İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Gone Home Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi

Sistem gereksinim bilgilerini de yazımız içerisinde bulabileceğiniz Gone Home 15.08.2013 tarihi itibari ile beğeninize sunuldu. Dünyaca ünlü bölüm tasarımcılarından bir tanesi olan Steve Gaynor, Johnemann ve editör/araştırmacı Karla Zimonja’nin birlikte bağımsız olarak geliştirdikleri bu yapım oldukça keyifli olmuş görünüyor.

Gone Home, Bioshock 2 indirilebilir içeriği Minerva’s Den’i bizlere sunan bu üç ismin kurduğu The Fullbright Company tarafından geliştiriliyor. Birinci şahıs kamera perspektifinden oynanan ve karakterimizin yer yer yaptığı yorumlar ile hikaye hakkında ipuçları verdiği oyun, savaşmaktan ziyade keşfetmeye dayanıyor.

Buram buram 90’lar kokan Gone Home’da evimize dönüp ailemizin akıbetini araştıracağız.

Gone Home Hikayesi:

Uzun bir süredir ailesinden haber alamayan adamın ailesini ziyaret etmesi ile başlayan ve devamında evde kimseyi bulamayışı ile devam eden hikaye 90′ları konu alıyor ve First Person bakış açısı ile oyuncuların beğenisine sunuluyor. Unity oyun motoru ile geliştirilen oyunda çevre ile etkileşim yüksek düzeyde olacak. “Hem oynayan, hem karakter için yepyeni bir eve hoşgeldiniz. Karakter Avrupa’da geçen 1 yıldan sonra ailesinin yeni evine dönen ve kızkardeşinin ayak izlerini arayan bir kızın hikayesi.

Gone Home Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi

Kız kardeşinin hayatındaki bu dönüm yılını onunla paylaşamayan ve kız kardeşinin (Sam) nerede olduğuna dair ipuçları arayan Katie’nin, gözyaşları ile dolaştığı bu evde, the mid 90’s Riot Grrrl kaseti size de eşlik ediyor. Sam, Katie ile iletişime geçmek istediğinde bir günlüğün sayfalarından ona sesleniyor. Ailesinin yarattığı keşfetmeyi motive eden evde 90’lı yılların gençliğinin izlerine rastlıyorsunuz.

Son Sözler

“Gone home” uzun zamandır benzerine rastlamadığımız en duygusal oyunlardan biri. 90’larda büyüyenler için sürprizlerle dolu. Hatta oyunda kendisini bulacak oyuncular, kendi seçimlerinden de ilham alacaklar. Fakat oyun teknik yönden mükemmel değil. Oyunda çok fazla içerik olması bilgisayarınızı yavaşlatıyor ve ilkel bir fluluk getiriyor. Yaklaşık bir saat içinde rahatlıkla bitirebileceğiniz oyundaki detay seviyesi oldukça güzel görünüyor.

Gone Home Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi WinXP SP2 veya üzeri işletim sistemi.
İşlemci En Az 1.80 GHz. çekirdek hızına sahip ya da eşdeğer AMD veya üzeri işlemci.
Ram 2 Gb. ram miktarı.
Ekran Kartı En az 512 Mb. belleğe sahip veya üzeri özellikleri taşıyan ekran kartı.
Hard Disk 2 Gb. boş alan.
DirectX DX9
Künyesi
Yayımcı

The Fullbright Company

Yapımcı

The Fullbright Company

Çıkış Tarihi

15 Ağustos 2013

Platformlar

PC, XBox One, PS4 (2016)

Oyun Türü

Macera Oyunu

Oyun Motoru

Unity

ESRB Rating

MATURE 17+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
9.5
9.3
9.5
Editörün Puanı
9.3
Okur Puanları
3 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments