İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Green Day: Rock Band Oyun İnceleme

Green Day: Rock Band incelememize küçük bir öneriyle başlamak istiyoruz. Ülkemizde bu tarz oyunlara bir savaş oyunu, dövüş ve ya strateji oyunu kadar ilgi gösterilmiyor. Bunun sebebi de ön yargılar. Bu tarz oyunların oynamadan anlaşılamayacağını ve kaliteli olanların en az diğer oyunlar kadar zevk verdiğini unutmayalım. Peki bu oyunun zevk ve oynanabilirliği hangi düzeyde? İsterseniz şimdi buna bir göz atalım.

Nasıl Oynanır:

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi ülkemiz bu tarz oyunlara biraz yabancı. Bunun başlıca sebeplerinden birisi de oyunda ki şarkıların yabancı olmasıydı ki artık bunu yavaş yavaş aşıyoruz. Çünkü, artık yabancı müziklerde en az Türkçe müzikler kadar takip ediliyor ve biliniyor. Oyunda aslında bu da çok önemli değil önemli olan ritmi tutturabilmek. Green Day: Rock Band oyununda sanal bir gitarımız var ve bu gitarla ritmi takip ediyoruz eğer neşemiz yerinde ve o an için hayat maksimumdaysa şarkı eşlik bile edebiliriz.

En Güzel Şarkılar Sizle Hayat Buluyor

Green Day: Rock oyunu daha öncei benzerlerinden The Beatles : Rock Band’a benziyor fakat ondan daha da fazla Rock Band 2 oyununu anımsatıyor bizlere. Bu oyun 3’lü kariyere sahip bir oyun, basit bir kronolojik sıralamyla günümüzden geçmişe doğru en güzel şarkıları listesine eklemiş. Özellikle son 15 yılın popüler şarkılarını oyunda çalmak mümkün. Oyun bize Billie Joe Armstrong, Mike Dirnt ve Tre Cool isimlerini canlandırma fırsatını veriyor.

Green Day: Rock Band Oyun İnceleme

Kariyer Mod:

Oyunun giriş kısmıda kariyer kısmı da Beatles oyununa çok benziyor. Oyunda ki performansımıza göre fotoğraflarımız çekilip videolarımız kaydediliyor ve biz bunları birer ödül olarak kazanıyoruz. Ne kadar iyi performans kaydedersek o kadar çok görüntümüze sahip oluyoruz. Oyunun şarkı listeside oldukça başarılı. Şarkıcıların bütün bilindik ve popüler şarkıları oyunda mevcut ayrıca başarılı performanslarımızı saklamak içinde oldukça büyük bir hafıza hizmetimize sunulmuş.

Kolay, Eğlenceli, Başarılı Bir Oyun…

Green Day: Rock Band oyunu, Beatles oyunundan çok daha güzel olmuş demek sanıyorum ki biraz abartı olacaktır. Ama bir iki yönden bu oyundan daha iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Mesela Green Day: Rock Band oyununda yer alan parçalar bence Beatles’dan daha güzel ve hareketli. Bunun yanında çalınması da daha kolay.

Örneğin bazı bölümlerde kullandığımız Tre Cool’un trampeti bizlere inanılmaz zevkli anlar yaşatabiliyor ve sanki biz çalıyormuşuz havasını uyandırıyor. Aynı akıcılığı Mike Dirnt’in bass gitarında yaşamak da mümkün. Tabi ki hiçbir oyun dört dörtlük olmaz, bu oyunun da birkaç eksi tarafı var. Bunlardan ilk aklıma geleni ise süresi uzun olan şarkılarda bir yerden sonra her şeyin birbirine karışıyor hissi yaratması. Özellikle 8-9 dakikalık şarkılarda bu hissi çokca yaşadığımız söyleyebilirim.

Son Sözler:

Şunun altını bir kez daha çizmek istiyorum, ülkemizde bu tarz oyunlar henüz çok yaygınlaşmadı. Ama bu, bu tarz oyunların güzel olmadığı anlamına gelmiyor. Kesinlikle keyifli ve müzik dolu dakikalar yaşayacaksınız.

Künyesi
Yayımcı

MTV Games

Yapımcı

Harmonix, Demiurge Studios

Çıkış Tarihi

08 Haziran 2010

Platformlar

PS3, XBox 360 ve Wii

Oyun Türü

Gitar Oyunu

ESRB Rating

TEEN 13+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
8.5
8.9
Aldığı Puanlar

Eğer müzikten hoşlanıyor, Rock dinliyor ve birazda olsa Green Day’e kulak aşinalığınız varsa bu oyunu kesinlikle oynamanızı tavsiye ediyorum.

8.5
Editörün Puanı
8.9
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments