İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Green Lanterns: Rise of Manhunters Oyun İncelemesi

1940 yılında Bill Finger ve Martin Nodell tarafından ortaya çıkarılan Green Lantern, DC Comics‘in en çok ilgi gören süper kahramanlarından birisidir. Çoğu süper kahraman gibi Green Lantern’ de 2011 yılında beyaz sahnede yerini aldı.

Türkiyede 29 Temmuz 2011 tarihinde gösterime giren filmin konusu evrende barışı korumayı amaçlayan galaksiler arası bir hava filosunun üyesi olan, kendini dünya işlerinin dışında bırakarak, gizemli yeşil bir yüzüğe adamış bir test pilotunun hikayesi.

Yüzüğü olmadığında sıradan bir insandan farkı kalmayan bu adam, Justice League Of America’nın kurucularından Green Lantern ’den başkası değil. Filmi ile birlikte daha popüler bir hale gelecek olan Green Lantern, video oyunu ile de destekleniyor.

Nintendo, 3DS dışında PS3 ve Xbox 360 versiyonları ile karşımıza çıkacak olan oyun, PC platformunda boy göstermiyor. Film ile paralel bir işleyişe sahip olan oyun, ekstra olarak mekan ve hikaye ayrımlarına sahip. Elindeki özel yüzük sayesinde nesneleri uçurabilen ve yaydığı ışınlara dilediği şekli verebilen Green Lantern ‘in bu özelliklerini oyunda da dilediğimiz gibi kullanabiliyoruz.

Green Lanterns: Rise of Manhunters Oynanış:

Green Lanterns: Rise of Manhunters oyununda canlandırdığımız karakter Hal Jordan . Görevimiz ise Android ırkı olan Manhunter’ların saldırısı karşısında dünyamızı korumak. Yapımın oynanışı pek zor değil. Bize gideceğimiz bölgeler yeşil noktalarla gösteriliyor. Yolda karşımıza çıkan rakiplerimizi yüzüğümüzden çıkan ışınlardan yaptığımız silahlarla etkisiz hale getirebiliyoruz.

Bize güç veren yüzüğün güçleri karakterlerin seviye atlamasıyla açılıyor. Yumruk attığımızda karşımıza kılıç, balyoz, testere gibi şekiller çıkıyor. Ağır ya da hafif saldırılarımızı geliştirerek Manhunter’lara daha fazla zarar verebiliyoruz. Yüzüğümüz sayesinde testere, balyoz ve kılıç şeklinin dışında jet uçağı, büyük yumruklar, makineli tüfek gibi ‘Construct’ güçlerimizi kullanabiliyoruz.

Green Lanterns: Rise of Manhunters Oyun İncelemesi

Fakat bu güçlerimizin kullanımının bir karşılığı var. Özel güçlerimizi kullandıkça güç kanalımızdaki güç seviyemiz yavaş yavaş azalıyor. Ekranda güç seviyesinin yanı sıra sağlık ve özel yıkım gücü seviyesi yer alıyor. Özel güç barı dolduğunda karakterimiz çok daha fazla yıkıcı oluyor. Bunun dışında uçarak düşmanlarımızla mücadele ettiğimiz anlarda oyun daha da bir eğlenceli hal alıyor.

Sesler ve Grafikler:

Grafiklerden bahsedecek olursak, yapım, görsellik anlamında pekte kötü durmuyor. Yeterli seviyede olan grafiklerin yanında oyuna zevk katan ses efektlerinin bulunması, oyun severlerin hoşuna gidecek gibi görünüyor. Green Lantern’ın local co-op modu da oyun severlere keyifli dakikalar sunuyor.

Bir kişi Hal Jordan’ı diğer kişi de Sinestro’yu yönetiyor. Filmde başrol oynayan Ryan Reynolds’ın ana karakteri seslendirmesi, oyundaki ses efektlerinin iyi olmasının en önemli sebeplerinden birisi.

Son Sözler:

Son olarak şunu söylemek mümkün ki genellikle filminden sonra çıkan oyunun iyi olması pek beklenmez ama Green Lantern: Rise of the Manhunters’da böyle bir şey söylenemez. Oyun genel anlamda başarılı sayılabilir.

Künyesi
Yayımcı

Warner Bros

Yapımcı

Double Helix Games: PS3, XBox 360,

Griptonite Games: Wii, DS, 3DS.

Çıkış Tarihi

10 Haziran 2011

Platformlar

PS3, XBox 360, Wii, Nintendo DS, Nintendo 3DS ve Apple iOS

Oyun Türü

Aksiyon

ESRB Rating

TEEN 13+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
8.0
8.2
Aldığı Puanlar

PS3 ve XBox 360 sürümü Double Helix Games tarafından yapılan Green Lanterns: Rise of Manhunters'ın Wii, DS ve 3DS platformlarındaki yapımcılığını ise Griptonite Games üstleniyor.

8.0
Editörün Puanı
8.2
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments