Hoşgeldiniz...
Mafia II İnceleme
İnceleme

Mafia II İnceleme

Yazar: 17 Şubat 2016

Vito küçük bir çocuk iken ailesini daha iyi bir yaşam için takip etmiş bir delikanlıydı başlarda sadece. Empire Bay bizim için başlangıç olacaktı demişti babası. Empire Bay ise sadece babasının alkolik oluşunun ve Vito‘nun suça bulaşmasının başlangıcıydı.

Çocukluktan çıkıp gençliğe giren Vito Joe isimli en yakın arkadaşıyla tanıştı. Joe‘da Vito gibi İtalya-Sicilya civarlarından gelmiş Amerikan Rüyası denen saçmalığı arayan bir ailenin çocuğuydu.

Ben Vito Scaletta. Amerikan Rüyasını yaşamak için Sicilya’dan ailemle beraber Empire Bay’e yerleşmek belki de babamın verdiği en kötü karardı. Ama madem bu işe girdim, çıkmayacağım…

Beraber hayatlarının tadını çıkarmak için herşeyi yapmaya başladılar fakat bu bir soygun sırasında Vito‘nun yakalanmasıyla sona erdi. Ya Sicilya‘ya cepheye gidecek ya da hapse gönderilecekti. Vito ise cepheyi seçti.

Birkaç sene sonra madalyalar ve yeniden kazanılmış bir onur ile Empire Bay‘e döndü. Fakat onurunu kaybetmesi fazla uzun sürmeyecekti. Tren istasyonunda onu karşılamaya gelen Joe ile karşılaştı Vito. Joe şişkin bir göbek paranın alabileceği en güzel araba ve cep dolusu parayla çıkmıştı karşına.

Bir şeyler içmeye gittiğinde, Joe Vito‘nun geri dönmesini istemediğini belirtti ve eğer isterse onun cepheye dönmesine engel olabileceğini söyledi. Bu bir hoş geldin hediyesiydi. Annesinin ve kız kardeşinin yanına giden Vito babasının bir dolu borç bıraktığını öğrendi.

Bunları ödemek için yapabileceği tek şey eski işine geri dönmesiydi ki bu zor değildi. Vito basamakları hızlı hızlı tırmandı. Empire Bay‘in karanlık yüzü ise ona kucak açmıştı. O bir Mafyaydı.

Mafia II İnceleme

Oynanış:

Senaryosundan kısaca bahsettikten sonra şimdi de Mafia II oynanışına geçelim…

Baştan belirteyim, Mafia II bir GTA değil ve öyle bir amacı da yok. Empire Bay oyunun ana karakteri değil bir yan karakter ve bu işlevini muhteşem yerine getiriyor. Oyunda araba kullanmak çok zevkli. Simulasyon moduna alarak arabayı buzlu zeminde kaldırabilirsiniz bile.

Çatışmalar gerçekten eğlenceli. Siper sistemi çatışmaların belki de en harika yönü ve çok güzel işliyor. Grafikler gayet güzel. Karakterler hislerini gerçekten hissettiriyorlar. Oyunun kötü yönlerinden biri free-run yok.

Son Sözler:

O yüzden şehirde gezmek istiyorsanız ilk bölümlerde görev sonlarında yapmanızı öneriyorum. Oyunu oynamak isteyenler Mafia 2 sistem gereksinimlerini bağlantıdan inceleyebilir ve aynı bağlantıdan oyunun demosunu indirebilirler.

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
8.5
9.5
8.5
Editörün Puanı
9.5
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments