İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Unravel İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri
0

Bugünkü İncelememize konu olan Unravel oyununa ait minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini yazımızın devamında bulabilirsiniz. Unravel, platform türüne yeni bir hava katarak bu oyun türünü eski günlerine kavuşturmak istiyor. Bağımsız ColdWood Interactive firmasının EA Games ile birlikte geliştirdiği Unravel, platform türündeki güzel örnekler arasına giriyor.

Unravel Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core 2 Duo E4600 2.40 GHz. ya da AMD Athlon Phenom X2 2.8 Ghz. veya üzeri işlemci.
Ram 4 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 5750 / HD 8650G / Intel 4400 ya da NVidia GeForce GT 450 / GTX 745M veya üzeri en az 512 Mb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 8 Gb. boş alan.
DirectX DX 11

Hikayesi:

Unravel oyununda derin hikayeden daha çok sade, ilerledikçe açıklanan hikaye örgüsüne yer verilmiş. Unravel oyununa karakterimizin bulunduğu evde başlıyoruz. Unravel’daki oyun bölümlerini teker teker bitirip, her bölümün sonunda eve geri dönüyoruz. Eve döndüğümüzde bir ninenin hikayesinden parçalar izliyoruz.

Oynanış:

Unravel oyununda kontrol ettiğimiz karakterin ismi Yarny. Karakterimiz küçük kırmızı bir iplik. Evet, yanlış duymadınız bir iplik. Masalsı atmosferi ile oyuncuyu içene çeken Unravel, aynı zamanda karakteri Yarny ile de bütünleşmenizi sağlıyor. Vücudu iplikten oluşan Yarny ilerledikçe arkasında ip bırakıyor ve Unravel’ın oynanışı ise bu dinamik üzerine kurulmuş durumda.

Bu oynanış dinamiğinde fizik çok önemli konumda. Objeleri itme, çekme ya da yol açmak için objelere vurma gibi seçeneklere yer verilmiş. Yarny, zıplama, tutma ve çekme dışında ipte fırlatabiliyor. Bu özellikleriyle ilerleyen Yarny, oyunculara özenle sunulmuş bir karakter. Yarny, ulunduğu ortama ve duruma göre değişik tepkiler gösteriyor. Şaşırıyor, üşüyor ve kafası karışıyor.

Unravel Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i3-3210 3.20 GHz. ya da AMD Athlon II X4 640 3.0 Ghz. veya üzeri işlemci.
Ram 4 Gb. bellek miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 6770 ya da NVidia GeForce GTX 550 Ti veya üzeri en az 1 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 8 Gb. boş alan miktarı.
DirectX DX 11

Grafik ve Sesler:

Görsel kısmı ile birlikte müzikleri de oyunu mükemmel yansıtıyor. Unravel oyununun sunumu ve müzikleriyle bu masalsı dünyaya kendinizi daha fazla kaptırıyorsunuz.

Son Sözler:

Sonuç olarak dünyası, müzikleri ve sunumu ile Unravel, son zamandaki en iyi platform oyunlarından biri. Platform oyunlarını seviyorsanız Unreval‘ı alabilirsiniz. Bir sonraki incelemeye dek hoşçakalın.

Künyesi
Yayımcı

Electronic Arts

Yapımcı

ColdWood Interactive

Çıkış Tarihi

09 Şubat 2016

Platformlar

PC, PlayStation 4, XBox One

Oyun Türü

Bulmaca Platform Oyunu

Oyun Motoru

Phyre Engine

ESRB Rating

EVERYONE

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
Aldığı Puanlar

Unreval, bulmaca ve platform oyunlarını sevenlere tavsiye edebileceğimiz bir oyun.

Editörün Puanı
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazıyı Oyla
Çok İyi
0%
İyi
100%
Eh İşte
0%
Kötü
0%
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website amelesi ve amatör Call of Duty oyuncusu...