İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Warface [2017] Türkiye Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi
0

Crytek tarafından 2013’te yapımı gerçekleştirilen ücretsiz Warface oyununa ait minimum ve önerilen sistem gereksinim bilgileri ile oyun hakkındaki kısa incelemeleri yazımızın devamında bulabilirsiniz. Hem sürekli olarak iyileştirme ve geliştirme maksatlı güncellemelerin yapılması hem de geçtiğimiz aylarda EasyAntiCheat hile önleme sistemi ile çoğu hilelerin öne geçilmesinin yanı sıra Free to Play yani oynaması ücretsiz oluşu Warface’in diğer oyunların bir adım önünde olmasını sağlıyor. Warface’in olumsuz yanı ise oyun içinde kullanılan silahlar bakımından gelişim gösterebilmeniz için ücretli içerik satın almanız gerekiyor maalesef.

Warface’i normal grafik ayarları civarında sorunsuz oynayabilmek için HD 3650 teknik özelliklerine sahip DX 9 destekli bir ekran kartı, Intel Core 2 Duo E4400 seviyesinde bir işlemci, en az 2 Gb. ram miktarı ve kurulum için en az 6 Gb. boş harddisk alanı gerekiyor.

Warface Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim SistemiVista, Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 veya üzeri işletim sistemi.
İşlemciIntel Core 2 Duo E4400 2.0 GHz. ya da AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4200+ 2.2 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram2 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran KartıAMD Radeon HD 3650 ya da NVidia GeForce 8600 GT veya üzeri en az 256 Mb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk6 Gb. boş alan.
DirectXDX 9.0c

Warface 2017 Minimum Sistem Gereksinimleri

Sınıflar:

Warface oyununda aşağıda detaylarını bulabileceğiniz piyade, mühendis, paramedik ve keskin nişancı olmak üzere dört oyuncu sınıfı bulunuyor.

Piyade:

Takımın ileriye gitmesini sağlayacak ateş gücünü sağlayan genel bir rolü vardır. Piyade, hem kendisine, hem de takım arkadaşlarına mühimmat verebilir, farklı türlerde bombalar atabilir ve ana silahları saldırı tüfeklerine taktıkları bombaatarı kullanabilir. Piyadeler orta ve uzak mesafede savaşmak için uygundur. Özellikle kendisine ve takım arkadaşlarına mühimmat verebilme özelliği sayesinde uzun PvE görevlerinde önemli rol üstlenir.

Başlangıç silahı olarak R4A1 tüfeği, HP tabanca ve savaş bıçağı taşır. Taktik görevleri ise uzaktan temas ile kritik alan önünde hat oluşturmak ve takım arkadaşlarına devamlı olarak cephane akışı sağlayarak düşmanı her an siperde tutmaktır.

Mühendis:

Mühendis sınıfı takımlarına destek vermek için hem kendilerinin hem de takım arkadaşlarının zırhlarını yenileyebilir. Mühendisler mayın yerleştirebilir ve patlayıcıları diğer tüm sınıflardan daha hızlı kurabilirler. Mühendis sınıfı ana silahları SMG’ler ile yakın ve orta mesafede savaşmak için uygundur.

Başlangıç silahı olarak Z84 SMG, HP tabanca ve savaş bıçağı taşır. Taktik görevleri mayınları kapı önlerinde veya sokak köşelerinde kullanarak sürpriz saldırı gerçekleştirmek ve takım arkadaşlarının zırhlarını yenileyerek onların kritik durumlardan kurtulmalarına yardımcı olmaktır.

Paramedik:

Geleneksel ‘kurtarma’ sınıfı olan Paramedikler hem kendilerini hem de takım arkadaşlarını iyileştirebilirler ve ölmek üzere olan müttefikleri şok cihazı ile canlandırabilirler. Yetenekli bir Paramedik zor bir görev sırasında saf dışı kalan takım arkadaşlarını hayata döndürebilir.

Standart silahı pompalı tüfekler yakın çarpışmaya en uygun silahtır. Taktik görevi takım arkadaşlarını iyileştirerek onları ayakta ve düşmana karşı güçlü tutmaktır.

Keskin Nişancı:

Keskin nişancılar uzak mesafelerden destek sağlarlar ve öldürücü derecede hassas atış yaparlar. Diğer sınıfların sahip olduğu ek becerilere sahip olmasalar da uzaktan sağladıkları taktik avantaj ve mermi başına en yüksek hasar oranı ile her saldırı ve savunma timinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Yakın mesafede silahlarını etkili kullanmak çok zor olduğundan tabancalarını çok iyi kullanması gereken bir sınıftır ve düşman tarafından fark edilmeden düşmana zarar vermeyi iyi bilmelidirler.

Başlangıç silahı olarak keskin nişancı tüfeği SVK, HP tabanca ve savaş bıçağı kullanır. Taktik görevi yüksek mevziileri ve dürbünlü tüfeğin avantajını kullanmak ve görünmediğinden emin olarak düşmanı beklemediği yerden ve beklemediği anda vurmaktır.

Warface Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim SistemiVista, Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 veya üzeri işletim sistemi.
İşlemciIntel Pentium Dual Core E6500K 2.93 GHz. ya da AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6400+ 3.2 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram4 Gb. bellek miktarı.
Ekran KartıAMD Radeon HD 4830 ya da NVidia GeForce 9600 GT veya üzeri en az 512 Mb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk6 Gb. boş alan miktarı. Ek paketler için daha fazla boş alan gereklidir.
DirectXDX 10.1
Künyesi
Yayımcı

Crytek

Yapımcı

Crytek

Çıkış Tarihi

21 Ekim 2013

Platformlar

PC, XBox 360

Oyun Türü

Aksiyon, MMOFPS

Oyun Motoru

CryEngine 3

ESRB Rating

MATURE 17+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
Aldığı Puanlar

CryEngine 3 oyun motoru sayesinde iyi bir oyun akışına ve yüksek grafik özelliklerine sahip Warface'i düşük donanım özelliklerine sahip bilgisayarlarda da rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Editörün Puanı
Okur Puanları
3 Oy
Oyladınız
Yazıyı Oyla
Çok İyi
75%
İyi
25%
Eh İşte
0%
Kötü
0%
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website amelesi ve amatör Call of Duty oyuncusu...