İncelemeler
Hoşgeldiniz...
The Wolf Among Us İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri
İnceleme

The Wolf Among Us İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri

Yazar: 10 Ocak 2020

Bugünkü inceleme yazımız, devamında sistem gereksinimleri bilgilerini de bulabileceğiniz The Wolf Among Us oyunu üzerine olacak. Bill Willingham tarafından yaratılan Fables isimli çizgi roman serisi, ülkemizde “Masallar” adı ile piyasaya sürülmüştü. Bu çizgi romanda tüm masal karakterleri yer alıyor ve onların bir sürgün hayatında neler yaşadıklarına tanık oluyoruz.

New York’da kurulu olan Fabletown ismini taşıyan mahallede insan formlarında diğer insanların dikkatlerini çekmeden yaşıyorlar. Bu arada her biri ölümsüz. Yani neredeyse ölümsüz.

The Wolf Among Us Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows XP, Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri 32/64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Pentium 4 2.0 GHz. ya da AMD Athlon XP 1700+ 1.5 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 3 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 6290 ya da NVidia GeForce 205 veya üzeri en az 512 Mb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 2 Gb. boş alan.
DirectX DX 9.0c

Hikayesi:

Telltale Games’in 2013 yılında piyasaya sürdüğü The Wolf Among Us ise bizlere Koca Kötü Kurt olma imkanı tanıyor. Hani Kırmızı Başlıklı Kız’ın büyük annesini yiyen kötü kurt.

Karakterler:

The Wolf Among Us oyununda aşağıda sayduğımız birçok masal kahramanı yer alıyor ve hepsiyle etkileşimde bulunabiliyoruz.

  • Snow White (Pamuk Prenses),
  • Güzel ve Çirkin,
  • Büyülü Ayna,
  • Ichabod Crane,
  • Oduncu,
  • Mavi Sakal.

Kasabanın şerifi Bigby Wolf olarak bir cinayet vakasını çözmeye çalışıyoruz. Bu yolda bize Pamuk Prenses yardımcı oluyor. Suçluyu bulmak için oradan oraya sürükleniyoruz. Ölümcül yaralar alıyor, ölümcül yaralar veriyoruz. Ancak öyle ya da böyle hayatta kalıyoruz.

Oyun esnasında verdiğimiz her karar hayati diyebiliriz. Çünkü her Telltale Games oyununda olduğu gibi verdiğimiz tüm cevap veya kararlar oyunun akışına etki ediyor. Atar yaptığımız bir karaktere ileride işimiz düştüğünde avucumuzu yalayabiliyoruz.

Bigby Wolf:

North Wind ve Winter Wolf’un yedi evladından biri olan Bigby Wolf, babası North Wind’in bazı yeteneklerini devralmış. Yedi çocuk arasından en küçüğü olan Bigby Wolf, abileri tarafından sürekli küçük düşürülmüş.

Ancak annesi Winter Wolf onunla özel olarak ilgilenmiş ve bugünlere kadar gelmesinde önemli bir rol oynamış. Ne yazık ki yaşanan çeşitli olaylar neticesinde Winter Wolf, trajik bir şekilde ölüyor ve böylece Bigby, gerçek dünyaya adım atıyor.

Bugün oyun karakterleri köşemizde Bigby Wolf’u, namı diğer Koca Kötü Kurt’u ağırlıyoruz.

Bigby Wolf’un en büyük özelliklerinden birisi iyileşme gücü. Öyle ki The Wolf Among Us oyununda bu güç çok daha zayıflatılmış. Çizgi romanlarda çok büyük bir iyileşme gücü var. Bunun yanında kararlı olması ile dikkat çeken Bigby, bir şeyi istiyorsa kesinlikle alıyor.

Örneğin annesinin ölümünden sonra her geçen gün daha büyük şeyler avlamaya yemin edip intikam peşinde koşuyor ve gerçekten her geçen gün istediğini yapıyor.

The Wolf Among Us İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri

The Wolf Among Us Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri 32/64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core 2 Duo E4600 2.40 GHz. ya da AMD Athlon Dual Core 5050e 2.6 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 4 Gb. bellek miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 4650 ya da NVidia GeForce GT 130 veya üzeri en az 1 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 2 Gb. boş alan miktarı.
DirectX DX 9.0c

Atmosfer:

The Wolf Among Us oyununu sevmemize neden olan en büyük etken ise şüphesiz çizimleri ve capcanlı dünyasıydı. O kadar renkli bir dünyası vardı ki, hayranlıkla bakmaktan başka bir şey yapamıyorduk. Kendimizi adeta hikayeye veriyor, arkamıza yaslanıyorduk. Kendine has tarzı ile gerçekten oyunculardan bu konuda tam puan aldı.

The Wolf Among Us oyunu esnasında neredeyse her karakter, şerifle arasına hayli mesafe koymuş durumda. Gerek geçmişi gerek şu an ki hali gerçekten korkutucu. Çizgi roman ile bu noktada çok iyi bir uyum yakalamış. Zaman zaman hikayede daha da korkutucu olma şansı bize veriliyor. Bu yolu seçersek Bigby’nin gerçek yüzünü görme şerefine erişiyoruz.

Bigby sürekli öfkesini saklamaya çalışıyor. Sürekli olarak “Ulan şunun ağzının ortasına bir geçireyim” diyen bir tip yani. Tabii yapmak istediği insanların neredeyse her biri hak ediyor ama, neyse.

Öfkelendiğinde veya tetiklendiğinde ise dönüşmeye başlıyor. Ne kadar çok öfkelenirse, kurt olmaya o kadar çok yaklaşıyor. Ancak onu öfkelendirmek istemezsiniz. Çok agresif olduğundan girdiği her kavgadan birinin sağını solunu koparma veya direk öldürme ihtimali var.

Son Sözler:

İkinci oyun ne getirir bilinmez ama umarız en az ilk oyun kadar iyi olur. Yine Bigby’i görmek ve kontrol etmek muhteşem olacak.

Künyesi
Yayımcı

Telltale Games

Yapımcı

Telltale Games

Çıkış Tarihi

11 Ekim 2013

Platformlar

PC, PlayStation 4, PlayStation 3, PlayStation Vita, XBox One, Xbox 360, Android, iOS, OS X

Oyun Türü

Aksiyon, Dedektiflik, Polisiye, Macera Oyunu

Oyun Motoru

Telltale Games Engine

ESRB Rating

MATURE 17+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
7.5
8.2
Aldığı Puanlar

Fabletown’un şerifi, korkulan ve korkutan kişi, tüm sorunların üstesinden gelme yeteneği ile adeta bir baş tacı.

7.5
Editörün Puanı
8.2
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...