Demolar
Hoşgeldiniz...
Sniper Elite V2 Demo İnceleme

Yıl 2005… Ekim ayında XBox, Playstation, Wii ve PC’ye çıkışını yapan ilk oyun Sniper Elite ile hem oyuncular gayet memnun kalmış, hem de inceleme siteleri iyi puanlara layık görmüştü. II. Dünya savaşı yıllarında bir keskin nişancıyı yönettiğimiz ilk oyunda oldukça zorlu ve heyecanlı alanlarda bulmuştuk kendimizi. Ve şimdi yapımcı Rebellion ile keskin nişancı olarak 2. Dünya savaşı yıllarına, yeni nesil grafikler ve oynanabilirlik ile geri dönüyoruz. Şimdi Sniper Elite V2 Demo sürümü üzerinden yaptığımız incelememize başlayalım.

Oyunun menüsü demo olmasından dolayı gayet basit hazırlanmış durumda. Cadet, Marksman ve Sniper Elite olarak seçebileceğimiz 3 zorluk seviyesinden başka bir de enemy skill, ballistic realism ve tactical assistance gibi 3 ayar bulunan custom seçeneği bulunmakta. Bu seçeneği belirledikten sonra loading ekranında hikaye ile ilgili birkaç ipucu veren sesten sonra oyun başlıyor.

Sniper Elite V2, II. Dünya savaşının atmosferini iyi hissettiriyor.

Sokağa bakan, duvarı yıkılmış bir oda içerisinde oyuna başlıyoruz. Görevimizi genel olarak anlatmam gerekirse, birkaç görev ve bir kişiye suikast düzenlemek. Öncelikle grafikler beni, çevredeki kaplama detaylarından dolayı pek tatmin etmedi. Daha iyisi olabilirdi ancak Sniper Elite V2 demo olduğundan dolayı bunları normal görüyorum. Umarım tam sürümde grafikler konsollarda daha iyi gözükür. Grafiklerin yanında optimizasyondan kaynaklı kasma sorunları da mevcut. Ancak dediğim gibi, umarım bu tür şeyler tam sürümde iyileştirilir. Şunu geçemeyeceğim, gerek karakterimiz ve gerekse düşman karakterlerin detayları iyi durumda.

Sniper Elite V2 Demo İnceleme

Sesler:

Sesler’de durum vasat diyebilirim. Karakterimizin, düşmanların seslendirmelerini beğendim. Ancak silah sesleri bu tür bir oyun için çok daha iyi olabilirdi. Sniper tarzı oyunlarda bir süre sessizlikten sonra, silahdan çıkan ses efektinin ortalığı ayağa kaldıracak düzeyde olması gerekiyor. Bu sesleri Sniper Elite V2 demoda duyamadım maalesef.

Demo:

Sniper Elite V2 oyunu hakkında ön bilgi edinmek maksadıyla oynamak isterseniz Sniper Elite V2 demosunu bağlantıdan indirebilirsiniz. Sniper Elite V2 Demo download sayfasına ulaşıp ”Demoyu İndir” butonuna bastğınızda Steam üyeliğiniz varsa ”Evet Steam Yüklü” yoksa ”Hayır, Steam Gerekli” butonuna basarak gerekli kurulumları tamamlayınız.

Sniper Elite V2 Demo Download

Oynanış:

Sniper Elite V2 demo oynanabilirliğe gelirsek eğer, tek düze ve vur-geç bir durum söz konusu. 1-2 görev dışında da pek amacımız yok zaten. Tam sürümde bu konuda beklentimi aşağı çektim. Bakalım tam sürümde neler göreceğiz? Silah olarak ise Springfield M1903 keskin nişancı tüfeğini, Thompson M1 tam otomatik silahı ve Welrod tabancayı kullanabiliyoruz. Thompson’a biraz değinmem gerekirse, pek iyi olmamış. Çünkü gerek ses, gerekse sekme oranı sıfır bir şekilde oyuna eklenmiş durumda. Umarım ki tam sürümde bu tip hatalar düzeltilir.

Son Sözler:

Son olarak bir kaç şeye değinmem gerekirse, şimdiye kadar izlediğimiz videolarda gördüğümüz düşmanları kafadan, kalpten vurduğumuzda olan animasyonlar gayet iyi. Mesela düşmanımızı kalbinden vurduğumuz sırada, merminin kalpten geçişi ve kalbi parçaladığı anı detaylıca görmek mümkün. Bu da gayet iyi düşünülmüş bir detay. Bir de düşmanınımızı neresinden ve ne kadar uzaktan vurursak, puanımız ona göre değişebiliyor.

Sniper Elite V2 demo sürümünün genel durumu aşağı yukarı bu şekilde. Az da olsa beğendim ancak umarım tam sürüm bizi sıkmadan oynatabilir. Çünkü oyun demoya göre beklentilerimizi karşılayacak gibi durmuyor. Yine de kendini oynattırabilir. Oyunun tam sürüm incelemesinde görüşmek üzere.

Künyesi
Yayımcı

Rebellion

Yapımcı

Rebellion

Çıkış Tarihi

30 Nisan 2012

Platformlar

Bilgisayar, XBox, Playstation, Wii

Oyun Türü

Keskin Nişancı

ESRB Rating

Mature 17+

Artı Yönleri

Animasyonlar iyi olmuş,
II. Dünya savaşının atmosferini iyi hissettiriyor.

Eksi Yönleri

Grafiler pek tatmin edici düzeyde değil.
Sesler için vasat olmuş diyebiliriz.

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Oynanış
8.5
9.3
Senaryo
9.0
9.5
Grafikler
8.0
9.1
Ses ve Müzikler
7.5
9.2
Aldığı Puanlar

Sniper Elite V2, II. Dünya savaşının atmosferini iyi hissettiriyor. Yıkılmış binalar, sessiz çevre ile savaş atmosferini gerçekten hissediyorsunuz...

8.3
Editörün Puanı
9.3
Okur Puanları
2 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments