Sistem
Hoşgeldiniz...
Modern Warfare Remastered Sistem Gereksinimleri

Call of Duty 4 Modern Warfare Remastered minimum sistem gereksinimleri oyunun çıkmasına bir kaç gün kala belli oldu. Oyuncuların ihtiyaç halinde sistem gereksinimlerini karşılayabilmek amacıyla donanım upgrade yapmaları için yetersiz bir süre ama buna da şükür diyelim.

Aslında oyun, geçtiğimiz günlerde yayınladığımız Call of Duty Infinite Warfare Sistem Gereksinimleri ile aynı teknik özellikleri gerektiriyor. Bunun nedeni ise MWR oynayabilmek için CoDIW satın almanız gerektiği. Ancak ileri tarihlerde, oyunu CoD Infinite Warfare’dan bağımsız oynama çözümleri çıkar ve daha farklı/düşük sistem gereksinimlerine sahip olduğu tespit edilirse sayfamızda gerekli güncellemeleri yapacağız.

Call of Duty 4 Modern Warfare küllerinden doğuyor… Veteran Soldier

Modern Warfare Remastered minimum sistem gereksinimlerini incelediğimizde en az 8 Gb. bellek/ram miktarı, dört çekirdekli ve orta seviyelerde bulunan bir i3 işlemci ile günümüz koşullarına göre hala fiyat olarak yüksek bir seyir izleyen en az 2 Gb. belleğe sahip HD 7850 ya da GTX 660 ekran kartına sahip olmanız gerekiyor.

Call of Duty 4 Modern Warfare Remastered Minimum Sistem Gereksinimleri

Call of Duty 4 Modern Warfare Remastered Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows 7 veya üzeri (64-Bit) işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i3-3225 3.30 GHz. ya da AMD A6-6400K APU 3.9 Ghz. veya üzeri işlemci.
Ram 8 Gb. ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 7850 2 Gb. ya da NVidia GeForce GTX 660 2 Gb. bellekli DX11 destekli veya üzeri ekran kartı.
Hard Disk 45 Gb. boş alan gerektirir. Fakat CoD Infinite Warfare ile birlikte geldiğini gözönüne alırsak kapladığı alan 130 Gb. civarındadır.
DirectX DX 11
İnternet Bağlantısı Oyun yüklendikten sonra, singleplayer campaign ya da LAN üzerinden multiplayer oynamak için internet bağlantısı gerekmez, fakat multi oynayacaksanız doğal olarak gerekli tabiki.
Notlar MW Remastered, Call of Duty Infinite Warfare alan oyunculara bonus olarak gelmektedir, ayrıca satılmaz.

Bağlantıdaki sayfada özel çalışmamız olan görsellerini de bulabileceğiniz MW Remastered; gerçek anlamda yüksek çözünürlük, geliştirilmiş detaylı dokular, fizik tabanlı görselleştirme ve yüksek dinamik aralıklarına sahip ışıklandırmalarla oldukça güzel olmuş.

Oyun tarihinde aldığı ödüller ve kırdığı rekorlarla kendine ölümsüz bir yer edinen Call of Duty 4: Modern Warfare, bulunduğu bu yerin hakkını remaster edilerek almış görünüyor. Darısı Call of Duty 2 (Remaster)’nin başına.

Oyunun orjinali ile remastered hali arasındaki grafik, sistem gereksinimleri vb. farkları merak ediyorsanız oyunun 2007 çıkışlı orjinal versiyonu ile ilgili detaylı bilgileri bağlantıda bulabilirsiniz.

Call of Duty®4: Modern Warfare®, is back, remastered in true high-definition, featuring enhanced textures, rendering, high-dynamic range lighting, and much more to bring a new generation experience to fans.

Modern Warfare Remastered Minimum Sistem Gereksinimleri

CoDMWR, daha önceki orjinal oyunla aynı senaryolu campaign modu ve multiplayer modlar ile silah, perk, eklentiler, prestige ve movement/hareket sistemine sahip. MWR multiplayer map’leri ise aşağıdaki şekilde.

Modern Warfare Remastered Multiplayer Haritalar:

 • “Ambush”
 • “Backlot”
 • “Bog”
 • “Crash”
 • “Crossfire”
 • “District”
 • “Downpour”
 • “Overgrown”
 • “Shipment”
 • “Vacant”
 • “Bloc”
 • “Countdown”
 • “Pipeline”
 • “Showdown”
 • “Strike”
 • “Wet Work”

Call of Duty 4: Modern Warfare Remastered Sistem Gereksinimleri

Modern Warfare Remastered sistem gereksinimlerini ele aldığımız sayfamızda sisteminizin oyunu kaldırıp kaldırmayacağına dair sorularınızı yazdığınızda en kısa sürede yanıtlamaya çalışacağız.

Ayrıca tüm oyuncu arkadaşların oyun hakkındaki düşünceleri ile gelen diğer yorumlara dair görüşlerini bildirmelerini ve rating sisteminden değerlendirme yapmalarını rica ederiz.

Künyesi
Yayımcı

Activision

Yapımcı

Raven, Infinity Ward

Çıkış Tarihi

04 Kasım 2016

Platformlar

Steam üzerinde PC, PlayStation 4 ve XBox One

Oyun Türü

Action, FPS

Oyun Motoru

Açıklanmadı.

ESRB Rating

MATURE 17+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Oynanış
10
9.7
Senaryo
10
9.8
Grafikler
10
9.7
Ses ve Müzikler
10
9.7
Aldığı Puanlar

Modern Warfare Remastered oynayabilmek için Call of Duty Infinite Warfare'ın Legacy, Legacy Pro ya da Digital Deluxe sürümlerinden birine sahip olmanız gerekiyor.

10
Editörün Puanı
9.7
Okur Puanları
19 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
28 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments