İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Warhammer 40K: Kill Team Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi

Minimum sistem gereksinimlerini de verdiğimiz Warhammer 40K: Kill Team incelemesine başlıyoruz. Oyun konusunda en sevdiğim konulardan bir tanesi, hayal gücünde bir sınır olmamasıdır. Yapımcı firmalar oyunda istedikleri kadar cesur ve yaratıcı olabilirler. Edebi eserler ile kendi ruh ve fikirlerini katınca ortaya ortaya değişik yapıtlar çıkıyor. Bu oyunlara dahil olan Warhammer 40K: Kill Team oyununu sizler için incelemeye çalıştık.

Relic firması tarafından hazırlanmaya devam eden Warhammer 40K: Space Marine oyunu sizlere aksiyon dolu dakikalar sunuyor. Uzun zamandır, böyle bir oyun bekleniyordu. Bir çok oyunsever gibi, benimde oynamak istediğim oyunların başında bu oyun geliyor. Relic, Space Marin çıkmadan önce PSN ve Xbox Live üzerinden Warhammer 40K: Kill Team oyununu yayınladı. Bir nevi diğer oyun öncesi antreman niteliğinde yani.

Warhammer 40K: Kill Team Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows 7 (32-Bit) veya üzeri işletim sistemi.
İşlemci Intel Pentium Dual Core E2180 2.0 GHz. ya da AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3600+ veya üzeri işlemci.
Ram 2 Gb. veya üzeri ram
Ekran Kartı AMD Radeon HD 4770 ya da Intel HD 4200 512 Mb. ya da NVidia GeForce 8800 GTS veya üzeri destekli ekran kartı.
Harddisk 2 Gb. boş alan.
DirectX DX 10

Warhammer 40K: Kill Team Oynanış:

İlk olarak Spca Marine takımı ile birlikte Ork Kroozer’na gönderiliyorsunuz. Bundan sonra mecera start veriyor. Survival ve Campaign adında iki başlığımız var. Campaign bildiğimiz senaryo modu. Survivol ise isminden anlaşılacağı üzere, hayatta kalma mücadelesi üzerine kurulu.

Oyun içinde 4 farklı Marine çeşidi var. Yakın dövüşmeyi sevenler Librarian ve Vanguard Veteran. Uzaktan çok güçlü silahlar ile hasar verenler ise Sternguard Veteran ve Techmarine. Bu konuda yapacağınız tercih size kalıyor. Sizin tarzınız hangisine uygunsa onu seçmenizi tavsiye ederim.

Warhammer 40K: Kill Team oynanış açısından son derece sade ve basit. Oyunda çok mantık gerektirecek durumlar yok. Oyundaki amaçları yerine getirmek ve karşımıza çıkan düşmanları öldürmek. Ancak bunu yapmak çok kolay değil tabi ki. Düşmanlar hücum halinde üstünüze geliyor.

Warhammer 40K: Kill Team Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi

Upgrade Beacon:

Warhammer 40K: Kill Team oyununda ilerledikçe düşmanların güç seviyesi artıyor. Daha fazla zorlanmaya başlıyorsunuz. Tam bu noktada geliştirme konusu ortaya çıkıyor. Yol üzerinde karşılaşacağınız “Upgrade Beacon” aletleri ile geliştirme yapabilirsiniz. Silahlarınızın gücünü artırabilir ya da kilitli silahları açabilirsiniz.

Silah Sistemi:

Her sınıf için ayrı silahlar mevcut. Warhammer 40K: Kill Team oyununda perk sistemi adında bir sistem var. Sistemin sağladığı faydalar; el bombası için artı slot, fazladan sağlık, ayrıca vuruşlarınızdaki hasarı artırma gibi. Ama perk sistemi ve geliştimelerle sınırlı değil. Ayrıca yolda giderken Power-up’lar ve özel atış yeteneğimiz var.

Bu sayede sağlık, dayanıklılık gibi özelliklerimiz artıyor. Ayrıca bize ikili atış özelliği sağlıyor. Bu yetenekleri karakterimizin alt tarafında göreceğiniz çemberin içi dolduğu zaman kullanabileceksiniz. Ayrıca çevrede görebileceğiniz bir çok obje var. Bunlar sayesinde kilitli olan bir çok şeyi açabilirsiniz.

Diğer Detaylar:

Warhammer 40K: Kill Team, grafik açıdan sağlam bir oyun. Karakterler ve mekan tasarımları klasik Warhammer havasında yapılmış. Ses efektleri konusunda da grafik kadar başarılı bir oyun. Oyun müziği olarak Warhemmer 40K: Dawn of War 2 müziği kullanılmış. Hem güzel hem de oyunla çok uyumlu olmuş.

Warhammer 40K: Kill Team oyun kontrolleri biraz değişik olsa da genel olarak sorun yaratmıyor. Sol stick ile karakteri yönetirken, sağ stick ile atış yapıyorsunuz. Alıştıkça çok kolay ve rahat geliyor.

Tek kişilik oyuncu modunda, aynı konsol ile iki kişi oynama şansına sahipsiniz. Oyunda keşke online mod olsa diyor insan. O zaman eksiksiz bir oyun olurmuş. Takım halinde oynadığınız zaman aksiyon açısından sıkıntı olabiliyor. Bu nedenle oyun kendini sürekli tekrarlıyor, çok kısa süre içinde kayboluyor.

Son Sözler:

Warhammer 40K: Kill Team, Space Marine öncesi iyi bir alıştırma oyunu olmuş. Gönül rahatlığıyla oynayabilir ve eğlenebilirsiniz. Herkese iyi eğlenceler.

Künyesi
Yayımcı

THQ

Yapımcı

THQ

Çıkış Tarihi

PC için: 22 Mayıs 2014

XBox 360 için: 13 Temmuz 2011

PS3 için: 02 Ağustos 2011

Platformlar

PC, PS3 ve XBox 360

ESRB Rating

TEEN 13+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
7.5
8.2
Aldığı Puanlar

Görsel açıdan Warhammer 40K: Kill Team'i çok beğendimi söyleyebilirim. Özellikle çatışma, kan sahneleri oldukça başarılı.

7.5
Editörün Puanı
8.2
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments