İncelemeler
Hoşgeldiniz...
War of The Roses Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi
0

Bu inceleme yazımızın devamında War of The Roses oyununa ait minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini de bulabilirsiniz. Paradox Interactive’in Mount & Blade oyununda da çalışmış olan bazı Türk yapımcıların da katkıda bulunduğu War of The Roses’ın Kapalı Beta’sını doya doya oynadım ve sizler için kısa bir inceleme yapayım dedim arkadaşlar.

Öncelikle War of The Roses İngiltere’de geçen şu ana kadar yaşanan en kritik iç savaştır. Savaşa bu ismin verilmesinin nedeni ise York Hanedanı’nın armasında beyaz, Lancaster Hanedanı’nın armasında ise kırmızı gül olması. Oyun oynarken bu iki hanedandan birini seçiyoruz.

War of The Roses Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core 2 Duo E4600 2.40 Ghz. ya da AMD Athlon Dual Core 5200B 2.7 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 4 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 4830 ya da NVidia GeForce 9800 GT veya üzeri en az 512 Mb. belleğe sahip Shader 4.0 destekli ekran kartı.
Harddisk 5 Gb. boş alan.
DirectX DX 11

Oynanış:

War of The Roses tamamen çok oyunculu oynanış üzerine kurulu. Oyuna ilk başladığımızda ilk önce karakterimizin detaylarını yapıyoruz. Burada karşımıza oldukça detaylı bir tasarım bölümü çıkıyor. Kafanızdaki kaskınızdan tutun kalkanınıza kadar görünümünüzü belirliyorsunuz. Bu karmaşık tasarım bölümünden çıktıktan sonra başlıyoruz War of The Roses oynamaya.

War of The Roses’da iki adet takım bulunuyor; bunlardan biri Lancaster, diğeri de York. Oyunun savaş dinamikleri Mount & Blade ile aynı fakat biraz daha geliştirmişler. Oynanış oldukça ağır olduğu ve akıcı olmadığı için bir süre sonra çok sıkıcı olmaya başlıyor.

War of The Roses oyunundaki silahları kullanmak oldukça yavaş. Arbalet’in mermisini doldurmak bir o kadar uzun ki siz mermiyi doldurana kadar birisi sizi vuruyor. Hele bir de dev gibi haritalarda 15 – 20 kişi savaşmak çok büyük bir hata. Zaten doğduğunuz yer dünyanın bir ucu. War of The Roses’da savaş bölgesine gidene kadar canınız çıkıyor. Bazı bölgelerde spawn noktaları olsa da bu sorunun önüne geçememiş bence.

War of The Roses Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core 2 Quad Q6400 2.13 GHz. ya da AMD Phenom 9600 Quad-Core 2.3 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 4 Gb. bellek miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 5870 ya da NVidia GeForce GTX 460 veya üzeri en az 1 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 25 Gb. boş alan miktarı.
DirectX DX 11

Grafikler:

War of The Roses oyununun grafiklerinden bahsedecek olursak günümüz oyunlara kıyasla kötü sayılmaz, doyurucu grafikleri var diyebilirim. Askerlerin animasyonları oldukça güzel. Bir de henüz ölmemiş birisine ölümcül darbeyi vururken oluşan animasyon ve efektler oldukça hoşuma gitti açıkçası.

Oyunun seslerine gelecek olursak. War of The Roses müzikleri orta çağ atmosferiyle oldukça iyi bir uyum sağlamış. Savaş esnasında pek fazla duyamasanız da menü ekranında bir çok kez duyabilirsiniz bu müzikleri.

Son Sözler:

War of The Roses oyundaki 64 oyuncuya kadar destekli sunucular pek fazla dolu değil. Umarım oyundaki bazı ufak tefek sorunları düzeltirler, oynamanızı tavsiye ederim.

Künyesi
Yayımcı

Paradox Interactive

Yapımcı

Fatshark

Çıkış Tarihi

02 Ekim 2012

Platformlar

PC

Oyun Türü

Aksiyon, Hack and Slash

Oyun Motoru

Bitsquid Engine

ESRB Rating

MATURE 17+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
8.0
8.1
Aldığı Puanlar

Grafikleri yenilenen War of The Roses'ı bol kanlı bir Mount & Blade oyunu gibi düşünebilirsiniz.

8.0
Editörün Puanı
8.1
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazıyı Oyla
Çok İyi
0%
İyi
100%
Eh İşte
0%
Kötü
0%
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website amelesi ve amatör Call of Duty oyuncusu...