İncelemeler
Hoşgeldiniz...
NBA 2K15 Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi

Minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini de ele aldığımız inceleme yazımıza başlarken öncelikle belirtmeliyim ki NBA 2K15 sizi kesinlikle basketbola doyuracak. Gerçekçilik, yeni oyun modları her şey bir kenara Türk takımları ve Euroleauge. NBA 2K15 NBA Live serilerinin düşüşünden beri hızla yükselişe geçmesinin kibrine kapılmayıp bizlere her sene daha da güzel oyunlar sunuyor.

NBA 2K15 Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core 2 Duo E4400 2.00 GHz. ya da AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2.1 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 2 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 3600 Series ya da NVidia GeForce 8600 GT veya üzeri en az 512 Mb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 50 Gb. boş alan.
DirectX DX 10.1

Modlar:

NBA 2K15 incelememizde ilk gözümüze çarpan yeni modlar oldu. MY GM modu ile artık NBA takımının menejeri olabilirsiniz. Transferler taktikler ayarlayıp, bilet satışı, otopark giriş ücretleri gibi detayların eklenmesi oyuna bambaşka bir tat vermiş.

MY Leauge Modu ise takımınızı yine bir menejer gibi yönetmenizi sağlayan bir mod. Bu modda draftları, sezon fiksturunu, playoffları ve bunun gibi daha bir çok özelliği kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz.

MY PARK modu ile NBA 2K15 sizlere çok farklı bir deneyim sunuyor. MY PARK moduna giriş yaptığınızda birbirinden farklı parklarda ister multiplayer isterse singleplayer maçlar yaparak oynadığınız parkta efsane olmaya çalışıyorsunuz. MY PARK NBA 2K15 in görsellerinin keyfini yaşayabileceğiniz harika bir mod olmuş. Ayrıca yarattığınız kendi oyuncunuza kıyafetler aksesuarlar alarak façanızı sağlamalaştırabilirsiniz.

MY Career modu hepimizin büyük keyif alarak oynadığı mod. NBA 2K15 in belki de en sevilen özelliği… Peki ne gibi değişiklikler yenilikler gelmiş derseniz öncelikle belirtmeliyim ki artık yüz şekillerinden kendinizi yapmaya saatler harcamayacaksınız.

NBA 2K15 Minimum Sistem Gereksinimleri

NBA 2K15 Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i7-860 Quad 2.80 GHz. ya da AMD FX-8120 Eight-Core 3.1 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 4 Gb. bellek miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon R7 260X ya da NVidia GeForce GTX 750 Ti veya üzeri en az 2 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 50 Gb. boş alan miktarı.
DirectX DX 11

Oynanış:

NBA 2k15 in getirdiği yüz tanıma sistemi ile web kameranızdan 5 – 10 dakikalık bir uğraşla kendinizi oyuna tam olarak yansıtabiliyorsunuz. Tabi bu çokta kolay değil. NBA 2k15 My Career animasyonlarıyla oynanışıyla çok keyifli olmuş. Sanırım bu yüz tanıma sistemini gelecek oyunlarda sıkça göreceğiz.

NBA 2K15 incelememizde oyuna maskotlarında eklenmiş olduğunu gördük. Görsellere söylecek şey bulamıyorum. Adeta maçı yaşıyorsunuz. Oyuncuların saçları, terleri , hareketleri ve mimikleri artık daha gerçekçi… Taraftarlarda da geliştirmeler olmuş artık serbest atışlarda taraftarları daha iyi hissedebiliyorsunuz.

NBA 2k15 gerçekçilikte sınırları aşıyor. NBA 2k15 ile gelen yeni sakatlık sistemi bizleri çok etkiledi. Daha önceki NBA 2K serilerinde oyuncu sakatlanırdı süresi bitince iyileşir ve tam performansıyla oyuna dönerdi. Gerçek hayatta tabiki bu mümkün değil. NBA 2K 15 incelememizi yaparken bu gerçekçiliği tavana vurduran sistemi görünce çok etkilendik.

Oyuncuların 416 farklı vücüt bölümleri sakatlıklara eklenmiş. Yani 416 farklı sakatlık var. Örneğin daha önce belli bir noktasından büyük sakatlık geçirmiş oyuncular oyun içinde o bölgelere darbe aldığında sakatlıkları nüks edebilir veya dayanıklılıkları daha çabuk tükenebilir. Artık sakatlıklar sadece geçici değil oyunda sakatlanıp basketbol hayatını noktalayanlarda oluyor.

Her şey bir yana Türk Takımları ve Euroleauge bir yana. Anadolu Efes, Fenerbahçe Ülker, Galatasaray Liv Hospital takımlarıyla oynayabilirsiniz. Euro Leauge’de yapacağınız maçlarda Türk Hava Yolları anasponsor olduğundan sizlere daha da bir keyif vericektir.

NBA 2k15 inceleme bölümümüzün sonuna geldik. NBA 2K15 basketbolseverlerin mutlaka ama mutlaka oynaması gereken bir oyun…

Künyesi
Yayımcı

2K Sports

Yapımcı

Visual Concepts

Çıkış Tarihi

07 Ekim 2014

Platformlar

PC, PlayStation 4, PlayStation 3, XBox ONE, XBox 360, iOS, Android

Oyun Türü

Basketbol Oyunu

ESRB Rating

EVERYONE

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
8.5
8.9
Aldığı Puanlar

NBA 2k15 üzerine koyarak devam ediyor. 2K15'i basketbolseverlerin büyük tat alarak oynayacağını düşünüyorum...

8.5
Editörün Puanı
8.9
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments