İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Q.U.B.E.: Director’s Cut Edition Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi

Q.U.B.E.: Director’s Cut Edition Küp zamanın başlangıcından önce de vardı… Nerden geldiğini bilmiyoruz, tek bildiğimiz Dünya’lar yaratabilecek ve içini yaşamla doldurabilecek güce sahip olduğuydu. Hey dur bir dakika bu oyunumuzun Transformers ile hiçbir alakası yok ki. 2011 yılında PC platformu için çıkışını yapmış olan bulmaca platform oyunu QUBE, yeni eklenen hikaye, seslendirmeler ve bölümleriyle PlayStation 3-4, XBox ONE ve WiiU için yeniden çıkışını yapacağı duyurulmuştu.

21 Mayıs 2014 tarihinde çıkışını yapan Q.U.B.E.:Director’s Cut Edition’ı oynama ve inceleme fırsatına eriştik. Son zamanlarda kaliteli bulmaca platform oyun türlerinin azalmasıyla Q.U.B.E.: Director’s Cut Edition bu türü seven çoğu oyuncunun yarasına merhem olacaktır.

Q.U.B.E.:Director’s Cut Edition Minimum Sistem Gereksinimleri:

  • İşletim Sistemi: Windows XP SP2, Vista ya da Win 7 veya üzeri işletim sistemi.
  • İşlemci: Dual Core 2.0 GHz. veya üzeri işlemci.
  • Bellek: 2 Gb. ram miktarı.
  • Ekran Kartı: NVIDIA 8000 Serisi ya da üzeri Shader Model 3 destekli ekran kartı.
  • DirectX: DX9.0c
  • Harddisk: 1.1 Gb. boş disk alanı.

Q.U.B.E.:Director’s Cut Edition Minimum Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi

Oynanış:

Halihazırda oyunu oynamış ve bitirmiş olan kişiler için bile Director’s Cut sürümü ile eklenmiş olan yenilikler sayesinde daha çekici bir şekilde oynanış sunuyor.

Oyunumuz küpler ile oluşturulmuş bir odada kendini bulan ve hafızasını tamamen kaybeden bir kadın karakteri anlatıyor. Tüm klasik bulmaca oyunlarında olduğu gibi Q.U.B.E belli Chapterlardan oluşan bir oyun. Her Chapter’ın içinde kendi ufak bölümlerine sahip olan ve devam ettikçe daha da kompleks bulmacalar ile oyuncuları zorlayan bir ilerleyişe sahip.

Portal oyunlarında sahip olduğumuz Portal Gun’a benzer olarak karakterimiz sağ ve sol ellerinde bulunan eldivenler ile çeşitli renkteki küpleri ve etkileşime geçebildiğimiz odayı kontrol ederek bölümleri tamamlıyoruz.

Q.U.B.E.: Director’s Cut Edition bir bulmaca oyunu olduğu için hakkında anlatabileceğim pek bir şey yok dediğim gibi. Sadece Director’s Cut sürümü ile gelen yeniliklere göz atmak ve kafa patlatan bulmacaları çözerek yolumuza devam etmek dışında pek ilginç şeyler yaşamıyoruz. Director’s Cut sürümü ile gelen yeniliklere göz atmak ve kafa patlatan bulmacaları çözerek yolumuza devam etmek dışında pek ilginç şeyler yaşamıyoruz.

Künyesi
Yayımcı

Toxic Games

Yapımcı

Toxic Games

Çıkış Tarihi

21 Mayıs 2014

Platformlar

PlayStation 3, PlayStation 4, XBox ONE ve WiiU oyun platformları.

Oyun Türü

Bulmaca Oyunu

ESRB Rating

TEEN 13+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
7.5
8.3
Aldığı Puanlar

Yaratıcı ve zorlayıcı bulamacalar beynimizi son damlasına kadar kullanmamızı sağlarken monoton ilerleyiş sıkılmamıza yol açabiliyor.

7.5
Editörün Puanı
8.3
Okur Puanları
2 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...