İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Nexuiz [2012] İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri
0

Nexuiz inceleme yazımızın devamında oyuna ait minimum sistem gereksinimlerini de inceleyebilirsiniz. Son günlerde Nexuiz aldı beni nostaljinin tatlı yumuşak kollarına attı, orada kalsaydım ne güzel olurdu. Duygusal, çünkü eskiye götürdü beni biraz, kadim dostumla sırayla Quake 3 oynadığımız günleri hatırlattı.

Hızlı akışı, basit ve stabil arayüzüyle de başka yönlerden çekti beni kendine. Nexuiz CryEngine 3 ile Arena FPS’larına yeni hayat öpücüğü olur gibi sanki, ama böyle bir zaman da o seviyeyi yakalamak çok zor tabi ki. Her şey gibi insanların beklentileri de zamanla birlikte değişti.

Nexuiz Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri işletim sistemi.
İşlemci Intel Core 2 Duo 2.0 Ghz. ya da AMD Athlon 64 X2 2.0 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 2 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 3850 ya da NVidia GeForce 8800 GT veya üzeri en az 512 Mb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 3 Gb. boş alan.
DirectX DX 9.0c

Modlar:

Nexuiz oyununun detaylarına girecek olursak 2 tane oyun modu var. Bunlar Capture the Flag (CTF) ve Team Deathmatch (TDM). Hemen burada araya girip, daha fazla oyun modunun oyuna daha büyük bir kitle kazandırabileceğine inandığımı söylemek istiyorum.

Ama tabi dediğim gibi o kadar kolay bir şey değil. İlk Bakış’ta oyuna dair bir çok husustan bahsettim açıkçası. Bunlar nelerdi hatırlayalım.

Duel Mod:

Nexuiz oyununda başka bir oyuncuyla 1vs1 yapabileceğiniz bir pvp modu. Bu mode’da kazanma/kaybetme oranına göre bir ranking olayına giriyorsunuz. Duel mod ayrıca bir yama olarak Steam’de 4 $’a satılmakta, bilginize.

Bunun dışında bir klasik olarak, silahları armorları falan yerden alıyorsunuz, spawn oldukları belirli noktalar var, ve hızlı spawn oluyorlar. Nexuiz’de her şey çok hızlı zaten respawn time bile oldukça düşük oluyor, ölüyorsunuz ve ta-ta-ta-taaaam tekrar hayattasınız ve kendinizi bir savaşın içinde buluyorsunuz.

Durmaksızın kan gövdeyi götürüyor anlayacağınız. O yüzden yorucu geçen bir günün ardından, biraz rahatlamak amaçlı oynanabilecek, çerez türü bir oyun Nexuiz.

Mutator:

Biraz da Mutator’lardan bahsedelim. Nedir Mutator’lar? Bir çeşit boost diyebiliriz, yani oyunda karakterinize ekleyeceğiniz sizin seçeceğiniz özelleştirme seçenekleri. 10′larca var bunlardan belki 200 tane! Bunları kullanarak oyunu daha da eğlenceli hale getirebiliyorsunuz.

Steam Key:

Nexuiz oyununa XBox 360 üzerinden sahip olan oyuncular isterlerse PC için ücretsiz sahip olabilirler. Nexuiz Steam keyine sahip olamak için bağlantıdaki Nexuiz Steam Key Generator sayfasına girdikten sonra XBox Live hesabınıza login olunuz ve doğrulayınız.

Ardından ”Get Nexuiz Steam Key” aşamasına geçiniz. Free Nexuiz keyinizi Steam uygulaması içerisinden ekleyiniz, işlem tamamdır.

Grafik ve Sesler:

Grafiklere ve seslere gelecek olursak, CryEngine sayesinde grafikler bir hayli kabul görür şekilde yapılmış, hani ne geride kalıyor ne de geçmişi unutturuyor o yüzden çok hoşuma gitti.

Sesler ise mükemmel olmamakla beraber oyuncuyu da rahatsız etmiyor. Demem o ki hazır fiyatı da bu kadar ucuzken kaçırılmaması gereken bir oyun!

Künyesi
Yayımcı

THQ, IllFonic, Psyop Games

Yapımcı

IllFonic

Çıkış Tarihi

10 Mayıs 2012

Platformlar

PC, XBox 360

Oyun Türü

Aksiyon, Arena Shooter, FPS (Birinci Şahıs Nişancı)

Oyun Motoru

CryEngine 3

ESRB Rating

MATURE 17+

Artı Yönleri

Grafikler ne çok ileri de ne de çok geride,

Bitmeyen aksiyon oyuncuyu sürekli eğlendiriyor.

Eksi Yönleri

Oyun modlarının az olması,

Friendly Fire'ın olur olmadık yerlerde karşımıza çıkması.

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
7.5
7.8
7.5
Editörün Puanı
7.8
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazıyı Oyla
Çok İyi
0%
İyi
100%
Eh İşte
0%
Kötü
0%
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website amelesi ve amatör Call of Duty oyuncusu...