik/ergenlik döneminin bir kısmını Call of Duty 4 ve MP'ına ardından MW2 ve MP'ına vermiştir. Gerçekten güzel günlerdi ilk çıktığında oyun dünyasında bir devrim olmuştu ne kadar PC oyuncusu varsa korsan orjinal alıyordu, indiriyordu. Ve Xfire - PunkBuster - TeknoMw2-Mw3 ile sorunsuz oynuyorduk. Serverlar dolup taşardı, o zaman ki Xfire, şimdi ki Steam'den daha aktif daha güzel bir sistemdi. CoD4'ün MP'ını oynarken o kadar zevk alırdık ki, çoğu kişinin en az bir 200-300 saat oynamışlığı eminim ki vardır. Maplarin güzelliği, oyuncu bolluğu, takımların (Marines,Spetsnaz vs.) abartılmadan güzelliği hepimize yetiyordu.

Bunun yanında oyuna doymaz birde Facebook'daki Call of Duty sayfalarında tartışırdık, karakterleri konuşurduk, inceleme yapardık, her karakteri analiz ederdik, o sayfalardan klan-takım kurardık.

Bunları yapardık ta ki ne zamana kadar ? CALL OF DUTY AÇGÖZLÜLÜĞE BAŞLAYIP HER YIL OYUN ÇIKARMAYA BAŞLAYARAK...

*) İlk olarak sen Call of Duty 4 ile bir devrim yapmışsın 15 milyon üzeri satıp oyuncuya ulaşmışsın, Xbox 360'ın çok iddalı olduğu rekorlar kırdığı Halo Reach'i geçmişsin ve Modern Savaş oyunlarında örnek olmuşsun. Bunlar elinde iken bu kitleyi oyuna daha da bağlamak veya oyuna yenilik getirmek yerine neden 1 sene sonra Call of Duty World at War'ı çıkarırsın?

*)World At War'da çok güzel bir oyun buna itirazı olan yoktur heralde? MP'ı da çok güzel hatta Reznov'un Berlin bölümü bayağı gündem olmuştur en küçük örneğinden. Yani Call of Duty 4'ün elinde böyle bir kitle varken 1 sene sonra Waw'ı çıkarıp kitleyi resmen 2'ye bölmüştür. OYUNCU HANGİ OYUNLA İLGİLENİYİM DERKEN BİR ARADA KALMIŞTIR...

*)WAW'ın ardından o efsane oyun MW2 çıkmıştır... Bu oyun MP'i ile Singleplayer'ı, Spec Ops'u, senaryosu ile zaten yepyeni bir oyun çıkarmıştır. OYUNCU TAM DAHA COD4'ÜN, WAW'IN TADINA VARAMADAN YENİ BİR TAD İLE KARŞILAŞACAKTIR...

Bu düzen MW3'le de Black Ops ile de böyle devam etmiştir. COD OYUNLARINI GELİŞTİRMEK YERİNE HER SENE OYUN ÇIKARIP KÖŞEYİ DÖNMEYİ DÜŞÜNMÜŞTÜR

Call of Duty ile Battlefield Karşılaştırma

En yakın Örnek: Battlefield 3 ile EA Games aynı bir CoD4 gibi oyun dünyasında bir devrim yapmıştır. Geniş kapsamlı BF2'den bu yana aşırı derecede gelişmiş bir oyunla karşımıza çıktı ve muazzamdı. Peki bu güzel performansdan sonra EA Games ne yaptı ? Hemen 1 yıl ardından oyun çıkarmak yerine 2 sene durdu. Oyunu tekrar kendi içinde geliştirdi, serverları düzeltti, oyuncuları oyuna bağlamak için elinden geleni yaptı...

Ve ardından BF4 çıktı insanlar artık BF3'e doymuş ve yeni şeyler arayarak BF4'e yavaş yavaş geçiş yapmıştır.

Battelfield 4 ilk başlarda bazı buglar haricinde Grafik olarak, Oyun Olarak, Silah olarak bir nebze de hikaye olarak kendini muazzam derecede geliştirerek geldi. '' OYUNCULAR ARTIK BF3 MİSYONUNU TAMAMLAYIP, TAMAMLADIĞINI DÜŞÜNÜP BF4'E GEÇİŞ YAPTI. Artık planları tamamen BF4 üzerine ve önlerinde 2 yıl var; bu 2 yılda silahlarını geliştirebilirler, takım kurabilirler, e-sports'a katılabilirler, yeni packleri yüklerler vs...

CoD da ise basit olarak BO2 MP'ında son seviyeye gelmeden Ghost çıktı onu bitirmeden AW çıktı öyle devam ediyor... Yanı sıra efsaneler yarattığı CoD 4 - 5 - 6 -  sade multiplayer düzenlerinden çıkıp daha karmaşık, daha çeşitli ve gereksiz eklemeli bir düzene geçiyor. Ne yaptığını bende anlamadım...

Ve son olarak ben yıllardır CoD oyuncusu olarak Advanced Warfare'i bitirmedim muhtemelen BO3'le de öyle haşır neşir olmam belki de bitirmem. Bu 2 CoD'dan ayrı oyunu oynayacağınıza ona benzeyen Crysis'i oynayın bence daha iyi olur :)...

VE UMARIM COD ŞU SAÇMALIĞA SON VERİR VE O ESKİ MODERN WARFARE HAVASINA DÖNERİZ...

(Sizde Fikirlerinizi yazın arkadaşlar)

Ynt: Ne Olacak Bu CoD'un Hali ?
« Yanıtla #1 : 09 Ekim 2015, 02:07:39 »
Evet, bahsettiğiniz gibi CoD serisinde diğer oyunlara nazaran bir çöküş mevcut, bunu multiplayer sunucularındaki online oyuncu sayısından da net olarak görebiliyoruz. Bakın bağlantıdaki online oyuncu istatistik sayıları'nı incelediğimizde bazı FPS tarzı oyunlarda yüksek sayılarda oyuncu mevcutken CoDSerisi'nin BO2, CoDGhosts, CoDAW vb. son oyunlarında bile dünya genelindeki online oyuncu sayısı bir kaç bini geçemiyor, bu sayı ise sürekli ve yüksek sayıda oyuncu ile diğer oyunlarda olduğu gibi zevkli oynamayı mümkün kılmıyor maalesef. FPS türü bir oyunu genel olarak değerlendirirken multiplayer oyuncu sayısına bakmak gerektiğini de not olarak düşmek gerekir sanırım. Online oyuncu sayısı istatistiklerine bakarak değerlendirme yapmamın nedeni olarak, singleplayer oynanış süresi bir kaç kez bitirilmiş olsa dahi en fazla 30-40 oynama saati iken multiplayerın ise bir oyuncu tarafından yıllarca oynandığını kıstas alıyorum.

Call of Duty serisindeki geriye gidişi tespit ettiğimize göre bunun nedenlerini irdeleyecek olursak sizin de dediğiniz gibi her yıl yeni bir oyun çıkarmak sorunun kaynağı bence de. Diğer nedenleri ise oyunları daha önceki serilerde olduğu gibi singleplayer ve multiplayer public betaya açmamak, çıkan oyunların dedicated server özelliğine sahip olmaması vb. nedenler. Her ne kadar bu yıl içerisinde ilk defa Black Ops 3 multiplayer beta açılsa da sadece ön sipariş verenlere ve BO2 ve üzeri oyunlara sahip olanlara açılması eksiklikti bence. Call of Duty 5 World At War hakkındaki görüşlerinize de katılıyorum. Müthiş bir oyuncu kitlesi olan CoD4'ün kısmen de olsa gücünü kırdı sayılır, gerçi CoDGhosts'ta olduğu gibi dünya genelindeki PC donanım ortalamalarının oldukça üzerinde sistem gereksinimi istemesi ve çoğu oyuncunun CoD5'i çıktığı yıl oynayamaması durumunu da belirtmek gerek. Ardından çıkan MW2 ise zaten tüm eski seriyi sildi geçti, ama ardından çıkan BO ve MW3 ise az da olsa onun da sonunu hazırladı. Fakat günümüzde hala en fazla oyuncu kitlesine sahip oyunun Modern Warfare 2 olduğunu söyleyebilirim. Her yıl yeni bir oyun çıkarmak ise şunlara da neden oluyor kanaatimce;

- Her ne kadar iki yıldan bu yana üç firma tarafından üç yılda bir çıkarılıyor gibi görünse de oyun geliştiricileri için oyunu senaryo, grafik, oyun motoru ve çeşitli bakımlardan geliştirmek ve optimize etmek için yeterli süre bırakmıyor. Bu ise özellikle Call of Duty Advanced Warfare'da çokça yaşanan multiplayer ve diğer oyun hatalarına neden oluyor maalesef. Bu hata/eksiklikler; oyun motorlarının kendini tekrarlaması, en yüksek konfigirasyona sahip PC'lerde bile kasmalar yapması, konsollarda da karşılaşılan multiplayer bağlantı sorunlarıyla kendini gösteriyor.

- Yine sizin de bahsettiğiniz üzere oyuncuların daha oyuna alışamadan ya da yeterince oynayamadan yeni oyunun çıkmasıyla birlikte ona yönelmeleri ve önceki oyunun yalnızlaşması. Ayrıca ekonomik nedenlerle oyunu o yıl içerisinde alamayanların sonraki yıl/yıllarda almaları için de bir gerekçe kalmamış oluyor.

- Diğer bir neden ise satın al, singleplayer oyna, belki multi oyna, sonra ben bu oyunu oynadım abi deyip kullan at dediğimiz popüler kültürün bir parçası haline geliyor oyunlar, halbuki oyunun sonraki serileri Battlefield serisinde olduğu gibi 2 hatta 3 yılda bir çıksa kemikleşmiş bir oyuncu kitlesi oluşacak. Hem oyuncuların hem de oyun platformlarının yeni oyunlara geçiş yapmaları daha mümkün hale gelecek, bir tarafta eski oyunlar oynanırken yeni oyuncular onlara katılacak, yeni çıkan oyunlar ise hem eski oyunculardan oyuncu kaynağı olarak yararlanırken hem de ilk defa oyuncu olacakları kitlesine katacaklar.

Evet CoD serisi gerçekten kendi sonunu hazırlıyor, forumdaki değişik konu, mesaj ya da Disqus yorumlarımda zaman zaman bu hususlara değiniyorum. Her sene bir oyunun çıkarılması, 3-4 sene önceki oyunların ise çöpe atılması, BO3 fiyatının daha oyun çıkmadan artırılması örneğinde olduğu gibi paragözlü davranılması kendi sonunu getirecek. Yukarıda da değindiğim gibi dünya genelindeki anlık CoDGhost ve CoDAW multi oyuncu sayısını incelediğimizde çok az oyuncu görünüyor ve bağlantı sorunları da eklenince host/sunucular boş neredeyse. Daha eski oyun olmasına rağmen Treyarch yapımı BO2 için durumun biraz daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Diğer yandan CoD oyuncularını bir arada tutan ve potansiyel yeni seri oyuncularının oynadığı CoD2 ve CoD4 başta olmak üzere punkbuster desteğinin kesilmesi ki bu hususa CoD4 PB Sorunu başlığında değinmiştim kasden eski seriyi bitirmek için yapıldı ve ilaveten geçtiğimiz aylarda da XFire'ın server listeleme desteğini kesmesiyle birlikte zaten can çekişen bu oyunlar da artık tamamıyle bitecek gibi görünüyor.

Call of Duty ve Battlefield Serileri Karşılaştırma

Battlefield ise bir kaç yılda bir oyun çıkarmakla en iyisini yapıyor, oyuncuların hoplayıp zıpladığı oyunlar değil gerçekçi oyunlara imza atıyor. Bu da yetmiyor sınırsız sayıda BF3 free oyun vererek multiplayer oyuncu sayısını maksimize ederek oyuncu potansiyelini devamlı artırıyor. CoD'da ise bu güne kadar free oyun verildiğine hiç şahit olmadık ne yazık ki. Battlefield serisinden söz açılmışken Battlefield 3 Free Key konusundan detaylıca bahsedeyim. Hatırlarsanız Battlefield 4'ün çıkmasından bir süre sonra Battlefield 3 free key kampanyası kapsamında geçtiğimiz yıl başvuranların tamamına key dağıtılmıştı. Biz yani CoD'cular olarak bugüne kadar hiç free key görmedik maalesef. Peki BF3 free key neden dağıtıldı arkadaşlar sizce? Burada oyunun dağıtımcısı EA büyük bir strateji uyguladı. Daha Battlefield 4 yeni çıkmışken Battlefield 3 key hem de milyonlarca key dağıtmak akıl işi değilmiş gibi görünse de asıl maksat oyuncu kitlesi oluşturarak hem Battlefield 3 multiplayer sunucularını (ki daha bugün 4-5 saat full serverlerde BF3 oynadık) boş bırakmamak ve bu kitleyi önümüzdeki yıllarda potansiyel Battlefield 4 oyuncusu yapmak. Müthiş bir stratejiydi bence ve sonuçlarını hem BF3 hem de BF4 sunucularının doluluğundan anlayabiliyoruz.

Seride özellikle MW2 ve BO2 en çok sevdiğim oyunlar arasında olsa da şahsen 2. Dünya Savaşı (WWII) konseptini daha çok seviyorum. Sırasıyla en çok sevdiğim oyunları sayacak olursam CoDUO, CoD2, CoD5, MW2 ve BO2 önde geliyor. Şu an ise en çok istediğim şey yapımcı firma tarafından grafik, hile önleme sistemi vb. yönlerden yeniden ele alınarak Call of Duty 2'nin yeniden piyasaya sürülmesi, bu gerçekleşirse CoD serisinin yeniden doğuşunun başlangıcı olacaktır diye düşünüyorum. Fakat her şeye rağmen önümüzdeki ay başında çıkacak Black Ops 3'ten ümitli olduğumu da belirtmek isterim.

Call of Duty ve Battlefield Serileri Karşılaştırma

Era

• *
  • 1
« Yanıtla #2 : 10 Ekim 2015, 23:43:35 »
Merhaba arkadaşlar. Sizlere Infinity Ward'ın CoD'a verdiği zarardan bahsetmek istiyorum ve bunun sonu ne olacak fikirlerinizi bekliyorum. Sizlerde CoD'u doya doya oynadıysanız, 4-5-6-8 ve de belki 9. oyunu hepinizin aklının bir köşesindedir, iyi bir CoD Oyuncusu iseniz bunlar sizin favori oyunlarınızdır.

Biliyorum ki sağlam bir CoD oyuncusu gençlik/ergenlik döneminin bir kısmını Call of Duty 4 ve MP'ına ardından MW2 ve MP'ına vermiştir. Gerçekten güzel günlerdi ilk çıktığında oyun dünyasında bir devrim olmuştu ne kadar PC oyuncusu varsa korsan orjinal alıyordu, indiriyordu. Ve Xfire - PunkBuster - TeknoMw2-Mw3 ile sorunsuz oynuyorduk. Serverlar dolup taşardı, o zaman ki Xfire, şimdi ki Steam'den daha aktif daha güzel bir sistemdi. CoD4'ün MP'ını oynarken o kadar zevk alırdık ki, çoğu kişinin en az bir 200-300 saat oynamışlığı eminim ki vardır. Maplarin güzelliği, oyuncu bolluğu, takımların (Marines,Spetsnaz vs.) abartılmadan güzelliği hepimize yetiyordu.

Bunun yanında oyuna doymaz birde Facebook'daki Call of Duty sayfalarında tartışırdık, karakterleri konuşurduk, inceleme yapardık, her karakteri analiz ederdik, o sayfalardan klan-takım kurardık.

Bunları yapardık ta ki ne zamana kadar ? CALL OF DUTY AÇGÖZLÜLÜĞE BAŞLAYIP HER YIL OYUN ÇIKARMAYA BAŞLAYARAK...

*) İlk olarak sen Call of Duty 4 ile bir devrim yapmışsın 15 milyon üzeri satıp oyuncuya ulaşmışsın, Xbox 360'ın çok iddalı olduğu rekorlar kırdığı Halo Reach'i geçmişsin ve Modern Savaş oyunlarında örnek olmuşsun. Bunlar elinde iken bu kitleyi oyuna daha da bağlamak veya oyuna yenilik getirmek yerine neden 1 sene sonra Call of Duty World at War'ı çıkarırsın?

*)World At War'da çok güzel bir oyun buna itirazı olan yoktur heralde? MP'ı da çok güzel hatta Reznov'un Berlin bölümü bayağı gündem olmuştur en küçük örneğinden. Yani Call of Duty 4'ün elinde böyle bir kitle varken 1 sene sonra Waw'ı çıkarıp kitleyi resmen 2'ye bölmüştür. OYUNCU HANGİ OYUNLA İLGİLENİYİM DERKEN BİR ARADA KALMIŞTIR...

*)WAW'ın ardından o efsane oyun MW2 çıkmıştır... Bu oyun MP'i ile Singleplayer'ı, Spec Ops'u, senaryosu ile zaten yepyeni bir oyun çıkarmıştır. OYUNCU TAM DAHA COD4'ÜN, WAW'IN TADINA VARAMADAN YENİ BİR TAD İLE KARŞILAŞACAKTIR...

Bu düzen MW3'le de Black Ops ile de böyle devam etmiştir. COD OYUNLARINI GELİŞTİRMEK YERİNE HER SENE OYUN ÇIKARIP KÖŞEYİ DÖNMEYİ DÜŞÜNMÜŞTÜR

Call of Duty ile Battlefield Karşılaştırma

En yakın Örnek: Battlefield 3 ile EA Games aynı bir CoD4 gibi oyun dünyasında bir devrim yapmıştır. Geniş kapsamlı BF2'den bu yana aşırı derecede gelişmiş bir oyunla karşımıza çıktı ve muazzamdı. Peki bu güzel performansdan sonra EA Games ne yaptı ? Hemen 1 yıl ardından oyun çıkarmak yerine 2 sene durdu. Oyunu tekrar kendi içinde geliştirdi, serverları düzeltti, oyuncuları oyuna bağlamak için elinden geleni yaptı...

Ve ardından BF4 çıktı insanlar artık BF3'e doymuş ve yeni şeyler arayarak BF4'e yavaş yavaş geçiş yapmıştır.

Battelfield 4 ilk başlarda bazı buglar haricinde Grafik olarak, Oyun Olarak, Silah olarak bir nebze de hikaye olarak kendini muazzam derecede geliştirerek geldi. '' OYUNCULAR ARTIK BF3 MİSYONUNU TAMAMLAYIP, TAMAMLADIĞINI DÜŞÜNÜP BF4'E GEÇİŞ YAPTI. Artık planları tamamen BF4 üzerine ve önlerinde 2 yıl var; bu 2 yılda silahlarını geliştirebilirler, takım kurabilirler, e-sports'a katılabilirler, yeni packleri yüklerler vs...

CoD da ise basit olarak BO2 MP'ında son seviyeye gelmeden Ghost çıktı onu bitirmeden AW çıktı öyle devam ediyor... Yanı sıra efsaneler yarattığı CoD 4 - 5 - 6 -  sade multiplayer düzenlerinden çıkıp daha karmaşık, daha çeşitli ve gereksiz eklemeli bir düzene geçiyor. Ne yaptığını bende anlamadım...

Ve son olarak ben yıllardır CoD oyuncusu olarak Advanced Warfare'i bitirmedim muhtemelen BO3'le de öyle haşır neşir olmam belki de bitirmem. Bu 2 CoD'dan ayrı oyunu oynayacağınıza ona benzeyen Crysis'i oynayın bence daha iyi olur :)...

VE UMARIM COD ŞU SAÇMALIĞA SON VERİR VE O ESKİ MODERN WARFARE HAVASINA DÖNERİZ...

(Sizde Fikirlerinizi yazın arkadaşlar)

CoD 2 den hiç bahsetmemişsin  :) asıl efsane o dur.Sürekli yeni seri çıkartmalarında haklısın ama hepsi nerdeyse birbirinin aynısı.Oyuncuları düşünselerdi benzer serinin arasında CoD2 tarzı WW2 türüde çıkartırlardı.Belki türkiyede kalmadı ama dünyada binlerce sunucuda oynanıyor CoD2.Merakla bekliyorum acaba nezaman bu birbirin aynı serilere ARA verip WW2 tarzı CoD oyunu çıkartacaklar:)

« Yanıtla #3 : 11 Ekim 2015, 14:10:46 »
   Dediğin gibi CoD2'de efsanedir hala çok sayıda hastaları ve dolu serverları var. FPS oyunlarının ilk gözdelerindendir AMA CoD4 kadar hiçbir seri oyuncu toplayamadı, MW kadar hiçbir seri sevilmedi.
Ve CoD'a gelecek olursak kendini düzelteceğini sanmıyorum. Yolu bulmuşlar hızlı ve çeşitli MP ve eskisine göre daha iyi grafikler. Her sene ne satarsak kardır kafasıyla gidiyor. İlk düşüşü Ghosts ile yaptı ardından AW ile ayrı düştü umarım BO3 yok denecek kadar satar da akılları başına gelir 

ceyco

• *
  • 59
« Yanıtla #4 : 12 Ekim 2015, 00:19:20 »
çıkan her yeni serisi beni daha eskiye itti desem yeri var çoğunu oynamadım site sayesinde oyun incelemeleri yapanları okuyup seyretti o nasıl silahlar adamlar tavşanlar gibi evlerin üstünden zıplıyor ne bileyim bana göre değil belkide benim yaşımdaki bir insan için fazla hızlı :)
bir oyunu üretmek bukadar kolay olmamalı bence okadar hızlı çıkarıyorlarki birini alamadan öteki çıkıyor , biri bunlara söylesin çocuk bile 9 ayda oluyo bukadar askeri nerden bulcaz :)
bence yanlış yol izliyorlar bekle çalış öyle bir oyun çıkarki satılsın satış rekoru kırsın en azından iz bıraksın,  cod 4 dörtten sonra çıkan oyunları bo3 kadar insanlar belkide hatırlamak bile istemiyorlardır .
kurtuluş savaşını konu alsınlar bütün ülkeler savaştı hemen hemen çocuklarda tarih öğrenir oynar iken :)

« Yanıtla #5 : 12 Ekim 2015, 00:39:29 »
Zıplama olayına gelince oyun Crysis i geçti bir şey yapalım derken işi iyice batırdılar. İyi tamam siz böyle bir yenilik getirdiniz ama o zaman baştan bize Mw serisini diğer oyunları sunmayacaktanız o oyunlarla bunların arasında hiçbir benzerlik yok BO3 ü almayın aldırtmayın belki düşüş yakar akıllanırlar

« Yanıtla #6 : 27 Ekim 2015, 00:58:29 »
Cod 2 yanlış hatırlamıyorsam 2005 de çıkmış bir oyun 10 yıldır var ve ben hala keyifle oynuyorum. Bu zamana kadar cod serisinde black ops 2'ye kadar hepsini tek tek oynadım single player olarak. Cod2 ve Cod4 un multiplayeri vazgeçilmezdir. Cod2'de temiz bi 2000 saatim vardır ki bu son 1-2 yılda derslerden fırsat buldukça girebildigim rakamdır ( öncesinde internet ya da pc sıkıntısı çekiyodum :D ) hangi oyunları en çok sevdin derseniz sırasıyla ; cod2 - cod4 - cod mw2.  Cod serisi sonunu mu hazırlıyor ? Bence evet, ben black ops 2'den sonra geri kalanını oynamadım kaç tane çıkmış onu da bilmiyorum ama 2 tane falan daha geldi herhalde. inanılmaz bi şey eklemediler. he yine tabiki klasik cod havası olduğu için 2-3 map öylelemesine oynadım net kafede. ama eski tadı tuzu yok. hikaye klasikleşti ve teknoloji odaklı olmaya başladı. Farklı konulara yönelmesi ya da eski bir konuyu resterasyon yapmasını dilerim. Özellikle Cod2'nin bugün günümüz şartları altındaki teknolojiyle iyileştirilmiş bir şekilde yeniden sunulması ayrı bir tad katacaktır (Grafik, oyun içi yapay zeka gibi güncellemeler)

Bana kalırsa Assassins's Creed serisi gibi Cod serisi de tükendi son demlerini yaşıyor. Eskiden hayranlıkla oynadığımız oyun artık sıradan bir şeymiş gibi geliyor. Ben mw2'nin ilk trailerini gördüğümde ulan nasıl beklicez 1 yıl hemen çıksa bari der gün sayardım artık her gün yenisi gelirmiş gibi çıkartıyorlar. Eğer Cod serisinin yaptığı hataları yapmayan ve benzer oyun anlayışına sahip bir firma çıkarda güzel bi oyun yaparsa Cod biter.
he tabiki biz yine Cod2 serverlarında elimizden geldiğince oynamaya çalışırız da Xfire örneğinde çok haklısınız. oynamayalım diye zorluyolar ben teknolojik savaş istemiyorum kardeşim zaten yeterince teknoloji bombardımanındayız yeter gayri.
Güzel bir konu olmuş