İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Special Forces: Team X Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi

Special Forces: Team X oyununa ait minimum ve önerilen sistem gereksinimleri ile oyunun incelemesini de yaptığımız yazımızı umarız beğenirsiniz arkadaşlar. Call of Duty ve Battlefield serisini seviyor ama biraz ara vermek istiyorsanız SF: Team X tam sizlik bir oyun. Neden böyle diyor bu adam diye aklınızdan geçiriyorsunuzdur, hemen cevaplayayım.

Öncelikle bizlere Blacklight: Retribution’ı sunan Zombie Studios’un yeni oyunu olan Special Forces: Team X piyasaya sürüldü. Üçüncü sahış perspektifinden oynanan takım tabanlı çok oyunculu bir aksiyon oyunu olan Special Forces: Team X, %100 eğlence vaat ediyor.

Bununla da kalmıyor, oyun oldukça ucuz bir fiyata satılıyor ve elektrikli testere de içeriyor (biri Gears of War mı dedi?). Steam ve Xbox LIVE üzerinden satılan ve minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini aşağıda bulabileceğiniz oyunun incelemesine dilerseniz hemen geçelim.

Special Forces: Team X Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows Vista, Windows 7 (32-Bit) veya üzeri işletim sistemi.
İşlemci Intel Core 2 Duo E6600 2.4 GHz. ya da AMD Athlon 7750 Dual-Core 2.7 Ghz. veya üzeri işlemci.
Ram 2 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı ATI Radeon HD 3800 serisi ya da NVidia GeForce 8800 GTS veya üzeri ekran kartı.
Harddisk 1 Gb. boş alan.
DirectX DX 9.0c

Multiplayer:

Special Forces: Team X’de herhangi bir hikaye ve tek kişilik senaryo bölümü bulunmuyor. Oyun sadece çok oyunculu modları bünyesinde barındırıyor. Bu modlar ise şöyle: Team Deatmatch, Capture the Flag, Capture Point, Hot Zone ve High Value Target. Team Deathmatch ve Capture the Flag modlarını zaten biliyorsunuzdur.

Capture Point modunda haritada 3 adet nokta bulunuyor, bu noktaları elinizde tuttukça puan kazanıyorsunuz ve en çok puanı kazanan karşılaşmayı kazanıyor. Hot Zone modunda ise haritada bir yer belirleniyor ve takımların oyuncuları bu yerde durdukça takımlarına puan kazandırıyorlar, en yüksek puana ulaşan takım oyunu kazanıyor.

Son olarak High Value Target’ta ise bir oyuncu HVT olarak seçiliyor ve onu vuran oyuncu takımına puan kazandırıyor ve kendisi HVT oluyor. En yüksek puana ulaşan takım karşılaşmayı kazanıyor.

Special Forces: Team X Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi Windows 7 (64-Bit) veya üzeri işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i3-530 2.9 GHz. ya da AMD Phenom 9500 Quad-Core 2.2 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 4 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 5750 1 Gb. ya da NVidia GeForce GTS 450 veya üzeri ekran kartı.
Harddisk 1 Gb. boş alan.
DirectX DX 10

Oynanış:

Oynanış olarak ise Special Forces: Team X, fazlasıyla Gears of War’a benziyor. Aynı Gears of War’daki gibi bir siper alma mekaniği var Special Forces: Team X’te de, hayatta kalmak istiyorsanız siper almak zorundasınız.

Siper almadan oradan oraya koşturup durursanız anında ölüyorsunuz. Siper alma mekaniği çok iyi çalıştığı için oynanışta pek sıkıntı yaşamıyorsunuz, duvarın yanında bir tuşa basıyorsunuz ve karakteriniz anında siper alıyor.

Kimileriniz siper almayı oynanışı yavaşlatıyor diye sevmeyebilir ama yapımcı Zombie Studios bu konuda iyi iş çıkartmış ve oynanışı iyi dengelemiş, oyunun hızı asla düşmüyor. Buraya kadar anlattıklarım hemen hemen her çok oyunculu oyunda var ama şimdi anlatacaklarım sadece Special Forces: Team X’de bulunuyor.

Special Forces: Team X Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi

Özelleştirme:

Oyunu oynarken yaptığınız hemen her şeyden (adam vurma, bayrağı kaçırma, bir noktayı ele geçirme vb.) deneyim puanları kazanıyorsunuz. Special Forces: Team X’te karşılaşma sonunda kazandığınız deneyim puanları sayesinde seviye atlıyor ve karakteriniz için yeni silahlar, silah özellikleri, yetenekler ve eşyalar açabiliyorsunuz. Special Forces: Team X takım tabanlı bir oyun olduğu için takım arkadaşlarınızla birliklikte hareket ettiğinizde sizi ödüllendiriyor ve daha fazla deneyim puan kazanmanıza izin veriyor.

Roket atardan, elektrikli testereye oyunda pek çok silah bulunuyor. Special Forces: Team X oyun karakterinizi de çok detaylı bir şekilde özelleştirebiliyorsunuz; giysisini, şapkasını, yüz şeklini, sevinme şeklini vb. pek çok şeyi kafanıza göre ayarlayabiliyorsunuz. Special Forces: Team X’te söylediğim gibi bir de yetenekler bulunuyor.

Aktif ve pasif şeklinde olan yeteneklerden Special Forces: Team X oynayış tarzınıza uygun olanı dilediğiniz gibi seçiyorsunuz. Yaralandığınızda sağlığınızı yeniden %100 yapma, bellirli bir süre çok dayanıklı olma, düşmanlarınız tarafından döşenen mayınları fark edebilme gibi pek çok yetenek oyunda var.

Ayrıca Special Forces: Team X oyunu oynadığınız esnada istediğiniz zaman kullanabileceğiniz 2 adet eşya da bulunuyor. Bunlar da oldukça güzel dizayn edilmişler. Düşmanlarınızın üzerine salabildiğiniz köpekler veya yerlere döşeyebildiğiniz mayın sadece bunlardan bir kaçı. İşin güzel yanı da bunlar Call of Duty’de olduğu gibi killstreak ödülü değiller, istediğiniz an kullanabiliyorsunuz. Herkese iyi oyunlar.

Künyesi
Yayımcı

Atari

Yapımcı

Zombie Studios

Çıkış Tarihi

06 Şubat 2013

Platformlar

PC, XBox 360

Oyun Türü

Aksiyon

Oyun Motoru

Unreal Engine 3

ESRB Rating

MATURE 17+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
8.0
8.1
Aldığı Puanlar

Special Forces: Team X oynarken eletrikli testere ile rakiplerinizin peşlerinden koşmak çok eğlenceli...

8.0
Editörün Puanı
8.1
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments