Sistem
Hoşgeldiniz...
The Crew Yarış Oyunu Sistem Gereksinimleri

The Crew yarış oyununa ait minimum ve önerilen sistem gereksinim bilgilerini bulabileceğiniz yazımızda biraz da oyundan bahsedelim dedik, sürçülisan ettiysek affola. Çok fazla araba yarışı oyunu sevmesemde bu oyun için kısa bir bir inceleme yapmam beni gerçekten şaşırttı. Neden diye soracak olursanız hem bu işin bir Ubisoft desteği ile yapıldığı, hemde isminden dolayı biraz ön yargıya düşüp hiç ilgilenmemiştim. Ayrıca yapımcısı da Ivory Tower. Fakat, beni az da olsa yanılttı.

Biraz da oyunun gidişatı ve dünyası hakkında konuşalım. The Crew açık dünya oyunu yani Open World dediğimiz sınıfa giriyor. Haritanın bir ucundan bir ucuna gitmemiz 40 dk yı buluyor neredeyse. Harita gerçekten devasa. Tabi bunun etkisi haritanın tamamının Amerika’yı kapsıyor olması. Şimdi diyeceksiniz ki bu kadar büyük haritada ne yapacağız? Tonlarca görev sizi bekliyor olacak. Oyunun hikaye kısmı biraz klişe olsa da güzel gibi.

The Crew’ı oynayabilmek için 64-Bit (zorunlu) destekli Windows 7 SP1 veya üzeri işletim sistemi gerekiyor. Siteminizde en az Intel Q9300 modelinde bir işlemci ve 4 Gb. ram’in yanı sıra normal grafik ayarlarında oynayabilmek için HD 4870 veya üzerinde teknik özelliklerine sahip bir ekran kartınız olmalı. The Crew kurulumu için gerekli boş alan miktarı ise DLC’lerle birlikte düşünülürse 30 Gb. civarında.

The Crew Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows 7 SP1, Windows 8/8.1 (64-Bit zorunlu) veya üzeri işletim sistemi.
İşlemci Intel Core2 Quad Q9300 2.5 GHz. ya da AMD Athlon II X4 620 2.6 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 4 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 4870 ya da NVidia GeForce GTX 260 veya üzeri en az 512 Mb. bellekli ve Pixel Shader 4.0 destekli ekran kartı.
Harddisk 30 Gb. boş alan miktarı.
DirectX DX 10
The Crew İndirilebilir İçerikler (DLC) The Crew Raid Car DLC Pack

The Crew Speed Car DLC Pack

The Crew Extreme Car DLC Pack

Notlar The Crew sadece 64-Bit sistemlerde oynanabilir.

Klavye gereklidir. XBox 360 controller ya da diğer uyumlu kontrolleri destekler.

Dizüstü bilgisayarların işlemci ve ekran kartı performansları yeterli olmayabilir ve oyun yapımcısı tarafından test edilmemişlerdir.

The Crew AMD Destekli Kartlar: AMD Radeon HD 4870 ya da daha iyisi, HD 5000, HD 6000, HD 7000, R7 ve R9 serileri,

The Crew NVidia Destekli Kartlar: GeForce GTX 260 ya da daha iyisi, GTX 400, GTX 500, GTX 600, GTX 700, GTX 900 serileri.

The Crew Minimum Sistem Gereksinimleri

Modellemeler:

The Crew modellemelerine değinecek olursak açıkçası ben biraz şaşırdım. Oyuna başladığımız ilk aracın hasar modellemeleri harika iken aracı değiştirdiğimizde hasar modellemelerinde gözle görülür bir düşüş yaşadım (Duvara yan çarparken önden hasar alma gibi.).

Bir de binalara çarparken malesef hasar veremiyoruz. Ama bir çok hasar detayını çok başarılı buldum. Ayrıca araç kontrolleri de şahane, fakat bazı durumlarda sapıttığı da olabibiliyor. Çevre detaylarını da es geçmemek lazım, gerçekten can alıcı. Bu arada The Crew’ın optimizasyonu çok iyi ve 1920*1080 ultra ayarlarda 30 FPS sabit bir şekilde oynadım.

The Crew Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi >Windows 8/8.1 (64-Bit zorunlu) veya üzeri işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i5-750 2.66 GHz. ya da AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 8 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı ATI Radeon HD 6870 ya da NVidia GeForce GTX 580 veya üzeri en az 1 Gb. bellekli ve Pixel Shader 5.0 destekli ekran kartı.
Harddisk 30 Gb. boş alan miktarı.
DirectX DX 11

Sesler:

Seslerden bahsedecek olursak dediğim gibi çok fazla yarış oyunu seven bir insan değilim ama gerçekten seslerde büyük eksiklik var gibi. Biraz daha fazla aksiyona dayalı müzikler fena olmazdı.

Künyesi
Yayımcı

Ubisoft

Yapımcı

Ivory Tower ve Ubisoft Reflections

Çıkış Tarihi

02 Aralık 2014

Platformlar

PC

PlayStation 4

XBox One

XBox 360

Oyun Türü

Yarış Oyunu

Oyun Motoru

Babel Engine

ESRB Rating

TEEN 13+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
8.0
8.7
Aldığı Puanlar

The Crew, sanki bir simülasyon oyunundaymışım hissiyatı verdi ama oynanası güzel bir yarış oyunu olmuş diyebilirim.

8.0
Editörün Puanı
8.7
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments