İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Insurgency Oyun İncelemesi
0

Selam arkadaşlar, bugün farklı bir oyun Insurgency karşınızdayız. Bu oyunun incelemesini yazmamın asıl sebebi çoğu oyuncu gibi “Abi bir adam nasıl 10 mermiye ölmez!” cümlesini sarfetmeme sebep olan FPS oyunlarının saçma mekanikleri.

Yani abi sonuçta Polat Alemdar hariç kaç kişi var şu dünyada 5-10 mermi yiyip ölmeyen? Insurgency ile bu dertler sona eriyor arkadaşlar! Düşmanı gördük, ateş ettik, mermi isabet etti mi? Etti, tamam, vurduğumuz adam ölüyor…

Oyunumuz hafiften Call of Duty 2’yi andıracak sizlere.

Gerek kamera açısı, gerek grafikleri, gerek oynanışı olarak Call of Duty gibi gelecek. Ama emin olun çok daha fazla zevk alacağınız, günde en az 2 saatinizi geçireceğiniz eğlenceli bir oyun. Oyuna girdiğimizde bizi bu ekran karşılıyor.

Yukarıdan “Eğitim” başlığına tıklayarak oyuna alışmanız için bir kaç oyun oynamanızı öneririm. Çünkü alışık olduğunuz FPS oyunlarına benzemeyen bir oyun. Gerek hareket mekanizmaları, gerek nişan özellikleri ve gerekse diğer özellikleri bakımından tamamen farklı bir oyun.

Örneğin, COD-BF-CS gibi oyunlarda bir duvarın dibinde, yüzünüz duvara dönük duruyorsanız ateş edebilirsiniz. Ancak Insurgency’de fizik motoru gereği, duvarın dibinde duruyorsanız silahınızın duvarın içine giriyor gibi durması imkansız olduğu için, önce duvardan bir adım uzaklaşmanız gerekecek ateş edebilmek için.

Merdivenden çıkarken ateş edemezsiniz, çünkü o olaylar bir tek aksiyon filmlerinde olur arkadaşlar. Öyle haldur huldur koşup inanılmaz isabetli atışlar yapmanız imkansız, çünkü bilmem kaç kilo silah+mühimmat ve zırh ile koşup, hiç yorulmayıp, nefes nefese kalmayıp, ateş etme olayları falan hep yalan.

Insurgency Oyun İncelemesi

Insurgency Harita ve Görevler:

Oyunda bunun gibi çok önemli bir çok mantıklı değişiklik var. Insurgency oyunundaki harita zenginliği konusuna da değinmek istiyorum. Zira gerçekten çok hoşuma giden bir güzellik yapılmış oyuncular için. Farklı oyun türleri için, bir çok farklı harita seçeneği ve görev mevcut.

Şahsen en çok eğlendiğimiz iki seçenek;

1) Sustained Combat >> Occupy

2) Sustained Combat >> Push

Oyun gerçekten hoşunuza gidecek. Rakiplerinizi öldürmek için onlarca mermi harcamıyor oluşunuz, havadayken headshot atmayan rakipleriniz ve attığınız bomba ile ölen 3-4 kişinin olması, diğer FPS oyunlarına oranla çok daha gerçekçi bir ortam yaratacak.

İlk başlarda alışmakta zorluk çekebilirsiniz, ancak sonrasında oynamaktan kendinizi alamayacaksınız. Hele ki bu tür oyunlardan hoşlanan arkadaşlarınız varsa, birlikte girip saatlerinizi geçirebileceğiniz bir oyun.

Künyesi
Yayımcı

New World Interactive

Yapımcı

New World Interactive

Çıkış Tarihi

22 Ocak 2014

Oyun Türü

Aksiyon, Strateji, Taktik FPS

Sistem Gereksinimleri

Insurgency Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim sistemi: XP, Vista ya da Windows 7 veya üzer, işletim sistemi.

İşletim Sistemi: Intel Core 2 Duo E6600 ya da AMD Phenom X3 8750 veya üzeri işlemci.

Ram: 4 Gb. veya üzeri ram miktarı.

Ekran Kartı: En az 512 MB ya da üzeri belleğe sahip DX 9 uyumlu ve Pixel Shader 3.0 destekli ekran kartı.

Hard Disk: 10 Gb. boş alan.

DirectX: DX 9.0c

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Oynanış
9.0
8.5
Senaryo
9.0
8.0
Grafikler
7.5
9.0
Ses ve Müzikler
7.5
8.5
8.3
Editörün Puanı
8.5
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazıyı Oyla
Çok İyi
50%
İyi
50%
Fena Değil
0%
Beğenmedim
0%
Yazar Hakkında
Kalof Tati
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website amelesi ve amatör Call of Duty oyuncusu...