Xfire Olmadan Oyuna Girebilmek ve Serverleri Oyun Favorilerine Eklemek

Bu konu zaman zaman xfire uygulamasında erişim kesintileri nedeniyle Call of Duty serisi oyunlara girmekte sıkıntı çeken yeni oyuncular için oluşturulmuştur. Xfire uygulamasının dışında oyuncuların oyunlara kolaylıkla join olabilmelerini sağlayan GameTrackerLite vb. uygulamalar da mevcuttur fakat en çok tercih edileni Xfire'dır. Anlatım tamamıyle Veteran Soldier'a aittir ve kendisinin bilgi dağarcığı ile sınırlı olup anlatım için yaklaşık bir saat ve 9 yıllık Call of Duty tecrübesi harcanmıştır :D

Anlatım hemen hemen tüm Call of Duty serileri için geçerlidir. Öncelikle oyun açılır, klavyenin sol tarafında ve rakam grubundaki 1 rakamının solundaki é tuşuna basılır ve consol açılır. Consol açıldığında çıkan '' işaretini silmek için backspace ile geri gidilir ve connect 95.173.183.45:28960 yazılır. \ işaretini elde etmek için tab tuşuna basılır. Enter tuşuna basmanızla birlikte ilgili servere join olursunuz. Burada örneği verilen IP numarası halihazırdaki Call of Duty 2 RifleMOD serverimizin numarasıdır.

Bir diğer yöntem ise sürekli oyun oynadığınız serverleri oyunun favoriler bölümüne eklenmesidir. Resimlerde de gösterilen Join Server bölümünde bulunan New Favorites'e tıklanır, server adına herhangi bir şey yazılır (sonra kendiliğinden düzelecektir), ip kısmına ise favorilere eklenmek istenen serverin ip ve port numarası yazılır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ip/port numaralarının klavyenin sağındaki numara gurubundan değil, harf gurubunun üzerindeki numara grubundan yazılmasıdır.

Alıntı
İşbu ''Xfire Olmadan Oyuna Girebilmek ve Serverleri Oyun Favorilerine Eklemek'' yazısı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılamaz, başka bir yerde yayımlanamaz. Aksi durum spam report nedenidir.

Call of Duty 2 Servere Bağlanmak

Call of Duty 2 Server Yeni Favori Server Eklemek

Call of Duty 2 Favori Server Eklemek

Call of Duty 2 Join Servere