İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Tooth and Tail Oyun İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri
İnceleme

Tooth and Tail Oyun İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri

Yazar: 29 Mayıs 2019

Bugünkü inceleme yazımız sistem gereksinim bilgilerini de verdiğimiz Tooth and Tail oyunu hakkında olacak arkadaşlar. Pocketwatch Games tarafından zekice geliştirilmiş muhteşem bir gerçek zamanlı strateji oyunu olan Tooth and Tail, çok hoş ve tarz olarak çok değişik bir oyun. Piksel piksel hayvanların birbirlerini öldürdüğü bir dünya Tooth and Tail.

Hikaye modu ve çoklu oyuncu modu bulunan Tooth and Tail’in eğlencesi hani ” anlatılmaz, yaşanır” derler ya! Tam da o cinsten. Cezbedici seslendirme ve müzikleri ile kesinlikle arşivlik bir oyun olarak görülmeli. Umarım çok daha iyi yerlere gelir. Çünkü bunu hak eden bir oyun. Şimdi biraz oyun neler sunuyor bakalım.

Oynanış:

RTS türüne hayranlığımı gizlemeyeceğim. Bu oyun türüne ayrıcalık tanıdığımı da itiraf ediyorum. Böyle tatlı mı tatlı oyunda çıkınca karşıma, durduramıyorum oyun aşkımı. Kesinlikle dikkate değer bir oyun olan Tooth and Tail‘den bahsediyorum.

Başlamadan önce Extras & Options kısmından grafik ayarlarını maksimuma çekebilirsiniz. Ayrıca bu kısımda gamepad ve klavye kontrollerini de ayarlayabilirsiniz. Tooth and Tail oyununun sistem gereksinimlerini ise alt taraftan inceleyebilirsiniz.

Tooth and Tail giriş ekranında Story Mode ve Multiplayer modları yer alıyor. Türkçelerinden de anlaşılacağı gibi birisi hikaye diğeri ise çoklu oyunculu mod yani multiplayer.

Multiplayer:

Tooth and Tail oyununa direkt multiplayer modu ile de başlayabilirsiniz. Burada 4 player’a kadar seçenekler sunarken 2’ye 2 takım, 2’ye 1 takım ve 3’e 1 takım seçenekleri ile de mücadele etmeyi de seçebilirsiniz. Şahsen daha 3’e 1 mücadele seçeneğini kullanmadım.

Bilmiyorum yemediğinden değil de neyse. Online ya da offline mücadele seçeneği de size kalıyor. Savaşa başlamadan önce maçları özelleştirme fikri mükemmel ve tamamen oyun alanını çok daha ilginç hale getirirken önceden tanımlanmış fraksiyonlardan uzaklaştırıyor.

Hikaye Modu:

Tooth and Tail, zekice düşünülmüş başarılı bir indie oyun. Hikaye modunda size küçük görevler veriliyor ve bunları yerine getirmeye çalışıyoruz. Elinizde bir bayrak ve kolayca açılan haritada mücadele başlıyor. Burada parantez açalım hikaye modunda olan ya da multiplayer modunda olmayan sınırlandırmalar da bulunuyor.

Oyun başladığında çok hızlı olmalısınız. Zira oldukça hızlı savaşlar yaşıyorsunuz. Zaten haritayı da oldukça hızlı açabiliyorsunuz. Genişlemek için de yeni çiftlikler almalısınız. Daha sonra birimler üretecek kışla kurmalısınız.

Bu birlikler, Tooth and Tail oyunundaki karakteriniz aracılığıyla komuta edilir. Online seçeneğe geçmeden önce multiplayer CPU ile biraz oynayın derim. Tecrübe her zaman iyidir. Hızlıca farm alanlarınızı kurup birimlerinizi yönetmelisiniz.

Her yapımda olduğu gibi Tooth and Tail’de de bazı konularda eksiklik var. Mesela savaşların olağandan hızlı tamamlanması. Bir de hikayeyi çok kısa bir zamanda bitirebiliyor olmanız da var. Ayrıca bu oyundan gerçekten çok hoşlandım fakat benim için, misyonları oynamak giderek sıkıcı bir deneyim haline geldi.

Son Sözler:

Tooth and Tail için bir müddet size eğlenceli dakikalar sunacak bana da arşivimde güzel duracak harika bir oyun diyebilirim. Neşeli bir strateji oyunu olarak bakıyor, mekaniği kadar devrimci olan bir hikayeye sahip olduğunu düşünüyorum.

Kalbinizdeki hayvan içgüdülerinizin o kanlı kaşıntısını çok vahşice çizen bir oyun olarak bakıyorum ayrıca. Bu maceranın keyfini çıkarın derim.

Sisteminizi Test Edin

Künyesi
Yayımcı

Pocketwatch Games

Yapımcı

Pocketwatch Games, Andy Schatz

Çıkış Tarihi

12 Eylül 2017

Platformlar

PC, PlayStation 4, Linux, Mac O/S

Oyun Türü

Aksiyon, RTS (Gerçek Zamanlı Strateji), Fantasy, Bağımsız Yapımcı

Oyun Motoru

MonoGame Engine

ESRB Rating

TEEN 13+

Artı Yönleri

Strateji türünün farklı bir tarzı,

Seslendirme ve müzikleri güzel,

Kontrol seçenekleri klavye ve Gamepad olması başarılı,

Gamepad kontrolü de rahat,

PC sistem gereksinimleri çok uygun.

Eksi Yönleri

Savaşlar ve hikaye modu çok hızlı,

Map çok hızlı açılıyor,

Türkçe desteği yok.

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Oynanış
Senaryo
Grafikler
Ses ve Müzikler
Aldığı Puanlar

Çok daha geliştirilebilecek, tüylü hayvanların karanlık yüzlerine tanıklık edeceğiniz kısa vadede vaktinizi hoş edecek bir oyun.

Editörün Puanı
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...