İncelemeler
Hoşgeldiniz...
SmackDown Vs Raw 2011 Oyun İncelemesi

SmackDown Vs Raw 2011’in diğer adlarıyla WWE SVR 2011 veya SVR 11 oyununun incelemesine başlamadan önce konu ile ilgili genel bir giriş yapmak istiyorum. Herkesin çocukluğunda kurduğu hayalleri vardır. Genelde futbolcu, şarkıcı ve popüler meslekler hayal edilir. Ama son zamanlarda çocukların hayalleri bir WWE yıldızı olmak. Ben SmackDown ile çocukken tanışıp, daha sonrasında uzun sayılabilecek bir ayrılık yaşadım.

Gel zaman git zaman tekrar izlemeye başladım, son bir yıldır falan özel etkinlikleri (PPV’ler) canlı izlemek için sabahın ilk ışıklarına kadar bekliyorum. Çünkü ortada her an her şeyin olabildiği çok güzel bir hikâye var. Kardeşler birbirine girebilir, eski düşmanlar ortak çıkar için kanka olabilir. İşte WWE’yi izlemek de bu yüzden zevkli.

Biliyorsunuz ki ekranda gördüğünüz her şey senaristlerin elinden çıkıyor, dövüşçüler de bildiğiniz tiyatrocu aslında. O adamların birbirini gerçekten dövdüğünü sanıyorsanız, üzgünüm, hayallerinizi hemen şimdi yıkmak zorundayım.

SmackDown Vs Raw 2011 Senaryosu:

WWE’nin sürükleyici hikâyesi, Smackdown vs Raw 2010′da da karşımıza çıkıyor. Nitekim oyunun en sevdiğim bölümü, Road To Wrestlemania adlı hikâye modu oldu (böyle bir oyunda hikâye olduğunu duymak şaşırtıcı olmalı WWE takipçisi olmayanlara).

Orton, Cena, Edge, HHH veya Mickey James’in Wrestlemania öncesindeki hikâyelerini oynayabiliyorsunuz. Ya da kendiniz bir karakter yaratıp onun hikâyesini izliyorsunuz. Ve inanın bana bu hikâyeler TV şovlarındaki kadar başarılı ama anlatıp spoiler vermek istemiyorum.

Kendi hikâyenizi yaratın…

Oyundaki hikâye kısmı RTW ile sınırlı değil. Hatta 2011 ile seriye gelen en büyük yenilikten bahsedeceğim şimdi: Kendi hikâyenizi yaratın! Bu ne demek? ”TheMovies” hatırlar mısınız? Film çekme oyunuydu, hazır sahnelerden ve dekorlardan seçip arka arkaya koyarak bir film çıkartabiliyordunuz ortaya. İşte WWE2011′de de aynı şeyi yapabiliyorsunuz, hatta metinlerinizi ekleyerek diyaloglar da yaratabiliyorsunuz.

Mesela otoparkta bir sözleşme imzalanırken başka bir dövüşçü ortama girip masayı yıkabiliyor, oradan ringe gidebiliyorsunuz, ringde başka sürprizler hazırlayabiliyorsunuz. Hatta “Win Condition”ekleyerek, maçın sonucuna göre hikâyeyi devam ettirebiliyorsunuz. Bu işin en güzel tarafıysa hikâyenizi PSN’e yükleyip diğer oyunculara sunabilmeniz ya da onların hikâyelerini oynayabilmeniz.

SmackDown Vs Raw 2011 Oyun İncelemesi

Tabii zamanınızın çok büyük bölümü ringde geçiyor, oyunun en özen gösterilen yeri de doğal olarak dövüşler. Çok sevindirici ki THQ geçtiğimiz seneye göre kendini çok geliştirmiş. Dövüşler gerçekten çok akıcı, animasyonlar oldukça başarılı.

Karaktere özel hareketleri ve bitirici vuruşları yaparken cidden gaza geliyorsunuz. Ayrıca ring içi sunum, kamera açıları sizi ringin içine sokuyor cidden, hatta finisher’larda renklerin ve ışıkların değişmesi inanılmaz tatmin edici oluyor.

Fakat dövüşlerin sıkıntısı da yok değil, bazen çok ama çok uzun sürüyorlar. Özellikle tag-team maçlarında pin-fall sırasında diğer takım elemanının pin’i bozmasının haddi hesabı yok, kafayı yiyebilirsiniz.

Smackdovvn vs Raw 2011, yeni hikâye yaratma modu ve Road To VVrestlemania’nın süper sunumu sayesinde serinin en sağlam oyunu olmuş diyebilirim.

Künyesi
Yayımcı

THQ

Yapımcı

Yuke's

Çıkış Tarihi

26 Ekim 2010

Platformlar

PS2 , PS3 , XBox 360, Wii

Oyun Türü

Dövüş Oyunu

ESRB Rating

TEEN 13+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
9.0
9.2
9.0
Editörün Puanı
9.2
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...