İncelemeler
Hoşgeldiniz...
King’s Bounty: Armored Princess İnceleme
İnceleme

King’s Bounty: Armored Princess İnceleme

Yazar: 5 Şubat 2016

1990 yılında piyasaya sürülen King’s Bounty, zamanının ilk Turn-Base strateji oyunudur. Yıllar sonra 23 Eylül 2008’de King’s Bounty: The Legend olarak piyasaya çıktı. Piyasada beklenenden fazla ilgi ve alaka gören bu oyunun ardından bir sene sonra 20 Kasım 2009 tarihinde King’s Bounty: Armored Princess tek başına çalışan yeni versiyonu piyasaya sunuldu.

Bu oyun da bir çok oyun sitesinden yüksek not aldı. Biraz geç olmasına ragmen biz de bu oyunun incelemesini yapmaya karar verdik. Bu incelemenin bir sebebi de oyunun yeni versiyonunun çıkacak olması. Adı ise King’s Bounty: Crossworlds. Yeni versiyon çıkmadan bu versiyonu oynamanın faydası olacagı kesin. Eğer Turn-Base tarzı oyunları seviyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.

Oynanış:

Oyunla ilgili kısa bir özgeçmiş yazdıktan sonra sıra King’s Bounty: Armored Princess incelemesine geldi. Oyuna başlarken 3 çeşit kahraman seçenegi karşımıza çıkıyor, bunlar Warrior, Paladin ve Mage. Bu kahramanlardan birini seçtikten sonra oyuna başlıyoruz.

Şahsen ben oyunu Warrior ile bitirdim. Saldırı ve savunma yeteneği güçlü oldugundan daha rahat oluyor diyebilirim. Ayrıca yardımcı olarak Dragon Pet veriliyor. Bu pet özellikleri ile şavaşlarda size yardımcı oluyor.

Leveller:

Pet oyunda level atlıyor ve King’s Bounty: Armored Princess levellerini atlarken istediğiniz skillerini geliştirebiliyorsunuz. Benim size tavsiyem Pet’in Hunt ve Fiery Phantoms özelliklerini geliştirmeniz olacak.

Şunu da belirtmekte fayda var. Pet’in yumurta özelliği pek çok savaşta beni kurtarmıştır. Yumurtanın özelliği liderlik puanınıza göre size rastgele ünite çıkarıyor. Bu detayı anlattıktan sonra devam ediyoruz.

Görevler:

Oyuna Debir adasından başlıyoruz ve haritalar bularak diğer adalara görevler için gidiyorsunuz. Oyundaki amacınız Kraliyetiniz Arch-Demon Baal tarafından kuşatılmış durumdasınız bu kuşatmadan ülkenizi kurtarmak ve Arch-Demon Baal’ı öldürmek. Bunun için de oyunda bulunun özel taşları süper bossları öldürerek onlardan almak.

Bazı taşları ise görevlerin sonunda alıyorsunuz. Taşlarınızı tamamladıktan sonra ülkenize geri dönüp Arch-Demon Baal ile şavaşıp onu yeniyorsunuz ve oyunda mutlu sona ulaşıyorsunuz. Son şavaşa mutlaka Paladin ve Acient Ent almanızı tavsiye ederim. Aklıma gelmişken oyunda karakterinizi haraket ettirirken gerçek zamanlı haraket ediyorsunuz, sadece savaşlar Turn-Base.

King’s Bounty: Armored Princess İnceleme

Yenilikler:

King’s Bounty: Armored Princess oyununun yeniliklerini ise birkaç başlık altında toplayabiliriz.

* Yeni ve heyecan verici bir hikaye.
* Bir dragon pet savaşta size yardımcı olmak için: 9 farklı yetenekle.
* Yeni bir ırk – kana susamış Lizardmenler.
* Uçma yetenegi yani uçan at Pegasus (Bu yetenek belli bi kristal topladıktan sonra aktif oluyor).
* Adalara hızlı seyehat. Bir önceki versiyonda sadece belli noktalarda diğer adalara gitmek imkanına sahiptiniz.
* Farklı şavaş alanları.
* Yeni ırklar ve üniteler.
* Gelişmiş bi oyun motoru.

Herkese iyi oyunlar arkadaşlar.

Künyesi
Yayımcı

1C Company

Yapımcı

Katauri Interactive

Çıkış Tarihi

10 Nisan 2009

Platformlar

PC, Mac OS

Oyun Türü

Strateji Oyunu

Oyun Motoru

TheEngine

ESRB Rating

TEEN 13+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
7.5
7.9
7.5
Editörün Puanı
7.9
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments