İncelemeler
Hoşgeldiniz...
MotoGP 10/11 Oyun İncelemesi

Capcom’un piyasadaki motor oyunlarının en iyisi dediği Moto GP 10/11 oyunu incelemesini siz oyunseverlere sunuyoruz. Capcom Moto GP’nin yeni versiyonu olan MotoGP 10/11′yi piyasaya sürdü. Yıllardır istenilen oyunu bir türlü ortaya koyamayan MotoGP, bakalım bu sefer nasıl bir performans sergileyecek?

Oyuna ilk defa göz attığınızda sürüşle ilgili değişikler farkedeceksiniz. Önceki oyunlara göre çok fazla değişiklik göstermese de, fren yaparken motorun verdiği tepkiler karşısında çok dikkatli olmak gerekiyor. Yol üzerindeki hız çizgileri genişlemiş ve yarışa büyük zevk katıyor.

MotoGP 10/11 Oynanış:

MotoGP 10/11′de virajlar daha keskin ve zorlayıcı. Oyunda çok hızlanmak ve dengesiz yavaşlamak felakete yol açabilir. Oyunda fren ve gaz zamanlarına dikkat etmediğiniz takdirde yol dışında kendinizi bulabilirsiniz.

Motorun sesi titreşim efektleriyle hızı benliğinizde hissediyorsunuz. Oyunda klasikleşmiş 125cc, Moto2 ve MotoGP oyunlarındaki markalar, isimlerde bulunuyor. Yamahalar, Suzikiler, Ducatiler ile inanılmaz yarış zevkine varabilirsiniz.

MotoGP 10/11 içinde en büyük değişiklik olarak sürüş yardımları ve oyun içinde yapabildiğimiz değişiklikler. Oyunseverler daha simülasyona yatkın bir oyun bulacak. Motosiklet ile ilgili her detay sürüş yardımı ile çözülebiliyor. Eğer bu işi çok biliyorum, kendive güveniyorum derseniz, bu menüleri kapatıp zorlu yarışlara girebilirsiniz.

MotoGP 10/11 Oyun İncelemesi

Oyun içindeki zorluk menüsü 4 ana başlık altında toplanmış. Bunlar;

  • Modarate,
  • Severe,
  • Gentle,
  • Insane.

Insane modunda oynayabilmek çok yetenek gerektirirken, Gentle modunda rakiplerinize tur bindirebilirsiniz. Oyunun zevkli kılan en önemli özelliklerden biri de yapay zekanın son derece iyi olması.

Menü kısımlarının tamamı revizyondan geçirilmiş. Önceki oyunda beyaz menü hakim iken; bu oyunda kırmızı siyah renklerin başta olduğu renkli bir tasarım yapılmış. Menüler hem görüntü hem de işlevi bakımından kusursuz diyebiliriz.

Ses ve Grafikler:

Menü konusunda iltifatları, görsel beğenileri grafik için söyleyemiyoruz ne yazık ki! Capcom, MotoGP klasiğini bozmamış ve grafik konusunda vasatı aşamamış. Diğer oyunlardan tek farkı, hız efekti ve ışıklandırma. Oyun içinde bir hata, çok garip bir durum gözükmese de, daha iyisi olabilirdi.

Ses konusuna gelirsek; oyun içindeki sesler oyuna heyecan katmıyor. Motosiklet denilince akla ilk gelen o motorun sesidir. Ancak bu oyunda sesler, hiç bir etki bırakmıyor. Sesler birbire karışıyor ve motor sesi havada kayboluyor.

MotoGP 10/11 Online:

MotoGP 10/11′de Playstation Network üzerinden tüm dünyadaki oyuncularla, split-screen sayesinde arkadaşlarınız ile yarışabilirsiniz. Çoklu oyuncu modu sayesinde çok keyifli bir oyun oynayabilirsiniz.

Yarış yeteneğine güvenen herkes, tüm dünyada kendinize benzeyen yarışçıların lobilerine girerek onlara rakip olabilirsiniz. Split screen seçeneğinde yatay ve dikey olarak iki seçenek bulunuyor. Bir çok oyunda olduğu gibi MotoGP 10/11′de çoklu oyuncu modu seçeneği daha zevkli olacaktır.

Genel Yorumumuz:

Daha önceki motor oyunlarını oynamış biri olarak MotoGP 10/11′i zevkle oynayabileceğinizi söyleyebilirim. Yarış ortamı, hızı ve simülasyon özellikleriyle motosiklet tutkunlarını tatmin edebilecek bir oyun.

Künyesi
Yayımcı

Capcom

Yapımcı

Monumental Games

Çıkış Tarihi

15 Mart 2011

Platformlar

PlayStation 3, Xbox 360

Oyun Türü

Motor Yarış Oyunu

ESRB Rating

EVERYONE

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
8.0
8.2
Aldığı Puanlar

İnanılmaz ve nefes kesecek derecede bir sürüş keyfi göstermese de, racing motor oyuncularının büyük zevk alacağını düşünüyorum.

8.0
Editörün Puanı
8.2
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...