İncelemeler
Hoşgeldiniz...
We Happy Few İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri
We Happy Few İncelemesi, Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri
0
İnceleme

We Happy Few İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri

Yazar: 13 Aralık 2018

İncelemesini yapacağımız We Happy Few oyunu, Microsoft E3 konferansında gösterildiğinde herkesi şaşırtmış, bayağı ilgi uyandırmış ve 2016 yılının Temmuz ayında erken erişim ile oyuncuların beğenisine sunulmuştu.

Bağımsız bir şirket olan Compulsion Games’in fırınından çıkmış olan We Happy Few sonunda erken erişimden çıkarak 10 Ağustos 2018’de oyuncuların beğenisine sunuldu.

We Happy Few Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core 2 Duo E7400 2.80 Ghz. ya da AMD Phenom 8450 Triple-Core 2.1 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 8 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 5870 ya da NVidia GeForce GTX 460 ya da NVidia GeForce GTX 580M veya üzeri en az 1 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 6 Gb. boş alan.
DirectX DX 11

Hikayesi:

1960’lı yılların İngilteresinde geçen We Happy Few’in hikayesinde alternatif bir evren anlatılıyor. Oyunun geçtiği yer Wellington Wells çok katı kurallarla yönetilen, insanların “joy” isimli haplar kullanmaya zorlanarak hep mutlu olmaları sağlanan bir şehir.

Bütün şehir uyuşmuş, ne yaptığını bilmeyen, yarı mutlu yarı vahşi insanlardan oluşuyor. Bizim amacımız ise bu şehirden kaçmak.

Oyunun başında mutsuz haberleri eleyip, sadece mutlu haberleri basan bir editör olan karakterimizin oyunun başında Joy almayı reddederek diğer insanlardan soyutlanmasıyla başlayan hikaye çok detaylı olmasa da dallanıp budaklanıyor.

Kaçmaya çalıştığınız şehirde tonlarca farklı insanla tanışıyorsunuz. Bunların dışında gizemli cinayetler çözüp, yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım ediyorsunuz.

We Happy Few ana olarak bir hayatta kalma oyunu. Rahatlıkla diyebilirim ki hayatta kalma ögeleri başarılı yansıtılmış. Oyunda acıkma, susama, yorulma, uyku gibi ihtiyaçlar var.

Acıktığınızda etraftan bulduğunuz yemekleri yerken, susadığınızda ise etraftaki musluklardan su içebiliyorsunuz. Ayrıca benden size tavsiye, uyku durumunuzu sık sık kontrol edin.

We Happy Few Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core 2 Quad Q9300 2.50 GHz. ya da AMD Phenom II X4 820 2.8 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 8 Gb. bellek miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 7870 ya da NVidia GeForce GTX 660 veya üzeri en az 2 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 6 Gb. boş alan miktarı.
DirectX DX 11

Crafting Sistemi:

Şüphesiz ki We Happy Few oyununun en önemli yanlarından birisi crafting sistemi. Etraftan bulduğunuz şeylerle yeni icatlar yapabilir ve dilediğinizce kullanabilirsiniz. Crafting sayesinde yeni silahlar, kıyafetler, ilaçlar ve yemekler yapabilirsiniz.

Wellington Wells’i gezdikçe yeni yerler keşfedip yeni insanlarla tanışacaksınız ve tonla görev edineceksiniz. Görev çeşitliliği çok üst düzey olmasa da kendini çok tekrar etmiyor. Oyun küçük bir haritaya sahip olmasına rağmen bu görevler oyuna iyi yedirmiş. Kolay kolay aynı yerlerde görev yapmıyorsunuz çünkü.

Birçok oyuncunun hemfikir olduğu nokta oyunun Bioshock evrenini andırdığı. Oyun gerçekten Bioshock evrenine çok benziyor. Fakat benzediği tek nokta evreni değil. Tıpkı Bioshock’ta olduğu gibi gezebileceğimiz bir alan var fakat bu alan fazlasıyla kısıtlı.

Zaten haritanın küçük olduğunu söyledim, görevler dışında haritada yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Oradan oraya koşuşturmaktan başka bir şey yapmayacaksınız. Fakat We Happy Few oyununun görev yapısını ve özgürlük hissini tartışmak saçma olduğu için bu konuyu deşmiyorum.

Oyunda bir savaş sistemi de bulunmakta, fakat oldukça tekdüze ve sıkıcı. Elinizde bulunan sopa veya değneklerle ya da elinizde hiçbir şey yoksa yumruklarınızla düşmanlara vurmaktan ibaret. We Happy Few oyununun grafikleri ve ışıklandırmaları gayet başarılı. Bu tür bir oyuna göre fazla bile.

Son Sözler:

Toparlayacak olursak We Happy Few son zamanların en çok ses getiren Bağımsız Yapımcı oyunu. Daha geliştirilecek çok yönü var fakat bu haliyle bile ortalama bir oyundan daha iyi. Bu oyunu denemenizi kesinlikle öneriyoruz.

Künyesi
Yayımcı

Gearbox Publishing

Yapımcı

Compulsion Games

Çıkış Tarihi

10 Ağustos 2018

Platformlar

PC, PlayStation 4, XBox One, Linux, Mac OS

Oyun Türü

Aksiyon, Macera, Bağımsız Yapımcı, Hayatta Kalma Oyunu

Oyun Motoru

Unreal Engine 4

ESRB Rating

MATURE 17+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Oynanış
Senaryo
Grafikler
Ses ve Müzikler
Aldığı Puanlar

Türkçe dil desteği de olsaydı oldukça iyi olurdu, We Happy Few oyununu oynamanızı tavsiye ederim.

Editörün Puanı
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...