Oyun Rehberleri
Hoşgeldiniz...
LoL’de En Kolay Penta Yapabileceğiniz 12 Hero

Bu yazımızda size League of Legends oyununda hangi şampiyonlarla en kolay şekilde penta atabileceğinizi gösteren bir liste hazırladık. Bu listede 12 şampiyonu sizlere tanıtıyoruz. Tabi ki bu şampiyonlarla penta atabilmek size bağlı. Her ne kadar şampiyonlar çok güçlü olsalar da iyi oynamazsanız penta atmanız imkansız olur.

Bu listede en göze çarpan şampiyonlar ise Master Yi ve Katarina’dır. Bu iki şampiyonu oynamış her oyuncu büyük olasılıkla penta atmıştır.

Illoi:

Illaoi son zamanlarda çıkmış yeni bir şampiyondur. Üst koridorda oldukça güçlü olan şampiyonun kolay penta atabilmesinin en büyük nedeni ultisidir. Ultisi ile takım savaşında ahtapot kolları arasında kalmış tüm rakip şampiyonlara ani hasarlar vererek onları bir anda yok edebilir. Bu da Illaoi’nin kolay penta atanlar listesine 12. sırada girerek yerini almasını sağlıyor.

League of Legends Hero Illoi

Tryndamere:

Listemize 11. sırada Tryndamere şampiyonuna yer veriyoruz. Trydamere hem soloda hem de ormancı koridorunda oldukça güçlü bir şampiyondur. Bu kadar güçlü olmasına rağmen çok fazla tercih edilmemesinin en büyük sebebi ise kitle kontrol etkilerinin yok denecek kadar az ve yüksek hasarlara karşı kırılgan bir şampiyon olmasıdır.

Tryndamere Ultiyi açtığında kısa süreliğine ölümsüz olur yaklaşık 4 saniye kadar. Bu saniyeler içersinde eşyalarında saldırı hızı ve saldırı gücü tercih etmiş bir Tryndamere Ulti’yi açtığında ölüm makinesine dönüşür. Bu da Tryndamere’in listemize girmesine yeterli kılacak bir özelliktir.

League of Legends Hero Tryndamere

Annie:

Listemizin 10. sırasındaki Annie’yi bilen bilir. Her ne kadar oyunun en sevimli gözüken çocuk şampiyonu gibi gözükse de en korkunç, tehlikeli şampiyonlarından biridir. Annie ile kolay penta atabilmek için pasifini çok iyi kullanmanız gerekir. Annie’nin pasifi her büyü kullandığınızda 4 yük biriktirir.

Bu 4 yük biriktiğinde kullanacağınız herhangi bir yetenek rakibi kısa süreliğine sersemletecektir. Yani pasifi 4 yük yapın ve W yeteneğini kullanın aynı zamanda ulti ile Tibers’ın da rakibe saldırmasını emredin. Sersemleyen rakibe takrardan saldırabilir ve Tibers’ı üstlerine salabilirsiniz. Bu sayede Annie kolay penta atanlar listemize katılıyor.

League of Legends Hero Annie

Orianna:

Orianna elinde sihirli küre tutan süpriz saldırılar yapabilen bir orta koridor şampiyonudur. En büyük özelliği ise küresidir. Orianna küresine komutlar vererek ister rakibe hasar verir.

İster rakibi yavaşlatır ya da isterse takım arkadaşına kalkan verebilir. Yani Orianna küresi ile hayat kurtarabilirken aynı zamanda ölümcül hasarlar veren bir şampiyon olabilir.

Orianna’nın kolay penta atmasını sağlayacak en büyük yeteneği ultisidir. Kasmış bir Orianna küresini rakip takımın içersine koyar. Küre rakibin içindeyken ulti basılırsa tüm rakip şampiyonlar o küre içine çekilir ve yüksek büyü hasarları alırlar. Bu nedenle Orianna listemize 9. sırada giriyor.

League of Legends Hero Orianna

Brand:

Listemize 8. sırada Brand ile devam ediyoruz. Brand’in bu denli güçlü olmasını sağlayan özelliği ultisidir. Ultisi karşıda ne kadar çok rakip olursa olsun attığınızda volkan yeteneği şampiyonlardan ve minyonlardan birbirine sekerek tekrar etmesidir. Bu da ultinin ne kadar tehlikeli olduğunu gösterir.

League of Legends Hero Brand

Darius:

Geldik sıra Darius’a Noxus’un acımasız liderine. Darius’u bilen bilir sadece tank kasan darius bile çok tehlikeli olabilmektedir. Dariusun listemize girmesinin en büyük sebebi Ultisi ile çok yüksek hasarlar vermesi ve bunu yaparken rakibi öldürürse aynı yeteneğin belli bir süre için tekrar açılmasıdır.

Bu da Darius’a penta atma şansı verir. Yani ultiyle bir rakibi öldürürseniz ulti tekrar açılır ve bir kez daha öldürürseniz bir daha açılır. Bunun sınırı yoktur. Darius listemizde 7. sırada yer almaktadır.

League of Legends Hero Darius

Lucian:

Sıra geldi listemizde 6. sıraya. Lucian mekanikleriye ultisi ve pasifiyle öne çıkmış bir şampiyondur. Lucianın pasifi sayesinde bir yetenek sonrasında iki düz vuruş yapabilir. Bunun dışında ultisi ile takım savaşını avantajlı bir durumda başlatabilir.

Lucian’ın penta atmasını sağlayacak en önemli özelliği ultisi olan infazdır. Rakip takımın içine infaz kurşunlarını yağdırdığında rakip takım çok zayıflar ve mekaniklerini kullanarak rakip takımın içine girip onları tek tek avlayabilir. Tabi bunu yapmanız için sizin rakibe göre daha çok gelişmiş olmanız gereklidir.

League of Legends Hero Lucian

Nunu:

Penta atabilecek en kolay şampiyonlardan bir tanesi de Nunu’dur. Bunun en büyük sebebi ultisidir. İyi bir ultiyle rakip takıma beşte beş yapabilirsiniz. Nunu’nun ultisi tüm rakip şampiyonların hızlıca soğumasına yavaşlamasına ve son olarakta öldürücü bir büyü hasarı almasını sağlar.

Ancak dikkat etmeniz gereken nokta eğer rakip takımın kitle kontrol yetenekleri var ise bu yeteneğinizi kullanmanızı engelleyebilir. Nunu seçerken rakip takımında hangi şampiyonlar aldığına dikkat etmeniz gerekir.

League of Legends Hero Nunu

Vayne:

Listemizin 4. sırasında Vayne yer almaktadır. Vayne belkide oyunun en mekanik şampiyonudur. Takla yeteneği sayesinde kitle kontrol etiklerinden kolayca kurtulabilir ya da kaçan rakip şampiyona hızlıca yetişebilir.

Vayne’nin en güzel özelliği ultisidir. Ultisini açtığında takla yeteneğini kullandığında görünmez olur ve aynı zamanda saldırı gücü elde eder . Bu sayede Vayne kitle kontrol etkilerinden tamamen kaçarak rakip şampiyonları tek tek avlayabilir.

League of Legends Hero Vayne

Jinx:

Artık son 3’e sıra geldi. 3. sırada yer alan ve penta atması en kolay şampiyonlardan biri olan Jinx bir çok oyuncumuzun da bildiği gibi güçlü bir şampiyondur.

Jinx’i bu kadar güçlü yapan yanları ise kitle kontrol etkisi olan E yeteneği (Patlangaç), rakibi çok yavaşlatan W yeteneği ve ultisidir. Ultisi büyük bir roketin rakibe çarparak onlara büyük hasar vermesini sağlar.

Tabi ki Jinx’in penta atmasını sağlayan en büyük yeteneği ise pasifidir. Pasifi bir rakip şampiyonu 3 saniye içinde yok ederseniz yüksek oranda saldırı hızı ve hareket hızı kazanırsınız. Bu da W yeteneği ile kombo olarak rakip şampiyonların kaçmasını engellersiniz. Kolay penta atanlar listemizde Jinx 3. sırada yer almaktadır.

League of Legends Hero Jinx

Master Yi:

Listemizde 2. sırada yer alan Master Yi adı gibi usta bir şampiyondur. Master Yi uzak doğu dövüş sanatlarından wuju stilinde ustalaşmıştır. Kolayca penta atmasını sağlayan en büyük özelliği ise ultisinin çok yüksek miktarda hareket hızı vermesi ve bu sayede kaçan tüm rakipleri yakalamasıdır.

Bunun haricinde Q yani alfa vuruşu ile etrafta bulunan tüm rakip şampiyonlara eşit bir şekilde hasar verir ve bu hiç bir şekilde engellenemez. Master Yi listemizde 2. sırada yer almaktadır.

League of Legends Hero Master Yi

Katarina:

Sizin de tahmin ettiğiniz gibi listenin başında Katarina yer almaktadır. Katarinanın bu kadar kolay penta atmasının en büyük sebebi pasifidir. Katarinanın pasifi bir rakip şampiyonu 3 saniye içerisinde katletmeyi başarırsa yeteneklerinin bekleme süresinde 15 saniye azalma sağlar. Bu da itemlerini almış bir katarinanın ultisinin bekleme süresi neredeyse hemen tekrardan açılmasını sağlar.

League of Legends Hero Katarina

Katarina’nın ultisi açıldığında etrafında dönerek bıçaklar fırlatır. Fırlattığı bıçaklar rakiplere yüksek hasarlar vererek onları kolayca yok edebilir. Her 3 saniyede katlettiği şampiyonlar sayesinde açılan yeteneklerini kullanarak Katarina durdurulamaz bir şampiyon olur.

Tabi bu kadar güçlü şampiyonların her zaman için dezavantajarı da vardır. Katarinanın en büyük dezavantajı ultisinin kitle kontrol etkileri tarafından bozulmasıdır.

Son Sözler:

League of Legends oyununa gelen updateler ile heroların kabiliyetlerinde meydana gelen değişikliklerin listemizde de değişikliklere neden olabileceğini hatırlatmak isteriz. Lütfen yorumlarınızı eksik etmeyiniz, teşekkürler. League of Legends (LoL) oyunu hakkındaki haberler, incelemeler, rehberler, ve sistem gereksinim bilgilerine bağlantıdan erişebilirsiniz.

Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments