İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Sailaway: The Sailing Simulator Oyun İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri

Sailaway: The Sailing Simulator oyun incelememize başlamadan önce; simülasyonu, bir aracı kullanmayı öğrenmek isteyenler için yardımcı yazılımlar olarak düşünmenizi tavsiye ederiz. Birçoğumuz simülasyon oyunlarını severken birçoğumuz da simülasyon oyunlarına mesafeli. Simülasyonlar genel olarak bir aracı kullanmak için heyecanlı olan insanların oynayacağı yapımlar.

Euro Truck Simulatör’ü oynadığım günden beri araç sürmeye başladığımda elim istemsizce o sinyallere gider. Çünkü o oyunlarda alışmışım. Bir aracı merak eden nasıl kullanıldığını öğrenmek isteyen oyunseverlerimiz için bence simülatör oyunları gayet yararlı.

Hem eğitirken hem eğlendirme özelliğine sahip yapımlar daha da bir başarılı oluyor. Mesela bugün bir uçağı uçurmayı düşünen herkesi önce simülasyon eğitimine alıyorlar.

Size bir bilgi verelim: İngiltere’de bir hava yolu, online hesabınızda oynayabildiğiniz Flight Simulator oyununda belirli bir saatin üzerinde uçuş süresine sahipseniz kendi uçaklarında pilot olmanız için sizleri eğitime çağırıyor. Anlatmaya çalıştığımız simülasyon oyunları birer eğitim yazılımlarıdır. Sailaway yapımı da tam size anlatmak istediğimiz gibi olmuş.

Şu zamana kadar görmeye alışık olduğumuz otomobil, tır, uçak simülasyonlarının dışında görmeye alışık olmadığımız bir yapım Sailaway, yani yelkenli tekne simülatörü. En bilinen olarak örnek verebileceğimiz Sail Simulator 5’in piyasaya çıkış tarihi yaklaşık 9 sene önce. 9 senedir yeni bir yelkenli simülatörü görmek pek mümkün olmamıştı.

Sailaway: The Sailing Simulator’e de değinecek olursak seri 2005’ten beri devam ediyordu ve halen özel bir yelken eğitim kurumu tarafından online satışına devam ediliyor fakat artık herkes bu yapımdan hevesini almış olmalı.

Sailaway: The Sailing Simulator Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci En az 2.1 GHz. çekirdek hızına sahip veya üzeri işlemci.
Ram 8 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı En az 2 Gb. belleğe sahip veya üzeri ekran kartı.
Harddisk 10 Gb. boş alan.
DirectX DX 9.0c

Oynanış:

Sailaway: The Sailing Simulator oyunu bir yelkenlideki aklınıza gelebilecek tüm dinamikleri birebir deneyimleyebileceğiniz, teknedeki halatların ne işe yaradığını öğrenebileceğiniz ve bu halatları nasıl ve nerde kullanacağınızı size detaylıca anlatan bir oyun olmuş.

Tabi her şeyin kolayı olduğu gibi oyunda otomatik mod da bulunuyor. Siz sadece otomatik moda alıp sadece dümeni de çevirebilirsiniz karar size kalmış.Ama eğer bu oyunu yelkenli kullanmayı öğrenmek için satın alıp oynuyorsanız bence hiç otomatiğe almadan kaldığınız yerden devam edin.

Detaylar:

Simülatör oyunlarının bir farklı ve etkileyici yanı ise canlı hava durumunu anı anına bize yaşatıyor olması. Resmen dünya birebir canlı hava durumunu gözler önüne getiriyor. Mesela geminizi nerede yüzdürüyorsanız o an orada olan hava şartları ile gerçekten de karşılaşıyorsunuz.

Eğer aydınlıksa güneş tepenizde ya da hava karanlıksa ekranınızda güneş yavaş yavaş batıyor. Olduğunuz konumda rüzgar gerçekte ne şiddetle esiyorsa oyununuzda da aynısı olması muazzam bir detay.

Son olarak bir örnek verecek olursak olduğunuz konumda ne gibi bir dalga boyutu varsa oyununuzda da aynı dalga boyutu oluyor. Oyunu alıp deneyimlerseniz ne demek istediğimizi göreceksiniz.Gelecek hayalinde yelkenlisini alıp dünya turuna çıkmak isteyenler varsa ilk önce şansınızı bu oyunda denemek isteyebilirsiniz.

Son Sözler:

Sailaway: The Sailing Simulator; benzer ve şaşırtıcı bir şekilde yelkenli kullanıp becerilerini geliştirmek isteyenlerin de göz bebeği durumunda yapım. Oyunu oyun olarak nitelendireceğimiz tek durum online yarışlar.

Sailaway: The Sailing Simulator oyununa eğer multiplayer olarak giriş yaparsanız oyunu oynayan diğer yelken sevdalıları ile yarışıp oyunun tadını iki üç kat daha fazla çıkarabilirsiniz.

Künyesi
Yayımcı

Orbcreation

Yapımcı

Orbcreation

Çıkış Tarihi

27 Şubat 2018

Platformlar

PC, Mac O/S

Oyun Türü

Simülasyon, Yarış, Yelkencilik, Spor Oyunu, Bağımsız Yapımcı

ESRB Rating

EVERYONE

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
8.0
8.5
Aldığı Puanlar

Deniz sevdalılar için güzel bir yapım olan Sailaway: The Sailing Simulator oyunu, umarız güncellemelerle görsel açıdan da kendini geliştirir.

8.0
Editörün Puanı
8.5
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments