İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Shadwen Oyun İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri
0

Tavsiye edebileceğimiz oyunlardan Shadwen inceleme yazımızın devamında oyuna ait minimum ve önerilen sistem gereksinimlerine de yer ver verdik, yorum ve varsa sorularınızı bekleriz arkadaşlar. Frozenbyte, bizlere içerisinde gizlilik, suikastler ve bir bayan karakterin olduğu yeni bir oyun sundu. Evet, Shadwen bizlere ilginç bir oyun deneyimi sunuyor.

Shadwen Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows Vista, Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i3-2115C 2.0 GHz. ya da AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6000+ 3.0 Ghz. veya üzeri işlemci.
Ram 4 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 4870 ya da Intel HD Graphics 4000 ya da NVidia GeForce GTX 260 veya üzeri en az 1 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 6 Gb. boş alan.
DirectX DX 10

Hikayesi:

Shadwen oyununun ana konusu şu: Kral’ı öldürmek. Tabii bu kadar kolay olmuyor bu durum. Oyun boyunca oynayacağımız karakterin adı Shadwen ve yanımızda küçük bir kız çocuğu var, ismi Lily. Bu kız çocuğu yaşayacağımız tüm maceralarımızda bizimle olacak ve karşılaştığımız tehlikeler de insanları öldürüp öldürmeme ikilemine gireceğiz.

Ne kadar çok gardiyan ya da size karşı gelen insanı öldürürseniz, Lily’nin güveni de o kadar sarsılmış oluyor. Elinizden geldiğince az insan öldürmeye çalışmalısınız.

Shadwen’in en çok dikkat eden özelliği, zamanı kontrol edebilme olmuş. Bunun en temel örneğini SuperHot isimli oyunda görmüştük. Zaman, biz hareket ettikçe ilerleyecek ya da geriye doğru alabileceğiz. Bu sayede, bir çok tehlikeli durumdan sıyrılabilir, gardiyanları kolayca atlatarak, Lily’nin güvenini sarsmadan işin içinden çıkabiliriz.

Shadwen Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi Windows Vista, Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core2 Quad Q9400 2.66 GHz. ya da AMD Athlon X4 750 Quad Core 3.4 Ghz. veya üzeri işlemci.
Ram 8 Gb. bellek miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 6850 ya da NVidia GeForce GTX 560 veya üzeri en az 2 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 6 Gb. boş alan miktarı.
DirectX DX 10

Oynanış:

Tıpkı Trine oyunlarında olduğu gibi, Shadwen’de de fizik ögelerine önem verilen bir oyun olmuş. Yapımcı ekibin Ceo’su : “Shadwen; türü, gizlenmenin ve saklanmanın asıl amaç olduğu köklerine geri getirecek. Öldürmenin ahlaki sonuçlarını karakterimiz üzerinden keşfedeceğiz” diye bir açıklama yapmış.

Şimdi gelin Shadwen’in oynanış özelliklerine bir bakalım;

  • Açık dünyada, istediğimiz gibi dolaşabiliyoruz. Orta çağ şehrinde dilediğimiz her yere bakıp,saklanacak bir çok yer keşfedebiliyoruz.
  • Oyunda gizli olarak hareket etme zorundasınız. Birisi tarafından görünürseniz oyun bitiyor. Suikastleri dikkatlice yapmak gerekiyor.
  • Zamanı geri alma özelliğinden bahsetmiştik. Bu sayede yaptığımız yanlışları düzeltebilir hatta birisi bizi gördüyse oyunu geri alarak kaldığımız yerden devam edebiliriz.
  • Fizik özelliklerine öldükçe önem verildiğini söylemiştik. Her yere takılan bir halatımız var ve bunu çatılara çıkıp, gizlenme avantajları elde edebiliriz. Nesneleri devirip, bir şeyler atıp gardiyanların dikkatini dağıtmak da mümkün.
  • Oyun içerisinde bazı tuzak seçeneklerimiz var. Zehirli tuzaklar, kapanlar gibi, bunları gardiyanlar üzerinde kullanıp yolumuza rahatça devam edebiliriz.

Son Sözler:

Karşımızda sanatın oyunla harmanlandığı, güzel bir görsel örnek var. Çizimleri, oyunun atmosferi, karakterler çok iyi görünüyor. Oyundaki atmosferler, saklanma yerleri dahi size saklanma açısından oldukça kolaylık sağlıyor.

Künyesi
Yayımcı

Frozenbyte

Yapımcı

Frozenbyte

Çıkış Tarihi

16 Mayıs 2016

Platformlar

PC, PlayStation 4, Linux, Mac O/S

Oyun Türü

Aksiyon, Macera, Gizlilik Oyunu

Oyun Motoru

Frozenbyte Engine 4

ESRB Rating

MATURE 17+

Artı Yönleri

Fizik özellikleri,

Grafikler,

Atmosfer.

Eksi Yönleri

Fark edilince oyunun bitmesi,

Lily'nin şartları zorlaştırması.

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
Aldığı Puanlar

Bir hayli zevkli oynanışı olan Shadwen'i oynamanızı tavsiye ederiz.

Editörün Puanı
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazıyı Oyla
Çok İyi
0%
İyi
100%
Eh İşte
0%
Kötü
0%
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...