İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Shank 2 İnceleme

Bugün Shank 2 oyununu inceleyeceğiz arkadaşlar. Shank otobüste sakince ve kafayı bulmuş bir halde giderken önümüz askerler tarafından kesiliyor. Burada oyunun kontrolü bize geçtikten sonra ilk oyundan fazla farklı olmasa da onun üstüne birşeyler konulduğu hemen göze çarpıyor. Daha çok katliam havasında giden Shank 2, önümüze çıkan irili ufaklı düşmanlara yaptığınız her türlü işkenceler ve dövüş sisteminin bazen saçmalasa da yine de akıcı bir yapıya sahip olması oyunun keyfini daha da artırıyor.

Birbirinin aynısı oyunlardan sıkıldınız mı? Elinizdeki silahı artık bırakmak istiyor ve aynı şeyleri tekrarlamaktan gına geldiyse, buyurun buradan başlayın. Shank 2 size başından kalkamayacağınız bir vahşet yaşatacak. Oyunda savaştığımız düşmanlar da bir hayli artmış vaziyette, bu sefer özgürlük ve siviller için mücadele ettiğimizden dolayı bitmek bilmeyen düşmanlarla karşılaşıyoruz. Küçük düşmanlar fazla zorlamasa da onlardan biraz daha iri kıyımlar geldiğinde oyun zorlamaya başlıyor. Bu sahnelerde baya bir düşmanla savaşmak zorunda kalıyorsunuz, onun için Shank 2 tuş sistemine hakim olmanız gerekiyor. İrili ufaklı birbiri ardına gelen düşmanlarla savaştığınız sahnelerde kendinize oyuna o kadar kaptırıyorsunuz ki, bir anda klavye ve fareyle savaşır halde buluyorsunuz kendinizi. Bu sahnelerde sürekli yeniden dene menüsüne döneceğiniz için sinirden bilgisayarı parçalamak geliyor içinizden. Oyunda çevredeki birçok patlayıcı ve düşmanlara kaşı kullanabileceğiniz birçok şey var. Mesela tüpleri patlatarak kendinize baya avanaj sağlayabilirsiniz. Ya da etrafta bulunan araçları kullanabiliyorsunuz. Oyunun yapısı ise düşmanları öldür, son boss savaşını kazan ve diğer bölüme geç şeklinde. Ara sahnelerde oyunun hikayesi anlatılıyor ama bu durum fazla umurumuzda olmuyor, amacımız vahşet yaşatmak olduğu için hikaye falan düşünmüyorsunuz . Ama yine de oyunda halkın özgürlüğü için savaştığınızdan dolayı gaza da gelmiyor değilsiniz hani.

Shank 2 İnceleme

Bu kadar ucuz oyun olmasına rağmen seslendirmeler oldukça iyi yapılmış, özellikle Shank’in sesi baya karizmatik ve diğer Shank 2 karakterlerinin sesleri üzerine de baya uğraşılmış. Patlama efektleri, kanlı sahneler oldukça doyurucu, animasyonlar ise bunların kaymağı oluyor. Bir bölümden sonra sıkılma belirtileri baş gösteriyor ancak çıkıp biraz başka oyunlara takıldıktan sonra tekrar girip Shank 2’yi bitirmek istiyorsunuz.

Şöyle bir genelleme yaptıktan sonra oyun 10 dolar fiyat etiketiyle satılıyor ama inanın bana oyunun değeri bu değil. Bu kadar ucuz bir oyun sizi saatlerce gözlerinizi kapamadan oynamanızı sağlıyor. Belki diğer büyük yapımlar arasında fazla göze çarpmaz ancak, birbirinin kopyası oyunların bolca olduğu şu piyasada, böyle oyunların çoğalması en büyük dileğimiz. Sonuç olarak yılın fiyat performans oyunu Shank 2’dir bana göre, alın oynayın pişman olmayacaksınız.

Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments