Yapımından Çıkışına Black Ops 2 Hakkında Detaylı Bilgiler

Ynt: Yapımından Çıkışına Black Ops 2 Hakkında Detaylı Bilgiler
« Yanıtla #15 : 18 Temmuz 2012, 21:43:11 »
Call of Duty 9: Black Ops 2 BTS with Trent Reznor, David S. Goyer videosu yayınlandı. Videoda Call of Duty: Black Ops 2 oyununu mükemmel bir şekilde yapmak için David S. Goyer, Trent Reznor, Mark Lamia, Dave Anthony gibi dünyanın en büyük yeteneklerinin Treyarch ekibine dahil edildiği anlatılıyor. Videoda oyundan bazı yeni sahneleri de görebilirsiniz.

Behind the Scenes with Trent Reznor & David S. Goyer - Official Call of Duty: Black Ops 2 Video

Ynt: Yapımından Çıkışına Black Ops 2 Hakkında Detaylı Bilgiler
« Yanıtla #16 : 19 Temmuz 2012, 22:47:05 »
aßi ßenden Önce Davranmışsın  ;D :D :D :D

Ynt: Yapımından Çıkışına Black Ops 2 Hakkında Detaylı Bilgiler
« Yanıtla #17 : 22 Temmuz 2012, 13:29:33 »
Call of Duty 9: Black Ops 2 minimum sistem gereksinimleri nihayet resmi olarak açıklandı. XP işletim sistemi kullanıcılarına ise kötü bir haberimiz var. Call of Duty 9: Black Ops 2 oyun motoru DirectX11 kullanacağından, maalesef DirectX11'i desteklemeyen XP OS kullanıcıları CoDBO II'yi oynamayacak.

Daha fazla bilgi için Black Ops 2 Sistem Gereksinimleri sayfamızı ziyaret ediniz.

CoDBO II Minimum Sistem Gereksinimleri & Minimum System Requirements

İşlemci & CPU: Intel Core2 Duo E8200 2.66 GHz ya da AMD Phenom X3 8750 2.4 GHz ve üzeri
Ekran Kartı: Nvidia GeForce 8800GT 512 MB ya da ATI Radeon HD 3870 512 MB ve üzeri
RAM: 2GB for 32-bit OS ya da 4GB for 64-bit OS
İşletim Sistemi & OS: Windows Vista SP2 ya da Windows 7
Direct X  : DirectX11
HD Kapasitesi: 10 GB

Call of Duty 9 Black Ops 2 Sistem Gereksinimleri

Ynt: Yapımından Çıkışına Black Ops 2 Hakkında Detaylı Bilgiler
« Yanıtla #18 : 08 Ağustos 2012, 04:01:28 »
Nihayet ''Call of Duty 9 Black Ops 2 Multiplayer Reveal Trailer'' yayınlandı. Videoda; yeni nesil silahlar, flash bombaları, elektrikli şok aletleri, ısı kalkanları, etkili silahlarla donatılmış robotlar, pervaneli hava araçları ve devriye gezen bombardıman uçakları tanıtılıyor.

Videodan edindiğim izlenimlere göre Black Ops 2'nin tahminlerimizin de ötesinde oldukça kaliteli bir oyun olacağını düşünüyorum. Oyunun çıkmasını heyecanla bekliyoruz.


No Avatar

Y@S!N

  • *
  • 166
Ynt: Yapımından Çıkışına Black Ops 2 Hakkında Detaylı Bilgiler
« Yanıtla #19 : 19 Ağustos 2012, 09:04:12 »
Black Ops 2 Search And Destroy multiplayer gameplay videosunu izleyin arkadaşlar, oldukça zevkli ve heyecanlı olmuş...

https://www.youtube.com/watch?v=CtdLLo4vW8w

No Avatar

Y@S!N

  • *
  • 166
Ynt: Yapımından Çıkışına Black Ops 2 Hakkında Detaylı Bilgiler
« Yanıtla #20 : 11 Eylül 2012, 17:24:42 »
Call of Duty Black Ops 2 hakkında hazırlanan detaylı tanıtım videosu yayınlandı arkadaşlar. Peki oyuna ne gibi yenilikler geliyor? Black Ops 2 tasarım ekibinin başında bulunan David Vonderhaar daha önce yayımlanan CoDBO2 videosu için detaylı bir açıklama hazırladı. Videoda, oyun içindeki görsel gelişmeleri ve oyun dinamiğindeki farklılıkları görebilirsiniz. Perk 10 sistemi ile beraber gelen yeni silahlar ve yetenekler ise daha önce aşağıdaki videoyu izlemeyen hayranları için sürpriz niteliğinde olacaktır.

Developer's Commentary (Multiplayer Reveal Trailer) - Official Call of Duty: Black Ops 2 Video

Bir sonraki sahnede, rakibe el bombası gibi atılan bombanın adı Shock Charge. Shock Charge düştüğü yerdeki, en yakındaki kişiyi kısa bir süre elektrik vererek etkisiz hale getiriyor. Köprünün üstündeki silahın teleskop eklentisi üzerinden görüldüğü sahnede ise yeni eklentilerden bahsediliyor. Aynı zamanda perk sınıfı için de bir yenilik olan yeni bir turret sisteminin oyun içerisinde sunumu yapılmış. Diktiğiniz bu turret kendi doğrultusundaki düşmanlara ısı dalgası yayarak kafalarını karıştırıyor ve bir süre etkisiz hale getiriyor.

Yeni sistem ile aynı sınıftan iki adet perk alabileceğinizin altını çizen tasarımcı wild card sisteminin size getirebileceği kolaylıklardan bahsediyor. Bu Black Ops 2 Wild Card sistemi sizlere, normal kullanıcılarda bulunmayan farklı ek özellikleri kullanmanız için olanak sağlıyor. Bu sahnede dikkatinizi çekebilecek olan şey uçan mini helikopterleri vurabiliyor olabilmemiz. Aslında o vurduğumuz helikopterler de sizin ekstra bir özelliğiniz. Saklandığınız yerden havalandırdığınız helikopterler, ortalama bir ateş güçüne sahip fakat daha çevik hareket kabiliyetine sahip. Sırada ise uzaktan kumandalı helikopterimizin ölüm fermanı. Hedef odaklı olan roketatarın tahrip gücü tahminlerimizin de ötesinde.

Black Ops 2 Gameplay

Liman üzerindeki saldırı sırasında görebildiğiniz eklenti ise 1. perklerin de kullanılabileceğiniz bir yarı otomatik, otomatik silah eklentisi. Kullanmanız durumunda ekran içerisindeki bütün düşmanlarınızı kırmızı bir kare içerisine alan eklenti, sizi daha ölümcül bir hale getiriyor. Uçan helikopter edasında bir silah daha var yeni oyun eklentileri içerisinde. Helikopter ile bırakılan küçük silahlı ve zırhlı olan bir robot düşmanlarınız için gerçekten korkutucu bir tecrübe olacaktır. Çok hızlı koşmakta olan bir adamın elinde yüksek tahrip gücüne sahip bir pistol bulunuyorsa yeni sınıfımız ile tanışmış bulunmaktasınız. Bu sınıfın özelliği birincil silahlarının olmaması. Bu sayede çok fazla sayıda eksta perk özelliği akabilen sınıf, Perk 10 sistemini fazlasıyla kullanıyor gibi görünüyor. Sniper üzerine eklenmiş bir işlemci göstergesi ile oyun silahı sizin için daha kullanışlı bir hale getiriyor. Nişan almak için büyük kolaylık sağlansa da bizler için sniper oynatmak halen bilek işi gibi görünüyor.

Black Ops 2 Gameplay

Oyun içerisine eklenmiş bir çok yeni silah mevcut. Arka arka göreceğimiz yarı otomatik silahımız ve pompalı tüfeğiniz kesinlikle yakın mesafe de ölümcül olabilecek silahlar. Black Ops 2 oyununda bizlerin gördüğü son yenilik ise gözlem uçağımızın kamikaze yapıyor olabilmesi. Tam olarak bu özellik açıklanmasada ilerleyen zamanlarda oyunseverler için altın niteliği taşıyan bir oyun olabilecekmiş gibi görünüyor.

Ynt: Yapımından Çıkışına Black Ops 2 Hakkında Detaylı Bilgiler
« Yanıtla #21 : 26 Eylül 2012, 03:38:52 »
Treyarch tarafından yapımı sürdürülen Black Ops 2 video oyunu ile zombi hasretimiz bitecek. Videodan da anlaşılacağı üzere Black Ops 2 'nin zombi moduna sahip olacağı artık kesinlik kazanmış oldu.
 
Ayrıca Call of Duty 9 Black Ops 2 zombie mod karakterlerini merak ediyorsanız ekran görüntülerini inceleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=x2C5pAPQPAo

Call of Duty: 9 Black Ops 2 Zombie Screenshots

Call of Duty: 9 Black Ops 2 Zombie Screenshots

Ynt: Yapımından Çıkışına Black Ops 2 Hakkında Detaylı Bilgiler
« Yanıtla #22 : 29 Eylül 2012, 22:26:37 »
Call of Duty Black Ops II'de Valve Anti Cheat (VAC) hile önleme sistemi kullanılacağı duyuruldu. Yapılan açıklamada Call of Duty Blac Ops II oyununa entegre edilecek VAC hile önleme sistemi ile oyuncular admine gerek kalmaksızın online olarak kontrol edilecek ve hile kullandiğı tespit edilenler kalıcı olarak banlanacak.

Call of Duty Black Ops II yapımcıları, VAC (Valve Anti Cheat) sistemini aynı zamanda server-side gelişmiş anti-cheat teknolojisi şeklinde uygulamaya alarak Call of Duty tarihindeki en gelişmiş hile önleme (anti-cheat) sistemini hayata geçirecekler. Banlama işlemleri bir yandan otomatik olarak yapılırken diğer yandan anti-cheat admin takımı tarafından da sürekli olarak oyuncular izlenecek.

VAC hile önleme sistemi Valve şirketine ait olan ve Steam oyun platformuna entegre edilen bir yazılım olup 2002 yılından bu yana aşağıda örnekleri bulunan oyunlarda kullanılmaktadır.

    Counter-Strike: Source
    Half-Life 2: Deathmatch
    Day of Defeat: Source
    Team Fortress 2
    Counter-Strike
    Condition Zero
    Ricochet
    Day of Defeat
    Team Fortress Classic
    Half-Life: Deathmatch
    Deathmatch Classic
    Call of Duty: Modern Warfare 2

VAC sistemi, hile tespit ettiğinde oyuncuyu permanently ban yani kalıcı ban ile bir daha asla multiplayer serverlere giremeyecek şekilde oyundan uzaklaştırır ve hile kullananlara tolerans gösterilmez.

VAC ile banlananlar "Your connection to this secure server has been rejected. Because of past cheating violations, you have been banned from playing on all secure servers" şeklinde uyarı alırlar ve bunun artık geri dönüşü yoktur. Oyuncu ancak yeni bir lisansa sahip oyun alırsa tekrar multiplayer oyun sunucularına girebilir.

Eğer "STEAMID IS BANNED" şeklinde bir uyarı almışsanız steam hesabınız banlanır ve o hesapta bulunan ve değeri ne olursa olsun tüm oyunlarınız kullanılmaz duruma gelir.

https://www.codturkiye.net/call-of-duty-black-ops-2-vac-valve-anti-cheat-hile-onleme-sistemi-kullanacak/

Black Ops II VAC

Call of Duty Black Ops II Valve

Ynt: Yapımından Çıkışına Black Ops 2 Hakkında Detaylı Bilgiler
« Yanıtla #23 : 29 Eylül 2012, 23:01:33 »
Daha önceki yazımızda da belirttiğimiz üzere Call of Duty Black Ops II'nin herkesin anladığı anlamda yani şu an CoD, CoDUO, CoD 2, CoD 4 örneklerinde olduğu gibi dedicated server olmayacağı kesinleşti.

Call of Duty Black Ops II oyuncu rank log kayıtlarının da tutulduğu ranked dedicated server sistemine sahip olacak ancak dedicated serverler sadece resmi oyun sunucuları şeklinde işletilecek. Modern Warfare 2 örneğinde olduğu gibi oyun sunucularını kiralamak mümkün olmayacak. Call of Duty Black Ops II server side dosyalarının umuma dağıtılmayacak olması nedeniyle de public dedicated servers hayalleri suya düşmüş oldu böylece.

Ayrıca daha önceki Call of Duty serilerinde dağıtımı yapılan mod geliştirme araçları da (mod tools) dağıtılmayacak.

Bu kadar olumsuz haberden sonra çıkmasına kısa bir süre kalan Call of Duty Black Ops II, inşallah kalitesi ile kendini affettirir :D

Call of Duty Black Ops II Dedicated Server Hayalleri

Call of Duty serisinin vazgeçilmezlerinden olan Zombi Mod Black Ops II'de de yer alıyor.

Call of Duty Black Ops 2 Zombie görüntülerinin yer aldığı videoyu küçüklerin izlemesi sakıncalıdır ehu ehu.

https://www.youtube.com/watch?v=xjM4R4QhQUA

13 Kasım'a günler kala Call of Duty: Black Ops 2 çıkış videosu yayınlandı. Videoda, bir nesildir devam eden ve yakın gelecekteki 2025 yılında çıkan küresel çatışmanın sonunda öykünün yani bir bakıma senaryonun sona ereceğinin anlatıldığı mükemmel bir oyunun yaklaşmakta olduğunu görebilirsiz.

Biz heyecanlanıyoruz, ya siz.

https://www.youtube.com/watch?v=F6vOWbJ46XU

No Avatar

Y@S!N

  • *
  • 166
Gittik, izledik şimdi anlatıyoruz... Activision'ın ve Call of Duty serisinin dokuzuncu oyunu olan Black Ops 2 için dün oyunun Türkiye dağıtımcısı Ar** Games tarafından özel bir oturuma davet edildik. Activision'dan da bir ekibin olduğu toplantıda, bir tanesi toplantıya özel olmak üzere üç adet video izletildi ve oyun hakkında bir iki ufak detay daha anlatıldı.

Öncelikle kişisel olarak FPS oyunları benim listemde alt sıralarda yer alsa da Black Ops ender sevdiğim FPS oyunlarından bir tanesiydi. Bunun başlıca sebebi ise oyunun konusuydu. Nitekim 60'lı yıllar, soğuk savaş, Küba Krizi gibi konuları ele alan ve özellikle Kennedy suikastına farklı bir komplo teorisi ile değinen bu yönü ile beni kendisine çekmeyi başarmıştı.

Dolayısı ile ikinci Black Ops oyunu düşüncesi beni oldukça heyecanlandırıyordu. Nitekim çoğu insan gibi benim de tahminim ikinci oyunun en fazla 80'lerde yani Soğuk Savaş'ın en "ateşli" olduğu zaman diliminde geçeceği yönündeydi.

Black Ops 2 Özel Gösterim

Black Ops 2 Hikaye: Fakat beklenen olmadı ve yeni Black Ops bizleri eski oyundan neredeyse 50 yıl ötesine 2025 yılına götürdü. Gösterim sırasında Acitivision PR'ı Francesca ile yaptığımız ufak konuşmada firmanın da bu konu hakkındaki fikir gelişimini öğrendik.

Treyarch, yeni fikri ile Activision'a ilk geldiğinde açıkçası onlar da epey şaşırmış. Bu derece büyük bir zaman atlama fikri ilk başta Actv.'e de biraz garip gelmiş. Lakin daha sonra oyunun aynı zamanda geçmiş ve günümüzde geçen kısımları olacağını öğrendiklerinde proje akıllarına daha fazla yatmaya başlamış. Zaten firma ürünü gördükten sonra da Treyarch'ın bu işi başaracağından net bir şekilde emin olduğunu da belirtiyor.

Black Ops 2 Multiplayer: Bizlere toplantıda anlatılan önemli konulardan bir tanesi ise ilk Black Ops'ta oldukça sıkıntı yaşatan multiplayer modu oldu. Firma yetkililerinin açıklamasına göre zaten güçlü bir SP moduna sahip olan oyunun MP moduda çok daha farklı ve güçlü bir yapıya sahip olacağı söyleniyor. Israrla üzerinde durulan nokta ise casual bir oyuncunun bile çok rahat şekilde karakterini oluşturup hızlıca MP modunda oyuna başlayabileceği. Komplike bir yapısı olmasına rağmen oldukça sade ve basit kullanım metodu hem yeni başlayan oyunculara zorluk çıkartmayacak, hem de hardcore oyunculara o "basitlik" duygusunu yaşatmayacakmış.

Ve şov başlar: Bizlere bu özel oturumda üç farklı video gösterildi. Başında dediğim gibi bu videolardan ilki  oturuma özel iken diğer ikisi daha önce internette yayınlanmış olan Singapur ve Los Angeles videolarıydı. Ne yazık ki Activision kural gereği bizden toplantı ve videolar hakkında hiçbir görsel alma imkanı bırakmadı. Dolayısı ile Monsoon adlı videoyu sizlere olabildiğince anlatmaya çalışacağım.

Razı dağlarında bir gece: Bu yeni video Myanmar'da bulunan Razı dağlarında geçiyor. Himalaya'nın bir bölümü olan bu dağlarda gizli başlayan bir operasyona katılıyoruz. İlk önce termal bir dürbün ile etraftaki düşmanları taradıktan sonra Call of Duty serisinde ilk defa gördüğümüz bir cizah olan vakkumlu eldivenler (elbette yüksek teknoloji ile donatılmış) sayesinde dağın üzerinde yatay bir şekilde ilerliyoruz. Burada oynanış bize geçiyor yani anlattığım kısım sinematikten ibaret değil. Dolayısı ile geçiş süresince quick-time event'ler karşımıza çıkıyor. Ardından dağın tepesinden uzaktaki düşman üssüne (ki burası eski bir tapınak) doğru kollardan açılan paraşütler ile ilerliyoruz. Burada da yine kontrol bize geçiyor.

Heyecanlı bir şekilde başlayan bu bölüm sonrasında klasik shooter olarak devam ediyor. Yeni oyunda gelecekte pek çok üstün teknolojik aletten faydalanacağımızı biliyoruz, bunlardan bir tanesi de kamuflaj. Görünmezliği sağlayabileyn bu kamuflajları düşmanlarınızda da görebiliyorsunuz.

Ekip olarak saldırdığınız üste oldukça fazla aksiyon olduğunu söylemem gerek yok nitekim artık drone'ları da kullandığımızı, aynı şekilde düşmanın da kendisine ait drone'ları olduğunu düşündüğümüzde aksiyon iki kat daha artmış durumda. Bu sebeple yanımızda bulunan ekip arkadaşlarımızın önemi de artıyor.

Black Ops 2 Özel Gösterim

Yapay zeka, oynanış ve görsellik: Treyarch bunun önemini farketmiş ve yapay zekayı hem ekibiniz için hem de düşmanlar için güçlendirmiş. Hoş videolarda bazı yerlerde düşmanların yine yapay zekadan zorlandığını gördüm ancak ekibimizdeki adamlar bize oldukça yardım ediyor. Bu arada karakter animasyonları konusunda şu ana kadar Battlefield 3'ü tek geçerdim ancak Black Ops 2'nin bu videosunda gördüğüm bazı sahneler yeni oyunun da bu konuda gayet sağlam geldiğini gösteriyor.

Oyunu video olarak izlediğim için grafikler ve sesler hakkında sadece yüzeysel bir yorum yapabileceğim ki bunları zaten sizler de yayınlanmış videolardan az çok gördünüz. Lakin Monsoon görevinde hem aydınlık hem karanlık sahneler yer aldığı için hem gölgelendirmelerin hem de ışıklandırmaların kalitesi daha net göze çarpıyor. Karkater animasyonları ve onların hareketleri ile oluşan gölgelerin senkronları oldukça sağlam olmuş. Seslerde ise hem diyaloglar hem de efekt sesleri ciddi bir şekilde hazırlandığını hissettiriyor.

Lafı daha fazla uzatmadan izlediğimiz bu üç video ile ben kişisel olarak yeni Black Ops'u ciddi anlamda bekliyorum (FPS'yi çok sevmediğimi bir daha hatırlatayım). İlk başlarda gelecek teması beni de biraz soğutmuş olsa da oyunun aynı zamanda geçmiş ve günümüze de değinecek olması, belki Alex Mason hakkında daha fazla şeyler öğrenecek olmamız, Woods teorisi derken Call of Duty: Black Ops 2'yi ciddi anlamda yine bu seneye damgasını vuracak bir oyun adayı yapıyor gözümde.

No Avatar

Y@S!N

  • *
  • 166
Yenilenmiş sınıf - yarat özelliği: Yılın en merakla beklenen, şimdiye kadarki en tutkulu Call of Duty oyunu Call of Duty: Black Ops II tüm dünyada 13 Kasım’da piyasaya çıkacak. Yakın gelecekte geçen Call of Duty: Black Ops II’nin çokluoyuncu modları oyunculara 2025 yılının en teknolojik silah ve ekipmanlarını kullanma şansı verecek.

Yenilenmiş sınıf-yarat özelliği ile oyuncular yeni “10 tane seç” paylaştırma sistemi sayesinde sınırsız sayıda kombinasyon yaratabilecekler. Oyuncular artık her bir kategoriden seçim yapmak zorunda değiller, bunun yerine bir kategoriden ekipmanları diğer bir kategoriden ekstra ekipmanlarla takas edebilecekler – 10 ekipmandan oluşan kombinasyonlar sayesinde hayal ettiğiniz her sınıfı yaratabileceksiniz.

Black Ops 2 Ön İnceleme

’10 Tane Seç’ Sistemi
On puan ve neredeyse sayısız kombinasyon: her bir içerik parçasını bir puan karşılığında alabilecek, 10 puanınızı dilediğiniz gibi harcayabilecek, kişisel oyun tarzınıza uygun biçimde özelleştirme yapabileceksiniz.

Jokerler
Her biri bir puan tutacak Jokerler sayesinde oyuncular “sistemi esnetebilecek” ve sınıfları daha da benzersiz biçimde ayarlayabilecekler – oyuncular bir kategoriden birden fazla perk alabilecek, ana silahlarını üç eklentiyle destekleyebilecek, iki Lethal taşıyabilecekler.

Yeni Puan Serileri
Puan Serileri oyuncuların takımlarına galibiyet için yardım etmelerini sağlayacak. Bayrakları ele geçirmek, saldırı kalkanıyla takım arkadaşını korumak, düşman öldürmek ve asist yapmak takımınıza yardımcı olmak için yapıp puan kazanabileceğiniz eylemlerden yalnızca birkaçı. Her eylem farklı bir değere sahip olacak ve savaş alanını etkileyebilecek

2025 hayata geçiyor
• Guardian: Kalabalık kontrolü için kullanılan, yüksek enerjili mikrodalga tareti navigasyon rotalarını engelleyen enerji dalgası yaymaktadır.
• Swarm: İnsansız Avcı robotları düşmanlara ve düşman ekipmanlarına saldırır.

Black Ops 2 Ön İnceleme

Yepyeni özellikler
• İnteraktivite: İster bir Hellstorm Missile’ı yöneterek rehberlik edin, ister bombalar saçarak birden çok düşmanı öldürmeye çalışın – işte gerçek risk/ödül senaryosu.
• Oyuncu veya Yapay Zeka Kontrollü: İster kontrolü elinize alın, ister yapay zekaya bırakın – AGR (Otonom Yer Robotu) isteğinize bağlı olarak otonom biçimde savaşabilir veya tarafınızdan kontrol edilebilir. Sentry Gun da aynı mantığa sahiptir.
• Oyuncu Kontrollü: Yerdeki hedefleri yok eden hafif makineli tüfeğe sahip, uzaktan kumandalı, dört pervaneli MQ-27 robotunun gücü elinizin altında. Lodestar sayesinde haritadaki herhangi birini bulabilir, peşine düşüp öldürebilirsiniz.
• Yapay Zeka Kontrollü: Burada da emrinizde bir çok silah olacak. A10F Warthog kullanarak bombardıman çağırabilir ve yapay zeka pilotunun sizi durumdan haberdar eden telsiz bağlantısını dinleyebilir; Lightning Strike sayesinde üç hedef bölge belirleyip hava saldırısı düzenleyebilirsiniz.
• Über-silahlar: War Machine’ı bir kez elinize aldığınızda bir daha başka bir bomba atar kullanmak istemeyeceksiniz. Death Machine de 2025’te yenilenen haliyle dönüyor ve oyunculara menziline giren her şeyi parçalara ayırabilen bir mitralyöz sunuyor.

Geliştirilmiş silahlar, eklentiler ve ekipman
Yakın gelecekte geçen savaşlar aynı zamanda askerlerin savaş alanında kullanabilecekleri yeni teknolojiler anlamına geliyor. Ayrıca silah perkleri de artık eklentilere dahiller:

• Saldırı Kalkanı: Taşınabilir siper yaratıp, kullanabilirsiniz.
• Hedef Bulucu: Hedefin dost mu, düşman mı olduğunu belirlemek için.
• Milimetrik Dalga Tarayıcı: Yakın mesafedeki hareketsiz hedefleri katı yüzeylerin arkasından bile gösterebilen yeni görüş
• Çift Bantlı Dürbün: Isı yayan tüm nesneleri gösterir ve uzun menzilli atışlarda isabet oranınızı arttırır
• Şok Şarjı: Yakınına gelen düşmanlara elektrik verip sersemleten, ölümcül olmayan, fırlatılabilir silah
• Lazer Görüşü: Silahta görsel olarak ön plana çıkarılan ve diğer oyuncuların görebileceği bu özellikle karşılaştığınız anda bu perkin ve buna sahip olan oyuncunun neler yapabileceğini anlayacaksınız.

Black Ops 2 Ön İnceleme

Codcast Özelliği
Oyundaki Shoutcast menüsünde işinize çok yarayacak çeşitli özellikler bulunuyor

• Resim İçinde Resim – Bu ekran oyundaki herkesin listesini, o andaki puan serilerini ve durumlarını gösterecek.
• Harita Görünümü – Bu ekran savaş alanının her iki yanını kuşbakışı olarak, okunması kolay 2D grafiklerle gösterecek.
• Puan Paneli – Profesyonel sporlardakine benzeyen bu ekran genel takım puanlarını ve amaç bilgilerini gösterecek.
• İsimlik – Oyuncularının formalarındaki isimlere benzer şekilde, bahsi geçen oyuncunun kolayca fark edilmesini sağlayacak.
• Dinleme Özelliği – Oyuncuların aralarındaki sohbetlere dilediğiniz zaman katılıp çıkabilecek, aksiyonu an be an takip edebileceksiniz.

Oyun Modları
Hedefe dayalı modlar artık raund tabanlı oluyor (örneğin Domination modunda oyuncular taraf değiştirecek ve bir turda hedeflere saldıracak, diğer turda savunacaklar). Call of Duty: Black Ops II Multi-team modu için de üç oyun modu sunuyor: Team Death Match, Hardpoint ve Kill Confirmed.

Hardpoint takımların harita kontrolü için savaştığı, geleneksel King of the Hill stili modlardan esinlenilen yeni oyun modu.

Black Ops 2 Ön İnceleme

Özel Oyunlar
Altı takıma ve 18 oyuncuya kadar oynayın. Hardcore, Multiteam ve Party oyunları da dahil olmak üzere tüm oyun modları ve oyun modlarının tüm varyantları oyuncular tarafından kişiselleştirilebilecek. League Play oynanışı her seviyede keyifli hale getirirken, özel oyunlar eğlenceyi farklı yolla sağlayacak. Oyuncular şunları yapabilecekler:

• Özel sınıflarda mevcut olan hazır sınıfları değiştirebilecek.
• Oyuncuların Özel Sınıflarını kullanıp kullanamayacaklarına karar verebilecek
• Neredeyse tüm oyun modlarına bot ekleyebilecek
• Mevcut içeriği kısıtlayabilecek (örneğin belli eklentileri yasaklayabilir, Perkleri kullandırtmayabilirsiniz)
• “10 Tane Seç” sistemini “3 Tane Seç” veya “17 Tane Seç” olarak değiştirebilecekler.

Parti Oyunları
Call of Duty: Black Ops’ta Wager Matches ismiyle bilinen Sharpshooter, Gun Game, One in the Chamber ve Sticks & Stones geri dönüyor. Bu “eğlencelik” modlar Sınıf Yarat veya Puan Serisi sistemlerini kullanmayacaklar. Ama aynı önceki oyundaki Wager Match oyunlarında olduğu gibi XP kazanabilecek, geleneksel oyun modlarında olduğu gibi sıralamalarda yükselebilecekler.

Black Ops 2 Ön İnceleme

Savaş Eğitimi
Daha da geliştirilen Savaş Eğitimi ana oyuna entegre edilerek oyunculara üç farklı seçenek sunuyor:

• Bootcamp: Oyuncular 1-10 arası level atlayabilecek ve XP kazanabilecekler. Bootcamp bir Team Deathmatch oyunu, bu oyunda 3 insan ve 3 bottan oluşan takımlar 3 insan ve 3 bottan oluşan diğer bir takıma karşı mücadele edecekler. Çok fazla baskı altında kalmadan çokluoyuncu modlarının denemenin harika bir yolu.
• Objective: İnsan ve botlardan oluşan bir takım, yine insan ve botlardan oluşan diğer bir takıma karşı -  bu hedef tabanlı modlarda 10. levelin ötesine geçebilecek ve ½ XP kazanabileceksiniz.
• Bot Stomp: Antrenman yapmak ya da sırf iyi vakit geçirmek için yapay zeka dolu karşı takımı yok etmeye çalışacaksınız. İnsanların botlara karşı olduğu bu mod XP vermese de kendinizi geliştirmek, yeteneklerinizin seviyesini yükseltmek, haritaları ve modları öğrenirken çokluoyuncu deneyimi yaşamak için iyi bir seçim.

Mücadeleler
Oyuncuları oyun içeriğinin farklı yönlerini görmeye özendirip ödüllendirecek, sürekli yeni hedefler sunup bu hedeflere ulaştıklarında böbürlenme hakkına sahip olmalarını sağlayacak. Tamamlayabileceğiniz binlerce Mücadele sayesinde kozmetik içerikler açabilecek, online oyun dünyasındaki oyuncu kimliğinizi geliştirebileceksiniz.

Black Ops 2 Ön İnceleme

• Silah Kamuflajları: Oyundaki tüm silahlar (bombaatarlar, bıçaklar, saldırı kalkanları dahil) kamufle edilebilecekler.
• Nişangahlar: Oyundaki tüm ana dürbünler kendi Mücadelelerine sahip olacak. Bu Mücadeleleri tamamladığınızda eklentide kullanılan nişangahı değiştirebilecek, insanlara ne kadar ilerlemiş olduğunu gösterebilecek ve online oyuncu kimliğinizi geliştirebileceksiniz.
• Oyuncu Kartı: Kendinize ait Call of Duty: Black Ops II kartvizitiniz: üzerinde isminiz, amblem (tarafınızdan hazırlanmış), arkaplan resmi (açılabilir), klan sembolü, eşleşme seviyeniz ve League Play rütbeniz gösterilecek.

Theater özelliği
Oyunculara çeşitli özellikler sunan hem yapım, hem araştırma, hem de eğitim aracı.
• Sosyal: Meta-verilerle (oyun modu, tarih, puanlar, ele geçirme sayıları, savunma sayıları gibi) işaretlenmiş içeriklerden ve ayıraçlardan oluşan kapsamlı bir sistem olan Theater sayesinde “En Yeni Paylaşılanlar” listesinden tüm camianın, “Aktivite Listesi” sayesinde arkadaşlarınızın paylaştığı film veya ekran görüntüleri arasından rahatça içerik bulabileceksiniz. Ayrıca oylama sistemi sayesinde oyuncuların en beğendiği filmler ve ekran görüntüleri listelerde üst sıralara çıkabilecek top.
• Film Makarası: Herkesin Theater modunda film yaratmak için harcayacak saatleri olmayabilir, bu yüzden her şey tek bir düğmeye basarak deneyiminizi basitleştirebileceksiniz: düğmeye bastığınızda oyun sizin yerinize tüm işi yapacak, önemli anları içeren bir film hazırlayacak. Oyuncular filmin içeriğini arttırabilecek veya basitleştirebilecekler. Yaratılan filmleri düzenleyebilecek veya kaydedebilecekler.
• CODcast: Theater modunun özel bir türü olan CODcast ile oyuncular önceden kaydedilmiş oyunları kullanarak çalışabilecekler, video serileri yaratabilecek veya strateji/taktik geliştirmek için kullanabilecekler.
• Yeni Özellikler: Theater modu şunlara da sahip olacak:
• Klip Sayısı: Oyuncular 20 taneye kadar klip saklayabilecekler.
• “Klip Birleştir:” Oyuncular 20 klipten oluşan bir film yapıp birleştirdikleri taktirde, tek bir büyük klibe sahip olacaklar
• “Nesneye İliştir:” Oyuncular kamerayı Dragonfire veya RCDX gibi Puan Serileri da dahil olmak üzere istedikleri objeye iliştirebilecekler.

Black Ops 2 Ön İnceleme

Prestij
Prestij başına 55 level içeren 10 Prestij leveline sahip olan Call of Duty: Black Ops II oyuncuların her Prestije baştan başlamalarını gerektirip “defterlerini temizlemeyecek” – bunun yerine oyuncuların level ilerlemelerine katkıda bulunacak. Silah XP’si ve/veya kazanılan eklentiler veya Mücadeleler resetlenmeyecek – kazandığınız her şey ileride kullanmanız için açık kalacak.

Prestij Ödüller
Prestij statüsüne ulaşan oyuncular, oyuncuların istedikleri bir öğeyi kalıcı olarak açmalarını sağlayacak özel “Prestij Tokeni” kazanacaklar. Oyuncular level gereksinimini karşılayamadıkları öğeleri dahi açabilecekler. Prestije ulaşmak ekstra Sınıf Yarat yuvası (maksimum 5 olmak üzere), özelliklerini tamamen resetleyebilme yeteneği veya “para iadesi’ (harcadığınız tüm tokenleri geri verip, açtığınız içerikleri kapatan sistem) gibi ekstra ödüller sunacak. Oyuncular bu sayede önceden seçtiklerinden daha farklı öğeler açabilecekler.

Black Ops 2 Ön İnceleme

Çokluoyuncu Haritaları
Oyun rotasyonunda
• Aftermath: İnsansız robot saldırısı sonrasında Los Angeles şehir merkezinin harabeleri
• Cargo: Kargo konteynırlarının sürekli olarak hareket ederek haritanın ortasındaki siperin şeklini değiştirdiği, Singapur limanı.
• Turbine: Yemen’in çöl düzlüklerindeki rüzgar çiftliğinde geçen bu geniş haritadaki her şeye tırmanabileceksiniz.
• Yemen: Dar ara sokaklar ve yükseltilerle dolu şehir çatışmaları
• Overflow: Pakistan’ın Peşaver şehrinin sel basmış sokaklarında şiddetli çatışmalar
• Express: Tren hattı boyunca uzun ve orta menzilli çatışmalara girebileceğiniz, Los Angeles’taki tren istasyonu
• Hijacked: Çılgın, ama kontrollü çatışmalar sunacak olan süper lüks bir yat.

Zombies Özeti
Call of Duty: Black Ops II Zombies, zombi kıyametinde hayatta kalmanız için üç farklı yol sunuyor. Tranzit modunda ölmekte olan Dünya’nın sırlarını ortaya çıkaracak, Survival modunda üzerinize dalga dalga gelen zombilerle savaşacak veya 4z4 Grief modunda 4 kişilik takımınızda hayatta kalmaya çalışacaksınız.

Black Ops 2 Ön İnceleme

Tranzit
Bir çok farklı bölge içeren açık dünyada geçen, 1-4 kişilik işbirliği modu. Yeni Buildable oyun öğeleri sayesinde oyuncular girdikleri bölgelerde ne aradıklarını ve hayatta kalmak için ne yapmaları gerektiğini öğrenebilecekler. Her bölgede duran otobüs sayesinde toplu taşıma özelliklerden faydalanabilecekler. Tabi ki Zombiler otobüse ücretsiz binebiliyorlar.

Survival
Karmaşa içinde hayatta kalmaya çalışacağınız klasik modun bu yeni halinde daha geniş Tranzit bölgesinin spesifik alanlarında, 1-4 oyuncu işbirliği ile hayatta kalmaya çalışacaklsınız.

Grief
Siz ve arkadaşlarınız, dört kişiye kadar takımlarla zombilere ve diğer takımlara karşı savaşabileceksiniz. Hayatta kalan son kişiler olabilme senaryosuna 2-8 oyuncu katılabileceksiniz.

Black Ops 2 Ön İnceleme

Yeni yeteneğe dayalı eşleştirme sistemi sayesinde oyuncular herkese açık oyun modlarında benzer yetenek seviyelerindeki oyuncularla birlikte oynayacaklar. Zombies modunda özel oyunlar da mevcut olacak. Yalnızca kafadan vurmanın işe yaramasını seçebilecek, oyuncuları daha çok mermiyle başlatabilecek veya ekstra ekipmanlar açabileceksiniz.

Black Ops 2 Ön İnceleme

Black Ops 2 Surprise Live Action Trailer. Surprise adı ile canlı olarak çekimi yapılan Black Ops 2 videosunda, yapımcıların oyun tanıtımına ne denli önem verdiklerini ve masraftan hiç kaçınmadıklarını görebilirsiniz. Eeee kaz gelecek yerden tavuk esirgenmezmiş. Hayat Sürprizlerle Doludur.

https://www.youtube.com/watch?v=4wIZp_E2CxQ

No Avatar

Y@S!N

  • *
  • 166
 Daha önce Resident Evil 6 için yaşanan önceden dağıtılma olayı Black Ops II için de oldu. Serinin hayranları tarafından sabırsızlıkla beklenen Call of Duty: Black Ops II, şimdiden bazı oyuncuların ellerine geçti.

Black Ops II, Bazı Oyuncuların Ellerine Geçti

Yabancı forumlardaki oyuncuların farketmesi üzerine konuşulmaya başlayan bu olayın asıl kaynağı ise bazos.sk adlı özel bir satış sitesi. Çünkü oyunun Hardened Edition sürümüne sahip olduğunu görsellerle gösteren bir kişi, oyunu bu site üzerinden 40€'ya satmaya çalıştı. Şu anda bu ilan kaldırılmış olduğu için sizleri o site yönlendiremeyeceğiz. Ancak satıcının kullandığı resimler şu an için erişilebilir durumda.

Black Ops II, Bazı Oyuncuların Ellerine Geçti Bile

Ayrıca, görsellerde bu sürüme özel olan kapak tasarımı ve oyuna özel olarak üretilmiş madeni paralar gösterilmesine rağmen oyunun diskleri gösterilmemiş. Bu da satışa çıkan sürümün sahte olabileceğini gösteriyor.
 
Bakalım Activision'dan konu hakkında bir açıklama gelecek mi.