Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı (0xc000007b) Hatası Çözüm Rehberi  

1

Arkadaşlar, sistemim Windows 10. Çoğu oyunda uygulama düzgün olarak başlatılamadı (0xc000007b) şeklinde hata alıyorum. Daha önceden Windows 7'yi sorunsuz kullanıyordum, formattan sonra böyle oldu.

İnternetten baktım, herkes birşey demiş, mümkünse rehber şeklinde uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc000007b hatası çözümünü paylaşabilirseniz sevinirim, teşekkürler.

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı (0xc000007b) Hatası

2 Yanıt
1

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı (0xc000007b) hataları; sistemde yüklü bulunması gereken Microsoft Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir Paketleri, Microsoft NET Framework, DirectX, yazılımlarının kurulu olmaması ya da güncel olmamalarından kaynaklanıyor.

Aşağıdaki örnekte de görebileceğiniz _CommonRedist, Support vb. oyun dosya konumlarında çoğu oyunla birlikte gelen ya da yeniden paketlenmiş veya Rip'li olduğu için gelmeyen, fakat oyunun setup edilmesi sırasında kurulumları atlanan bu yazılımlara sadece oyunlar tarafından değil diğer yazılımlar tarafından da ihtiyaç duyuluyor. O yüzden format atıldığında ya da yeni bir sistem alındığında bu yazılımlar öncelikle kurulmalı.

../_CommonRedist/DirectX/Jun2010/DXSETUP.exe

../_CommonRedist/DotNet4.0/dotNetFx40_Full_x86_x64.exe

.../_CommonRedist/DotNet4.0/Microsoft .NET Framework 4.0.exe

../_CommonRedist/vcredist/2012/vcredist_x64.exe

../_CommonRedist/vcredist/2012/vcredist_x86.exe

(0xc000007b) hatası çözümü için aşağıdaki bağlantılardan işletim sisteminize uygun ve 32-Bit (x86) / 64-Bit (x64) sürümüne dikkat ederek indiriniz. 32-Bit (x86) / 64-Bit (x64) sürümlerine dikkat etmeden indirip kurmanız halinde (0xc000007b) hatası almaya devam edersiniz.

İndirdiğiniz bu yazılımları kurunuz ve ardından Windows Update'den varsa güncellemelerini uygulayınız. Ardından sisteminizi yeniden başlatınız, kolay gelsin.

Microsoft Visual C++

Microsoft NET Framework

DirectX End-User Runtime Web Installer

Gönderen: @the-vet

Arkadaşlar, sistemim Windows 10. Çoğu oyunda uygulama düzgün olarak başlatılamadı (0xc000007b) şeklinde hata alıyorum. Daha önceden Windows 7'yi sorunsuz kullanıyordum, formattan sonra böyle oldu.

İnternetten baktım, herkes birşey demiş, mümkünse rehber şeklinde uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc000007b hatası çözümünü paylaşabilirseniz sevinirim, teşekkürler.

0

Microsoft Redistributable olarak adlandırılan parça parça Visual C++ paketleri var, eğer hala bu tarz hata alan arkadaşlarımız olursa ufak bir araştırmayla çok kolay bu paketlere ulaşarak yükleyebilirler. Bu tip hataların genel sebebi bu paketlerin eksikliği oluyor.