Oyun Rehberleri
Hoşgeldiniz...
Titanfall Oyun Taktikleri Rehberi
0

Herkese merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere Titanfall oyun taktikleri ve oyunda mevcut silahlar ile bu sınıflarda hangi silahları seçip kullanmanız gerektiği hakkında bir rehber hazırladım. İlk olarak Ogre, Atlas ve Stryder Titan sınıflarını anlatarak başlayalım.

Sınıflar:

Titanfall’da;

  • Ogre,
  • Atlas,
  • Stryder

olmak üzere 4 tane sınıf bulunmakta, özelliklerini ise aşağıda bulabilirsiniz.

Ogre:

Ogre daha çok tank sınıfını üstlenmiş bir titandır asla ama asla bir titan gördüm uzakta yanına gidiyim yapmayın hem çok ağırdır hem de siz yanına gidene kadar diğer titan haritayı turlamıştır bile. Eğer bir Ogre pilotuysanız yapmanız gerekenler;

Daima belli bir bölgeyi savunmalısınız burası genelde bir cadde olmalı, dar olması yararınızadır, gelen tüm titanları indirin.

Peki ben bir yerde bekliyorum, 3-4 tane titan geldi ne yapmalıyım? Bunun için yapmanız gereken 3 şey var:

  • Ogrenizde daima elektirikli duman olmalı,
  • Ogrenin özel yeteneği olan Harcore ormor açılmalı,
  • Ogreden inip savunma moduna almalısınız.

Şimdi bunları nasıl yapacağınızı söyleyim.

3 tane geldi hemen Hardcore armoru açın ve zaman kaybetmeden elektirikli dumanı çalıştırın 3 saniye içinde titanı terkedin ve arkasına gelin. Guar moda alıp gelen titanların arkasına geçin, canı en fazla olanın kafasına atlayın ve canını azaltın. Sakın öldürmeyin eğer bir stryder varsa onu öldürebilirsiniz, hemen ölürler zaten, Bunları yaptıktan sonra nasıl bir katliam yaptığınızı anlayacaksınız.

Ogra savunmacıdır, hardpoint görevlerinde çağırıp A-B-C de guar moda bekletmeniz tavsiyemdir. Eğer yanınızda bir müttefik titan varsa hiç korkmadan düşman 6 titana dalabilirsiniz.

Atlas:

Gelelim bir assault sınıfı olan atlasa. Atlas yarı tank yarı speed’dir. Yani onula haritanın yarısını savunabilirsiniz. Atlas haritanın içinde devriye gezmenizi gerektiren bir titandır. Haritanın içinde gezin edin ama belli bir bölgede gezin. Zaten siz bir bölgeyi temizlediğinizde müttefik botlar 20-30 kişi gökten yağacaklar.

Stryder:

Ve gelelim bir yapım hatasına Stryder görünüşüyle sanki fabrikanın işi varmış da bunu apar topar yapıp göndermiş gibi görünebilir ki öyle de streyder hızın doruk noktasıdır. Stryder asla ama asla tek çatışmaya girmemeli. Çünkü hemen ölür canı ve zırhı çok azdır. Eğer müttefik titan bir başka titanla kapışıyorsa yardım edin ve uzaktan saldırın. Eğer peşinizde titan olursa hızınızı kullanın.

Titanfall Oyun Taktikleri Rehberi

Taktikler:

Titanfall oyun taktik önerilerim şöyle. Titanfall’da oyunu kaybettiğinde veya kazandıgında oyun bitmez. Kaybeden taraf size gönderilen kaçış gemisine gidip kaçmalı. Kazanan taraf ya gelen gemiyi imha etmeli ya da kimseyi o gemiye bindirtmemeli.

Kaçış ve Durdurma:

Maçın bitmesine yakın titanınızı çağırabiliyorsanız çarpışmayın, çünkü kaçarken ihtiyacanız olucak. Defaet yazısını gördüğünüz geminin geleceği yer görünür. Hemen oraya kaçmayın, gemi 40 saniyede geliyor ve bu 40 saniyede diğer takımın adamları oranın önünde pusuyor. Son 20 saniyede kaçış bölgenizi görüş alanına sokun.

Titanınızı çağırın ve sakın binmeyin oto moda atın. Çünkü kaçarken ölünce daha canlanılamaz oto modda orda bekleyenleri oyalarken kurtarma jeti gelir 10 saniye bekler ve gider. Son 5 saniye kala binin, eğer gemi aşırı saldırı altındaysa binmeyin patlar ve ölürsünüz. Titanınız onları oyalarken binin ve kaçın. Sonra da pilota benzin bitene kadar bas deyin.

Maçı kazandınız artık hayatta kalanların kaçması gerek. Hemen kendinizi öldürün, defeat yazısı gittikten 3-4 saniye sonra yapmayın, canlanamazsınız. Bir assaasin alın ve kansala olay yerine gidin. Titanınızı yine oto modda bekletin, orda uzak bir yerde pusun ve hedef alın.

Bazı takımınızın çoğu uçağın giriş noktasında bekliyordur, sakın gitmeyin. Hatta kalanlar orayı bombaya tutuyor, uçağın gelmesine 10 saniye kala orada hiç düşman titan yoksa titanınıza binin. Gemi geldiğinde gemiye ateş edin patlatın bu kadar. Sonra cesed yağmurunun tadına bakın.

Silahlar:

  • Ogre: Elektirikli duman -40 MNM canon -Nukleer reaktör
  • Atlas: Plasma canon-Elerikli duman-slash damage
  • Stryder-Rocket launcher-Duman bombası -Hardcore Speed

Neden tüm loadaoutlarda Elektirikli duman önerdim diyeceksiniz düşman titanınızın üstüne çıkıp sizi rahatça öldürebilir. Bu nedenle dumanı açrsanız 5 sn. içinde ölür. Not: Bu loadoutta karar size kalmış ama Stryder rodeoda 20-30 mermide ölür ona kesinlike duman koymalısınız.

Künyesi
Yayımcı

Electronic Arts

Yapımcı

Respawn Entertainment, Bluepoint Games

Çıkış Tarihi

11 Mart 2014

Platformlar

PC, XBox One, XBox 360

Oyun Türü

FPS (Birincil Şahıs Nişancı)

Oyun Motoru

Source Game Engine

ESRB Rating

MATURE 17+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
8.5
8.7
8.5
Editörün Puanı
8.7
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazıyı Oyla
Çok İyi
67%
İyi
33%
Eh İşte
0%
Kötü
0%
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website amelesi ve amatör Call of Duty oyuncusu...