Sistem
Hoşgeldiniz...
PlayerUnknown’s Battlegrounds [PUBG] Sistem Gereksinimleri ve Para Kazanma

Oyuncular tarafından büyük ilgiyle karşılaşan PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG)’a ait minimum ve önerilen sistem gereksinimleri ile oyun hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz. Geçtiğimiz Mart ayında erken erişime açılan ve geliştirme çalışmalarına Bluehole tarafından devam edilmekte olan PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) şu an için sadece PC ve XBox One platformlarında oynanabiliyor. Ancak PS4 için de çıkabileceği duyumlar arasında.

Türkçe dil desteği de bulunan PlayerUnknown’s Battlegrounds‘ın singleplayer modu bulunmuyor, oyunun sadece multiplayer desteği mevcut. Fakat eğitim amacıyla tek başınıza oynayabilmeniz mümkün. 100 oyuncuya kadar destekli PlayerUnknown’s Battlegrounds oyun sunucularına giren oyuncular 8 kilometre kare alana sahip haritadaki istedikleri bir noktaya paraşütle iniş yapabiliyor ve hiç bir silah ya da ekipmana sahip olmadan eşit şartlarla oyuna başlıyorlar.

Bu sadece bir oyun değil: Hayatta Kalma Savaşı!

Ardından haritanın muhtelif yerlerinde ve evlerin içinde bulunan silah, ekipman, araç ve gereçleri toplayarak seviyelerini yükseltebiliyor, rakiplerine karşı tek başlarına gerçekçi ve olağanüstü bir hayatta kalma mücadelesi veriyorlar. PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) oyununun her aşamasında rakiplerinizle mücadele etmek ve oyunun sonuna kadar hayatta kalma mücadelesini kazanmak zorundasınız.

Henüz erken erişimde olduğundan sıkça düzeltme güncellemeleri gelen PlayerUnknown’s Battlegrounds’da en çok karşılaşılan sorunlar FPS düşüklüğü, kasma ve server kaynaklı lag sorunları. Fakat zamanla bu sorunların düzeleceğini düşünüyorum.

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i3-4340 3.60 GHz. ya da AMD FX-6300 Six-Core 3.50 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 6 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 7850 ya da NVidia GeForce GTX 660 veya üzeri en az 2 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 30 Gb. boş alan.
DirectX DX 11

PlayerUnknown’s Battlegrounds minimum sistem gereksinimlerine göre, oyunu normal grafik ayarlarında oynayabilmeniz için i3-4340 seviyesinde bir işlemci, 6 Gb. civarında ram miktarı, en az HD 7850 seviyesinde bir ekran kartı ile oyun kurulumu için 30 Gb. boş harddisk alanına ihtiyacınız bulunuyor.

Para Kazanma:

PlayerUnknown’s Battlegrounds’da para kazanmak da mümkün hem de gerçek para. Oyun sırasında kazandığınız para puanlarla (coins) elde ettiğiniz kutu, kasa, çeşitli silahlar, kıyafet, ilk yardım malzemesi vb. şeyleri paraya dönüştürebiliyorsunuz.

PlayerUnknown’s Battlegrounds’ı 6-7 saatlik bir oynamayla ve biraz da şansınız varsa bugünkü fiyatlarla 10 TL. kazanmanız işten bile değil. 25-30 saatlik bir oynama ile 70-80 TL. kazandığını söyleyen oyuncular bile mevcut.

PlayerUnknown's Battlegrounds Minimum Sistem Gereksinimleri

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i5-6400 2.7 GHz. ya da AMD FX-8320 Eight-Core 3.50 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 8 Gb. bellek miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon R9 390 ya da NVidia GeForce GTX 970 veya üzeri en az 4 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 30 Gb. boş alan miktarı.
DirectX DX 11
Künyesi
Yayımcı

Bluehole

Yapımcı

Bluehole

Çıkış Tarihi

23 Mart 2017 (Erken Erişim)

Platformlar

PC, XBox One

Oyun Türü

Aksiyon, Hayatta Kalma, Macera, Battle Royale Oyunu

Oyun Motoru

Unreal Engine 4

ESRB Rating

MATURE 17+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
9.0
6.2
Aldığı Puanlar

Erken erişime açıldığından bu yana uygun fiyatının da etkisiyle dört milyondan fazla satış yapan PlayerUnknown's Battlegrounds'ı oyun arşivinizde bulundurmanızı tavsiye ediyorum...

9.0
Editörün Puanı
6.2
Okur Puanları
3 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments