İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Just Cause 2 Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi
0

Minimum ve önerilen sistem gereksinimleri ile incelemesini ele aldığımız Just Cause 2’nin demosunu ilk oynadığımda gerçekten bu oyunun müptelası olmuştum. Heyecan dolu anların yaşanabileceği ve ilginç araştırmaların yapılabileceği görkemli bir ada! JUST CAUSE 2 gerçekten muhteşem bir adrenalin oyunu. Şunu yürekten söyleyebilirim ki Just Cause 2 sadece bir eğlence oyunu değil. Ama gerçekten çok eğlenceli!

Fakat bu oyun için sadece eğlenceli kelimesini kullanmak az gelebilir. Hareket halindeki bir konvoya silahlı saldırıda bulunmak, bir gökdelenin üzerinden kendini boşluğa salmak ya da coşkulu bir şelaleden aşağı paraşütle atlamak sadece eğlence ise bu oyuna eğlenceli diyebiliriz.

Just Cause 2 Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri 32-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Pentium D 830 3.0 GHz. ya da AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4200+ 2.2 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 2 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 2600 Pro ya da NVidia GeForce 8800 series veya üzeri en az 512 Mb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 10 Gb. boş alan.
DirectX DX 10

Hikayesi:

Just Cause 2’de, bir esmer kadının vücut hatlarının göz alıcılığını sevdiği kadar, bir o kadar da helikopterleri havaya uçurmaktan zevk alan özel ajan Rico Rodriguez adlı bir çapkını kontrol ediyorsunuz. Yaptığınız her eylem, yıktığınız her hükümet binası ve sizin yarattığınız kaos ortamı ada halkının özgürlüğü için.

Savaş esnasında oyuncular 3 mualif tarafından destekleniyor. Biçerdöverler, hamam böcekleri ve soylu çocukları. bu mualifler adayı kendi isteklerine göre kontrol etmeye çalışıyor. Rico ise bunlardan bir tanesiyle iş birliği içinde olabiliyor. Kendisi için en olumlu taraf hangisi ise orda yer almayı tercih ediyor.

Just Cause 2 Minimum Sistem Gereksinimleri ve incelemesi

Just Cause 2 Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core 2 Duo E6700 2.66 GHz. ya da AMD Phenom 8750 Triple-Core 2.4 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 4 Gb. bellek miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 5750 ya da NVidia GeForce GTS 250 veya üzeri en az 1 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 10 Gb. boş alan miktarı.
DirectX DX 10

Oynanış:

Just Cause 2’yi özel yapan Rico’nun sahip olduğu 2 özellik var. Güçlü bir tırmanma kancası (borda kancası)ve tekrar kullanılabilinen akrobasi paraşütü. Bu oyun araçlarını adanın muhteşem coğrafyasında kullanabilir ya da 100’den fazla taşıtı kullanma tecrübesini yaşabilirsiniz.

Borda kancası ve akrobasi paraşütü olmadan Rico sıradan bir kahraman gibi. Koşabiliyor, zıplayabiliyor ve sıradan oyun kahramanlarının yaptığı hareketleri yapabiliyor. İlk başta ürkütücü olmasına rağmen tüm standart kontroller gerçekten harika.

Uçuş Takımlarınızı Hazırlayın!

Panu adasının yapısı ve dizaynı kesinlikle çok gerçekçi. Oyuna ilk başladığınızda arcade oyun hissini size veriyor. Tamamen upgrade edilmiş bir makineli tüfek bir düşmanı kafasından vurduğunuzda onu küçük bir kasırgaya kapılmışçasına alıp fırlatabiliyor.

Borda kancasıyla Rico’nun dünyası aniden değişebiliyor. Artık oyuncular bu ekipman sayesinde ekipmanın menzili dahilinde istedikleri bir yere iniş yapabiliyorlar. Ekipmanın menzili ise gerçekten etkileyici.

Hükümetin etkinlikleriyle herhangi bir sorununuz mu var? Ya da iyi bir şekilde zırhlanmış güvenlik görevlilerine teşekkür mü etmek istiyorsunuz? Yakınlardaki bir izleme kulesine sıçra ve usulca sniperını çıkar hedefi vur. Ya da bundan daha iyi bir seçenekte mevcut. Kancanı salla ve düşmanın adamına tak diğer ucunu da hareket halindeki bir jipe bağla onu çılgınca peşinden sürükle.

Son Sözler:

Just Cause 2 bir çeşit gerçek yaşam oyunu. Fakat Just Cause 2’yi devasal bir çölün ortasında yüksek güçlü bir spor araba kullanmak ya da bir helikopterden sallanırken şarjörünüzü şüpheli bir tv kanalına boşaltmak gibi özel bir oyun yapan adrenalin dolu görevleri bulunuyor. Ve tüm güç sadece sizin elinizde. Bu özellik günümüz oyunlarında nadir rastlanan bir özellik…

Künyesi
Yayımcı

Square Enix

Yapımcı

Avalanche Studios, Square Enix

Çıkış Tarihi

23 Mart 2010

Platformlar

PC, PlayStation 3, XBox 360,

Oyun Türü

Aksiyon, Macera

Oyun Motoru

Avalanche Engine

ESRB Rating

MATURE 17+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
7.5
8.1
Aldığı Puanlar

Şunu yürekten söyleyebilirim ki Just Cause 2 sadece bir eğlence oyunu değil. Ama gerçekten çok eğlenceli!

7.5
Editörün Puanı
8.1
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazıyı Oyla
Çok İyi
0%
İyi
100%
Eh İşte
0%
Kötü
0%
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website amelesi ve amatör Call of Duty oyuncusu...