İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Hitman Episode 6: Hokkaido DLC İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri
Hitman Episode 6: Hokkaido DLC İncelemesi, Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri
İnceleme

Hitman Episode 6: Hokkaido DLC İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri

Yazar: 15 Aralık 2018

İncelemesini yaptığımız Hitman Episode 6: Hokkaido bölümünden oldukça keyif aldığımı söyleyebilirim. Sezon içerisindeki diğer bölümlerle kıyaslandığında, bariz bir şekilde öne çıkan, hatta sezonun en başarılı bölümü diyebileceğim Sapienza-İtalya bölümünden sonra gelen en iyi bölüm olmuş.

IO Interactive’in bu sefer farklı bir yol izleyip, bölüm bölüm çıkarttığı Hitman’in ilk sezonu sona ermiş bulunuyor. Duyurusu ilk yapıldığında hem beğenmiş, hem de kafasında bir takım soru işaretleri oluşmuş biri olarak diyebilirim ki; firma, bölüm bölüm (episodik) yapılan Hitman oyununun altından başarıyla kalktı.

Hitman Episode 6 Hokkaido Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i5-2500K 3.30 Ghz. ya da AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 8 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 7870 ya da NVidia GeForce GTX 660 veya üzeri en az 1 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 50 Gb. boş alan.
DirectX DX 11

Hikayesi:

Hitman Episode 6: Hokkaido bölümünde, dağın tepesindeki özel bir klinikteyiz. Klinik oldukça ileri bir teknolojiye sahip ve deneysel tıbbi yöntemlerin kullanıldığı ultra lüks bir yer. Tabi bu durum, yarattığı fırsatlar kadar, sahip olduğu güvelik önlemleriyle de yolunuza taş koymaya müsait. Kliniğin manzarası ise Fuji Dağı, vadinin görüntüsü, havai fişekler, kayalıklar, kısacası manzara gerçekten dikkat çekici.

Sadece bu bölüme özel olarak, kliniğin sahip olduğu çok sıkı güvenlik önlemleri yüzünden yanınızda hiçbir ekipman getiremiyorsunuz. Ne silah, ne alet edevat, hiçbir şey. İlk başlarda elimi kolumu çok bağlasa da verdiği farklılık hissi kesinlikle gerilimi ve atmosferin etkisini arttırıyor. Hitman Episode 6: Hokkaido, yapı olarak oldukça geniş ve ilk denemelerinizde kaybolmanız olası.

Hitman Marrakesh veya Hitman Colorado bölümlerinde harita az katlı ama geniş bir yapıya sahipken, Hitman Hokkaido çok katlı bir yapı sunuyor. Bölümün ustalık seviyelerinde ilerlediğinizde, karşınıza çıkacak yeni başlangıç mekanları eğlenceli seçenekler sunuyor. Özellikle ninja kılığında kliniğe sızmayı dört gözle bekliyorum diyebilirim.

Hitman Episode 6 Hokkaido Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i7-3770 3,40 GHz. ya da AMD FX-8350 4.0 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 8 Gb. bellek miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon R9 290 ya da NVidia GeForce GTX 770 veya üzeri en az 2 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 50 Gb. boş alan miktarı.
DirectX DX 11

Hedefler:

Hitman Episode 6: Hokkaido bölümünde de diğer bölümlerin genelinde olduğu gibi iki tane hedefimiz var. Ancak diğer bölümlerdeki hedefler genelde hareketliyken, bu bölümde birisi ameliyat masasında sabit durumda. Bu durum sizi hemen heyecanlandırmasın, çünkü ulaşması gerçekten zorlu bir noktada. Bu hedeflere yapabileceklerimiz çok çeşitli şeyler var.

Yaratıcılığınızı kullanmanız gereken kısımlar, fırsatçılık yapmanız gereken anlar bolca mevcut. Yukarıda bahsettiğim ameliyat, daha spesifik olmak gerekirse tam olarak bir kalp nakli ameliyatı. İşin sürprizini kaçırmamak adına hedefin adını söylemiyorum.

Ancak bölüme de adını veren Situs Inversus durumundan muzdarip. Tabi durum böyle olunca hastaya gerekli kalbi bulması da bir o kadar zor. Bu kadar nadir bir şey de 47’nin 200 metre yakınında olunca… Evet yaratıcılığınızı kullanmanız gereken anlardan bir tanesi.

Situs Inversus:

Not: Situs Inversus, torasik ve abdominal organların ayna şeklinde yer değiştirmesi halidir ve nadir rastlanan anormal bir durumdur. Situs Inversus terimi Latince kökenli olup, “iç organların yer değiştirmiş olması” anlamına gelen “situs inversus viscerum” deyiminden gelmektedir.

Situs inversus, torasik ve abdominal organları etkiler. Genel olarak, organlar dikey bir biçimde simetrik olarak yer değiştirmiştir. Kalp göğsün sağında, mide ve dalak karın bölgesinin sağında, karaciğer ve safra kesesi ise vücudun sol tarafında bulunur.

Eğer kalp göğsün sağ tarafında ise, bu dextrocardia ya da situs inversus olarak bilinir. Eğer kalp olması gerektiği gibi göğsün sol tarafta yer alıyorsa, ki bu daha nadir rastlanan bir durumdur (genel nüfusun 22,000’de 1’ine tekabül eder) ve levocardia ya da situs inversus incompletus olarak bilinir.

Son Sözler:

Özetlemek gerekirse, Hitman Episode 6: Hokkaido bölümü Sapienza’dan sonra oynadığım, bu sezonun en güzel bölümü olmuş diyebilirim. Özellikle bir önceki bölüm olan Colorado’nun kısa ömürlü olması ve tüm içeriğinin iki turda bitirebilmesinin üzerine çok iyi geldi diyebilirim.

Hitman Episode 6: Hokkaido hikaye olarak, sezon finali tam bir nokta koymasa da olayları çok da askıda bırakmıyor. Yine de hikayenin devamı için uzun bir bekleme sürecine giriyor olmamız can sıkıcı. Neyse ki oyun onlarca Escalation sunuyor, bunların yanında yeni gelecek Elusive Target’lar da cabası.

Künyesi
Yayımcı

IO Interactive, Feral Interactive

Yapımcı

IO Interactive, Feral Interactive

Çıkış Tarihi

31 Ekim 2016

Platformlar

PC, PlayStation 4, XBox One

Oyun Türü

Aksiyon, Macera, Gizlilik Oyunu

Oyun Motoru

Glacier Engine (Modified)

ESRB Rating

MATURE 17+

Artı Yönleri

Başarılı bölüm dizaynı,

Yapılabilecekler çeşitli ve farklı.

Eksi Yönleri

Bir sonraki sezonun ne zaman geleceği belli değil.

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Oynanış
Senaryo
Grafikler
Ses ve Müzikler
Aldığı Puanlar

Hitman Episode 6: Hokkaido DLC; sezonun en başarılı bölümlerinden birisi. Bölümlere ayrılmış yapı, ilk bölümlerde biraz az içerik sunuyor olsa da, oyun son haliyle oldukça dolu ve sizi saatlerce kendine bağlayabilecek içeriklere sahip.

Hitman'i seviyorsanız, sezonun tam halini gözünüz kapalı alabilirsiniz. Paranızın karşılığını fazlasıyla alacaksınız. Son olarak bölümün sunduğu mücadelelerde (challenge) çok eğlenceli göndermeler var, mutlaka göz atın.

Editörün Puanı
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...