İncelemeler
Hoşgeldiniz...
The Sims 4 Get Together İnceleme

Eklenti paketi üzerine eklenti paketi çıkan Sims 4’ün ikinci eklenti paketi Get Together bizi oldukça umutlandırdı. İlk eklenti paketi olan The Sims 4 Get to Work’te iyi bir iş çıkaran ekip Get Together’ı da iyi yapar diye ummuştuk. Peki ya olmuş mu? Hadi bakalım.

Create A Sim’deki Yenilikler:

Karakter yaratmadan başlayalım.Yeni kıyafetler elbette var. Fakat bizi ilgilendiren şey aspirations (hayat amaçları) ve traits (kişisel özellikler). Yeni bir aspiration’ımız var. Leader of the Pack. Oyuna yeni eklenen Club mekaniği ile ilgili bir özellik. En iyi Club’u oluşturmaya çalışmak diyebiliriz. İki tane yeni traitimiz var. Birincisi Dance Machine. Adından da anlaşılabileceği gibi dansla ilgili bir trait.

Eğer karakterinize bu traiti seçerseniz karakteriniz hep dans etmek isteyecek ve dans etmeyince sıkılacak. Tabii dans edince de mutlu olacak. İkinci traitimiz ise İnsider. Bu da club’larla (klüplerle) ilgili. Karakteriniz klübüyle takılmak isteyecek ve takılmayınca mutsuz olacak. Aynı zamanda geliştirebileceğiniz iki yeni skill (yetenek) ekleniyor. D.J ve Dance. İsterseniz hemen build mode’a geçelim.

Yeni Şehir: Windenburg!

Karakter yaratma ekranından sonra dünya seçme kısmına gelince bir süpriz daha var. Windenburg! Aslında süpriz değil ama büyüklüğü süpriz. Windenburg Get Together ile gelen bir şehir ve oldukça büyük. İçinde bir çok şey var. Fakat biz onlara geçmeden önce hemen build mode’a bakalım. Oldukça fazla sayıda yeni eşya eklenmiş. Ki eşyalarda oldukça güzel. Ama sizlere tek tek gelen eşyaları anlatamayacağım için biraz klüplerden bahsedelim.

The Sims 4 Get Together Klüpler:

The Sims 4 Get Together’da artık ihtiyaçlarınızın bulunduğu menünün yanında Klüp menüsü var. Hemen oraya girip Join A Club diyelim. Klüplerden bir tanesini seçebilirsiniz. Veya eğer bana uygun klüp yok diyorsanız kendiniz yaratabilirsiniz.

The Sims 4 Get Together İnceleme

Her klübün belirli gereksinimleri olabiliyor, klüpte yapacaklarınız ve yapmayacaklarınız yazıyor, hatta davete açık olup olmadığını bile belirtebiliyorsunuz. Başka klüplere girmek istiyorsanız gene bunlarla karşılaşıyorsunuz. Klüplerde ise pek bir şey yok. Get to Work’teki o karakterleri işte de kontrol edebilmeden sonra klüpler çok sönük kalıyor.

İncelemede Son Sözler:

Sonuç olarak sizlere burada The Sims 4 anlatacak değilim. Çünkü bu Get Together eklenti paketinin incelemesi. Maalesef ki Get Together bende Get To Work’teki gibi bir etki bırakmadı. Hatta klüplerin oyuna neden konulduğunu bile çözebilmiş değilim.

Fakat yeni kıyafetler, eşyalar ve Windenburg için alınmaya değer mi diye sorarsanız şu anda değmez, için oldukça pahalı çünkü. Şu an için almayın ama ileride yapılabilecek indirimlerde düşünülebilir. Tabii Origin’de indirim diye bir şey var mı bilmiyorum.

Künyesi
Yayımcı

Electronic Arts

Yapımcı

Electronic Arts, Maxis

Çıkış Tarihi

08 Aralık 2015

Platformlar

PC, Mac

Oyun Türü

Yaşam Simülasyon Oyunu

ESRB Rating

TEEN 13+

Artı Yönleri

Windenburg!,

Yeni Traitler ve Aspirationlar,

Get To Work'e göre çok daha fazla sayıda yeni eşya bulunması.

Eksi Yönleri

Pahalı,

Klüpler öyle çok büyük bir yenilik değil.

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
7.0
8.5
Aldığı Puanlar

The Sims 4 Get To Work kadar iyi değil ama yine de idare eder. Fiyatını ise kesinlikle hak etmiyor, en azından şu an için.

7.0
Editörün Puanı
8.5
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments