Haberler
Hoşgeldiniz...
STAR WARS Battlefront II [2017] PC Sistem Gereksinimleri Açıklandı

EA tarafından 17.11.2017’de çıkarılacak olan Star Wars Battlefront II oyununa ait minimum ve önerilen sistem gereksinimleri açıklandı. PC, PS4 ve XBox One platformlarında oynanabilen STAR WARS Battlefront II’nin singleplayer ve multiplayer modları bulunuyor. Oyunun betası ile değinmeye çalıştığımız diğer ayrıntıları aşağıda, 2015 çıkışlı Star Wars: Battlefront Sistem Gereksinimleri ile ilgili yazımızı ise bağlantıda bulabilirsiniz.

Star Wars Battlefront II minimum sistem gereksinimlerine göre oyunu normal grafik ayarlarında oynayabilmek için en az 2 Gb. belleğe sahip HD 7850 teknik özelliklerinde bir ekran kartı, i5-6600K seviyesinde dört çekirdekli bir işlemci, 8 Gb. ram ve kurulum için 15 Gb. boş alan gerekiyor.

Beta:

Star Wars Battlefront II multiplayer beta 6-9 Ekim 2017 tarihleri arasında 3 gün süre ile PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformuna sahip tüm oyunculara açık olarak yapılacak.

Oyunu ön siparişle 30 Eylül 2017’den önce satın alanların ise kendilerine verilen beta kodunu girmeleri gerekiyor. Böylece STAR WARS Battlefront II betasına 2 gün öncesinden erken erişerek toplamda 5 gün süre ile katılarak oynama imkanına kavuşacaklar.

STAR WARS Battlefront II oyununu Orijin, PlayStation ya da Xbox mağazaları üzerinden satın alanlar ile 6 Ekim’den itibaren betaya katılanların ise herhangi bir kod girmelerine gerek bulunmuyor.

STAR WARS Battlefront II Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows 7 (SP1), Windows 8.1, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i5-6600K 3.50GHz GHz. ya da AMD FX-6350 Six-Core 3.9 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 8 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 7850 ya da NVidia GeForce GTX 660 veya üzeri en az 2 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 15 Gb. boş alan.
DirectX DX 11

STAR WARS Battlefront II Minimum Sistem Gereksinimleri

Sınıflar:

Star Wars Battlefront II’de Officer, Specialist, Assault ve Heavy olmak üzere 4 oyuncu sunfı bulunuyor. Bunların özellikleri ise kısaca şöyle;

  • Officer: Takım arkadaşlarının daha güçlü olmalarını sağlar ve yeteneklerini kullanarak çevrelerindeki herkesin daha etkili bir şekilde dövüşmesine yardımcı olurlar.
  • Specialist: Düşman güçlerini imha eder, takımdakilerin savaş kabiliyetlerini ortaya çıkarır ve düşmanları uzun menzilli silahlarıyla etkisiz hale getirirler.
  • Assault: Orta mesafede etkili olan Assault sınıfı takım arkadaşlarının destekler ve düşman hatları boyunca hücum yollarını yumuşatır.
  • Heavy: Yüksek dayanıklılığa sahip Heavy sınıfı, sahip olduğu zırhtan yararlanarak hem savunmada hem de saldırı hatlarında takımını destekler.

STAR WARS Battlefront II Oyuncu Sınıfları

STAR WARS Battlefront II Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi Windows 7 (SP1), Windows 8.1, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i7-6700 3.40GHz. ya da AMD FX-8350 Eight-Core 4.0 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 16 Gb. bellek miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon RX 480 ya da NVidia GeForce GTX 1060 veya üzeri en az 3-4 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 15 Gb. boş alan miktarı.
DirectX DX 11
Künyesi
Yayımcı

Electronic Arts

Yapımcı

DICE, Motive Studios, Criterion Games

Çıkış Tarihi

17 Kasım 2017

Platformlar

PC, PlayStation 4, XBox One

Oyun Türü

Aksiyon, Macera, FPS

Oyun Motoru

Frostbite

ESRB Rating

TEEN 13+

Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments