XFire Sorunları ve Çözüm Önerileri [Ana Konu]

XFire Sorunları ve Çözüm Önerileri [Ana Konu]
« : 07 Nisan 2012, 19:41:24 »
Güncelleme: Bu konu başlığı; Xfire'a oyun tanıtma, Xfire'a bağlanma ve yıllar sonra Xfire'ın kapanması nedeniyle oluşan çeşitli sorunlar ve bunlara ilişkin çözüm önerileri ile ilgili forumda mevcut konu başlıklarının bir araya getirilmesi ile oluşturulmuştur. Sorununuza çözüm bulmak için bu başlığın tüm sayfalarını inceleyiniz.

Xfire Olmadan Oyuna Girebilmek ve Serverleri Oyun Favorilerine Eklemek:

Zaman zaman Xfire uygulamasında erişim kesintileri nedeniyle Call of Duty serisi oyunlara girmekte sıkıntı çeken yeni oyuncular için Xfire Olmadan oyunlara bağlanmayı anlatacağım arkadaşlar. Xfire uygulamasının dışında oyuncuların oyunlara kolaylıkla join olabilmelerini sağlayan GameTrackerLite vb. uygulamalar da mevcuttur fakat en çok tercih edileni Xfire'dır. Anlatım tamamıyle Veteran Soldier'a aittir ve kendisinin bilgi dağarcığı ile sınırlı olup anlatım için yaklaşık bir saat ve 9 yıllık Call of Duty tecrübesi harcanmıştır :D

Anlatım hemen hemen tüm Call of Duty serileri için geçerlidir. Öncelikle oyun açılır, klavyenin sol tarafında ve rakam grubundaki 1 rakamının solundaki é tuşuna basılır ve consol açılır. Consol açıldığında çıkan '' işaretini silmek için backspace ile geri gidilir ve connect 95.173.183.45:28960 yazılır. \ işaretini elde etmek için tab tuşuna basılır. Enter tuşuna basmanızla birlikte ilgili servere join olursunuz. Burada örneği verilen IP numarası halihazırdaki Call of Duty 2 RifleMOD serverimizin numarasıdır.

Bir diğer yöntem ise sürekli oyun oynadığınız serverleri oyunun favoriler bölümüne eklenmesidir. Resimlerde de gösterilen Join Server bölümünde bulunan New Favorites'e tıklanır, server adına herhangi bir şey yazılır (sonra kendiliğinden düzelecektir), ip kısmına ise favorilere eklenmek istenen serverin ip ve port numarası yazılır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ip/port numaralarının klavyenin sağındaki numara gurubundan değil, harf gurubunun üzerindeki numara grubundan yazılmasıdır.

Alıntı
İşbu ''Xfire Olmadan Oyuna Girebilmek ve Serverleri Oyun Favorilerine Eklemek'' yazısı kaynak gösterilse dahi alıntı yapılamaz, başka bir yerde yayımlanamaz. Aksi durum spam report nedenidir.

Call of Duty 2 Servere Bağlanmak

Call of Duty 2 Server Yeni Favori Server Eklemek

Call of Duty 2 Favori Server Eklemek

Call of Duty 2 Join Servere

No Avatar

Y@S!N

  • *
  • 166
Ynt: XFire Sorunları ve Çözüm Önerileri [Ana Konu]
« Yanıtla #1 : 09 Nisan 2012, 04:31:47 »
Başta Modern Warfare 2, Call of Duty 2, Call of Duty 4 olmak üzere oyunların XFire'a tanıtılarak oyun girilmesi, çeşitli sorunların çözümünü anlatıcam arkadaşlar.

XFire'a Oyunları Tanıtmak Nasıl Yapılır?:

XFire programını açtıktan sonra sol üst köşede tools yazan bir sekme var ordan sırasıyla resimde de gösterildiği şekilde;

Options -> Games şeklinde girin. Pencerenin sol tarafında İnstalled oyunlar altında'da Not İnstalled oyunların sıralandığı bir liste var. Listeden Call of duty 4 Multiplayeri bulun ve seçin. Sonra sağ taraftan Automatically Detect yerine Manuel Detect seçeneğini seçip Xfire browserden oyunun kurulu olduğu dizini gösterin ve alt taraftaki Apply butonuna basın. İşlem bu kadar.

Bundan Sonra Oyunun Xfire'da tanınır şekilde olacaktır. Daha sonra oyununuzun üzerine gelip refresh yaptığınızda oyun sunucuları görünecek ve join dediğinizde giriş yapabileceksiniz.

İyi Eğlenceler...

Call of Duty 4 Modern Warfare Xfire Oyunu Göstermek

No Avatar

Y@S!N

  • *
  • 166
Ynt: XFire Sorunları ve Çözüm Önerileri [Ana Konu]
« Yanıtla #2 : 09 Nisan 2012, 04:32:17 »
Call of Duty 4 XFire ile Oyuna Girmek Videolu Anlatım:

Bazı arkadaşlar normal anlatımlara rağmen xfire da serverları aratamıyor veya oyun server aratma listesine gelmiyor. Bu kişilerin daha kolay anlaması açısından Call of Duty 4 xfire ile oyuna girmek için videolu anlatım yapılmıştır. İyi seyirler, kolay gelsin.

https://www.youtube.com/watch?v=2k_2_dnqRVU

Call of Duty 4 Xfire ile Oyuna Girmek

No Avatar

Y@S!N

  • *
  • 166
Ynt: XFire Sorunları ve Çözüm Önerileri [Ana Konu]
« Yanıtla #3 : 09 Nisan 2012, 04:45:02 »
Modern Warfare 2'yi Xfire'a Tanıtma!

1)C:\ProgramData\Xfire klasörüne gidin,
2)xfire_games.ini dosyasını not defteri ile açın,
3)mw2 aratın (düzen>bul>MW2 yaz >sonrakinibul 5992(single mod için)>tekrar sonrakini bul 5993 (Multiplayer için)işte orada),
4)LauncherDirKey=Oyunumuzun Konumunu yazıyoruz.(Oyunumuzun kısayoluna sağ tıklayıp özelliklerden bulabiliriz bu konumu)
5)LauncherExe=(nin karşısına)iw4mp.exe yazın
6)DetectExe=iw4mp.exe yazan yeri DetectExe=iw4mp.dat olarak Değiştiriyoruz,
7)Xfire'yi yeniden başlatıp ve şu yolları takip ediyoruz Tools>Options>Games
8)Not instaled'ten Call of Duty: Modern Warfare 2 Multiplayer seçin, Manually Detect deyip yolu gösterip aplly seçip ardından ok diyoruz,
8)Mw2 yi artik xfire ile oynayabilirsiniz.

Modern Warfare 2'yi Xfire'a Tanıtma

Örnek:

[5992]
LongName=Call of Duty: Modern Warfare 2 Singleplayer
ShortName=codmw2
LauncherDirDefault=C:\Program Files (x86)\Call of Duty Modern Warfare 2
LauncherExe=iw4sp.exe
Launch=%UA_LAUNCHER_EXE_PATH% -applaunch 10180 %UA_LAUNCHER_EXTRA_ARGS% %UA_LAUNCHER_NETWORK_ARGS%
InGameRenderer=D3D9
InGameFlags=USE_PRESENT|USE_SWAPCHAIN|ENABLE_MOUSE |USE_DINPUT_MOUSE

[5993]
LongName=Call of Duty: Modern Warfare 2 Multiplayer
ShortName=codmw2m
LauncherDirKey=HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Activis ion\Modern Warfare 2\Path
LauncherExe=iw4mp.exe
DetectExe=iw4mp.dat
Launch=%UA_LAUNCHER_EXE_PATH% %UA_LAUNCHER_EXTRA_ARGS% %UA_LAUNCHER_NETWORK_ARGS%
InGameRenderer=D3D9
InGameFlags=USE_PRESENT|USE_SWAPCHAIN|ENABLE_MOUSE |USE_DINPUT_MOUSE

Modern Warfare 2'yi Xfire'a Tanıtma

Ynt: XFire Sorunları ve Çözüm Önerileri [Ana Konu]
« Yanıtla #4 : 05 Mayıs 2012, 12:02:24 »
Arkadaslar hepiniz biliyorsunuz yeni grup açildi adminlere ordan sikayet gelmesi amaciyla vs.. ama güvenlik sorunu olusturuyor bu ve benim zaten kullandigim bi yöntemi size anlatmak istiyorum bu yöntemin asil amaci oyunda görünmüyorsunuz yani oyunda oldugunuz belli olmuyor  böylece güvenlik saglanmis olucak çünkü nick degistirmemizin bir anlami kalmiyor bu uygulama ile. Xfire tools seçeneginden options u seçiyoruz, sonra privacy seçenigine geliyoruz ve aşağıda show my frends seçegini kaldiriyoruz ve böylece oyuna girdiginizde oyunda oldugunuz görünmüyor ok diyip çikiyoruz bazilariniz bu yöntemi biliyor ama bilmeyenler için.

Ynt: XFire Sorunları ve Çözüm Önerileri [Ana Konu]
« Yanıtla #5 : 04 Haziran 2013, 15:32:49 »
Arkadaşlar merhaba oyunda yeniyim. Eğer bu konu daha önce açıldıysa affedin. Xfire'da Call of Duty 5 multiplayer serverları görünmüyor refresh edince. Bilgisayara format atmadan önce görüyordu ama şimdi yok server. Sizce neden refresh'te server gelmiyor yardım edebilir misiniz?

Ynt: XFire Sorunları ve Çözüm Önerileri [Ana Konu]
« Yanıtla #6 : 04 Haziran 2013, 19:08:58 »
Zaman zaman xfire oyun sunucularını çeşitli nedenlerle göstermeyebiliyor. Bu sorun genellikle xfire kurulum hatası, bilgisayarda kurulu oyunların xfire'a gösterilmesinde yaşanan sorunlardan vb. kaynaklanabiliyor. Öncelikle xfire uygulamasını yeniden kurmanızı ve özellikle xfire'nin açılışında bilgisayarınızda kurulu oyunların taranmasını sağlamanızı önerebilirim. Nadiren açılmakla birlikte TR lokasyonlu Call of Duty 5 World at War serverlerinin bulunmadığını belirtmek isterim.

Xfire Dedecting Installed Games

Ynt: XFire Sorunları ve Çözüm Önerileri [Ana Konu]
« Yanıtla #7 : 04 Haziran 2013, 20:32:22 »
Evet,TR'ye bağlanamıyorum.Xfire'ı yeniden mi kurayım,bunu mu öneriyorsunuz?

Ynt: XFire Sorunları ve Çözüm Önerileri [Ana Konu]
« Yanıtla #8 : 04 Haziran 2013, 20:52:58 »
Evet,TR'ye bağlanamıyorum.Xfire'ı yeniden mi kurayım,bunu mu öneriyorsunuz?

Aslında sorun hakkında daha detaylı ve resimli bilgi verirseniz işinize yarayacak daha iyi tavsiyeler alabilirsiniz arkadaşlardan. Bilgisayarınızda CoD5'in kurulu olmasına ve xfire'de de oyunun gözükmesine rağmen sunucuları göremiyorsanız, xfireyi yeni baştan kurmalısınız.

Ayrıca bilgisayarınızda CoD5 oyunu yüklü olmasına rağmen xfirede TR lokasyonlu serverleri göremiyorsanız bunun nedeni Türk Cod5 oyun sunucusu pek olmamasından kaynaklıdır. Fakat aşağıdaki linkte görebileceğiniz gibi şu an bir adet TR CoD5 serveri bulunuyor, en azından bu serveri görüyor olmanız gerek.

http://www.gametracker.com/search/codww/TR/?sort=c_numplayers&order=DESC

Xfire sağ taraftaki game search seçeneklerini global olarak ayarlarsanız halihazırda mevcut olan yaklaşık 400 adet yabancı Call of Duty 5 serverini de gösterecektir.

http://www.gametracker.com/search/codww/?sort=rank_world&order=ASC&searchipp=50

Ynt: XFire Sorunları ve Çözüm Önerileri [Ana Konu]
« Yanıtla #9 : 04 Haziran 2013, 22:53:47 »
Xfire Call of Duty 5 Multiplayer Server

şimdi oldu sanırım.Gereksiz olan mesajlarımı silin.Fazlalık olmayayım.

Ynt: XFire Sorunları ve Çözüm Önerileri [Ana Konu]
« Yanıtla #10 : 04 Haziran 2013, 23:48:30 »
Ekran görüntüsüne bakılırsa, xfire düzgün kurulmuş ve Call of Duty 5 oyununuz xfire uygulaması tarafından görünmüş durumda ve refresh seçenekleri de ''All Countries'' olarak ayarlı. Buna rağmen serverlerin görünmemesini ancak Call of Duty 5 World at War oyununuzun yamasının yapılmamış olabileceğine bağlayabilirim. Yani oyununuzun yaması ilk haliyle olduğundan ve yüklenmesi gereken yamalar yüklenmediğinden ve serverlerin neredeyse tamamı da en son yama ile güncel olduklarından görünmüyorlar diye düşünüyorum.

Linkteki yamaları (patch) kurup oyunu en güncel ve halihazırda dünyaca oynanan sürüme getirmelisiniz. Ayrıca bağlantıdaki Call of Duty 5 multiplayer oynamak konusunu detaylıca inceleyiniz ve sayfa içindeki bağlantılardan CoD5 resmi patchlerini uygulayınız.

https://www.codturkiye.net/forum/call-of-duty-5-world-at-war-multiplayer-oynamak-t102.0.html

Bütün bunlara rağmen xfire ile oyuna giremezseniz sorun değil, xfire amaç değil araçtır. Aslında oyunlara girmenin esas yolu oyunun ana menüsündeki join kısmıdır. Bunu için aşağıda linki bulunan xfire olmadan oyuna girebilme ile ilgili anlatımı inceleyiniz.

Ynt: XFire Sorunları ve Çözüm Önerileri [Ana Konu]
« Yanıtla #11 : 05 Haziran 2013, 09:22:20 »
Evet, Call of Duty 5 Patchleri kurmadım. Sadece 1.1 ve 1.2 kurulu.Kalanları bir yükleyeyim.

Edit: Tüm Call of Duty 5 patchleri kurdum ama yine serverları göremiyorum?

Ynt: XFire Sorunları ve Çözüm Önerileri [Ana Konu]
« Yanıtla #12 : 07 Haziran 2013, 21:35:55 »
Linkteki CoD5 serverlerinden bir kaç tanesini manuel olarak xfire'a ekleyin (xfire/tools/servers/add custom IP to favorites), bakalım nasıl bir görüntü oluşacak.

http://www.gametracker.com/search/codww/?sort=rank_world&order=ASC&searchipp=50

Ynt: XFire Sorunları ve Çözüm Önerileri [Ana Konu]
« Yanıtla #13 : 08 Haziran 2013, 17:04:20 »
Xfire'a Call of Duty 5 multiplayer serverları ekledim, o şekilde ekliyor. Ama dediğim gibi server yok. Modem ayarlarına girip yapmam gereken ayarlar mı var?

Ynt: XFire Sorunları ve Çözüm Önerileri [Ana Konu]
« Yanıtla #14 : 08 Haziran 2013, 17:16:46 »
Call of Duty'yi ilk seriden bu yana oynuyorum, bu tür hata ile karşılaşmadım :D Aslında modemden kaynaklanmaması lazım ama port ayarlarını inceleyip eğer açık değilse Call of Duty portlarını modemden açmak gerek. Modem markanıza göre port ayarlarını yapmayı arama motorlarından araştırıp bulabilirsiniz. Eğer çözüm bulamazsanız aynı modemi kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler.