Hoşgeldiniz...
Way of the Samurai 4 [PC] İnceleme

Herkese selam. Yeni incelememiz Way of the Samurai serisinin 4. oyunu ile ilgili olacak. Çok uzun zamandır dövüş sanatları ile ilgilenen ve özellikle Japon kültürünün delisi biri olarak bu oyunu oynayıp, incelememek çok zordu benim için. Ben de bu zorluğa dayanamadım ve oynadım. Keşke hiç yapmasaydım, öyle uzaktan baktığım, güzel görünen bir oyun olarak kalsaydı. Neyse hadi başlayalım.

Hafif sallantılı bir kayık yolculuğu ile oyunumuzun başladığı kasabaya doğru ilerlerken kayığı süren amcanın boş konuşmaları falan ohoow! Oyun içerisinde verdiğimiz cevaplar ve yaptığımız seçimler oyunun sonucunu değiştiriyor.

Oyunumuz normalde PS platformu için üretilmiş bir oyun ve PC platformuna aktarıldıktan sonra tuş takımı konusunda çok zorlanacağınızı şimdiden belirtmek istiyorum.

Way of the Samurai 4 Oynanış:

Aydınlık bir gelecekte kiraz çiçeklerinin yapraklarının döküldüğü güzel bir bahçede çayımızı yudumlayabileceğimiz bir son ile karanlık ve puslu bir gecede hala savaşmak zorunda kalacağımız bir son yaratmak bizim elimizde. Kasabaya vardığımızda bizi bu garip kalabalık karşılıyor ve içlerine karışıyoruz. Ortada bir olaylar bir şeyler var derken pat kavganın ortasında buluyoruz kendimizi. Buradan itibaren artık oyun başlıyor.

Way of the Samurai 4 [PC] İnceleme

Kavgamızı ediyoruz, kılıcımızı savuruyoruz, adamları kesiyoruz, öldürüyoruz derken oyunumuz devam ediyor. Oyundan zevk alıyor muyuz? Ne yazık ki hayır. Çünkü oyun afedersiniz ama hiç olmamış bence. Sürekli abidik gubidik hareketlerle kılıcımızı savururken, saçma sapan ortamlarda abuk subuk düşmanlarımız karşımıza çıkıyor, etrafımızı sarıyorlar ve saldırıyorlar. Biz de çok saygıdeğer, onurlu, gururlu bir samuray olarak hemen doğruyoruz, biçiyoruz falan adamları.

Sonuç? Oyuna devam, Sergen sıkılmadı, hala bir şeyler bekliyor oyundan, hala bir umut bir sürpriz falan hani. Sonra hafif kavruk adam çıkıyor karşımıza! Yalan yok, hafif kavruk adam zorluyor bizi. Biraz darbe alıyoruz, yaralanıyoruz. Ama yılmıyoruz, çünkü biz çok onurlu, gururlu bir samuray olarak, kötü amcaları öldürüp kendi yolumuzu çizmeliyiz. Tabi ki bu inanç ile hafif kavruk adamın da şarap çanağına tükürüp yolumuza devam ediyoruz.

Peki ya sonra?

Sergen artık oyundan sıkılıyor, ”Bu ne ya, bu ne kadar kötü bir oyun, bir oyun ne kadar kötü olabilir ki” cümleleri dökülüyor dudaklarından ve oyunu kapatıyor ve bu incelemeyi yazmaya başlıyor, çünkü sizin de oyunun güzel fotoğraflarını görüp bir yanılgıya düşmenizi istemiyor Sergen. Bu oyunu oynayıp boşuna zamanınızı harcamayın diyor! Şimdi oyunu kapatıyoruz ve tiğir tiğir bilgisayarımızdan uzaklaşıp, evin diğer odalarında izimizi kaybettiriyoruz…

Künyesi
Yayımcı

Ghostlight LTD

Yapımcı

ACQUIRE Corp.

Çıkış Tarihi

23 Temmuz 2015

Platformlar

PC, PlayStation 3

Oyun Türü

Action-Adventure

ESRB Rating

MATURE 17+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
6.5
7.7
6.5
Editörün Puanı
7.7
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments