Bildirimler

[Sabit] Call of Duty 4 Server Açmak, Kurulum Ayarları, Sorun ve Çözümleri (ANA KONU)  

Sayfa 10 / 10
  Yorumlar
(@administrator)
General Admin

Call of Duty 4 oyununun çıktığı yıllarda sunucuların ve oyuncuların internet bağlantı hızları bugüne nazaran oldukça düşüktü. Sanırım sv_maxRate komutunu, hem sunucuları internet bant genişliği bakımından darboğazdan kurtarmak hem de oyuncular arasındaki olası haksız rekabetten korumak için koymuş olsalar gerek.

Sunucu 64 kişilik olsa belki lag vb. bir sorun oluşturabilir ama sunucu üzerinde aşırı yük ya da başka internet bağlantı aktiviteleri olmaması kaydıyla 16 kişilik sunucu için veri akışı açısından endişe etmeye gerek yok bence.

Gönderen: @yankee

Anladım hocam, peki bu sv_maxRate komutuyla ilgili olarak birşey sorayım. Satın aldığım sunucu internet hızı konusunda gayet iyi durumda. Fakat şuan sadece sunucuda en fazla 3 kişi gördüm ve 16 kişilik bir sunucu bu. Dolayısıyla sayı arttığında sıkıntı yaşar mıyım diye tereddüt ettim. Sizce bu komutu cfg'ye eklemeli miyim, 25000 olarak ekledim diyelim çok fazla oyuncu girince sıkıntı çıkarır mı ? Ya da bu komutu hiç eklemesem ne olur ki ? Sunucu ve oyuncu arasında sınırsız bir veri akışı mı olur ? Bu konuyu merak ettim aydınlatırsanız sevinirim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17 Ocak 2020 00:35
Sayfa 10 / 10