Sistem
Hoşgeldiniz...
Total War: Attila Sistem Gereksinimleri

Total War: Attila’nın minimum ve önerilen sistem gereksinimlerine yer verdiğimiz yazımızda oyun hakkında kısa değerlendirmelerimizi de bulabilirsiniz. Total War’da kurduğunuz imparatorluğu yok etmeye geliyor Atilla. Ancak malesef ki Hunları kontrol edemiyorsunuz. Bu yönden bizlere hayal kırıklığı yaşattı. Oyuna eklenen bir diğer yenilik ise hastalıklar. Hastalıklar artık ticaret yolları ve ordularla yayılabilecek, temizlik ve karantinaya mutlaka dikkat etmelisiniz.

Oyunda ilk olarak gözüme çarpan kamerayı daha geniş açıyla kullanabiliyor oluşumuz oldu. Görsel açıdan zenginleştirmeler hemen göze çarpıyor. Benim en çok dikkatimi çeken şey ise kaleler oldu. Kaleler o kadar itinayla düzenlenmiş ki kendinizi savaşın ortasında hissediyorsunuz.

Oyuna aile ağacının eklendiği iyi olmuş, krallığınızı kimin yöneteceğini siz seçiyorsunuz. Bildirimleri de kendinize göre düzenleyebilirsiniz, böylece sürekli çıkan görmek istemediğiniz bildirimleri kaldırabilirsiniz.

Total War: Attila Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows Vista (32-Bit), Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core 2 Duo E6850 3.0 GHz. ya da AMD PAthlon II X3 455 3.3 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 3 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 2900 XT ya da Intel HD 4000 ya da NVidia GeForce 8800 GT veya üzeri en az 512 Mb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 35 Gb. boş alan.
DirectX DX 10

Diğer bir yenilik ise kuşatma altındaki şehrin zarar görmesi. Bundan önceki serilerde şehir herhangi bir zarar görmezken artık kuşatma süresince zarar görmeye başlayacak. Ayrıca ağaçları ateşe vererek saklanan düşmanları ortaya çıkarmanız da mümkün olacak.

Artık şehirlerde taş üstünde taş baş üstünde baş bırakmayabilirsiniz. Savaş sırasında şehri yerle bir etmeniz mümkün. Total War : Attila oyunu baştan aşağı değiştirdiğini söyleyemeyiz ancak şehir kuşatma, savaşlar ve Hunların da oyuna dahil edilmesi bizlerde heyecanı yüksek tutuyor.

Total War: Attila Minimum Sistem Gereksinimleri

Total War: Attila Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi Windows Vista (32-Bit), Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i5-2500T 2.3 GHz. ya da AMD Phenom II X4 975 3.6 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 4 Gb. bellek miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 5870 ya da NVidia GeForce GTX 560 Ti veya üzeri en az 2 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 35 Gb. boş alan miktarı.
DirectX DX 11
Künyesi
Yayımcı

Sega

Yapımcı

The Creative Assembly

Çıkış Tarihi

17 Şubat 2015

Platformlar

PC, Mac O/S X, Linux

Oyun Türü

Gerçek Zamanlı Strateji Oyunu

Oyun Motoru

Warscape

ESRB Rating

TEEN 13+

Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments