İncelemeler
Hoşgeldiniz...
World of Warcraft Cataclysm Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi

Minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini aşağıda bulabileceğiniz World of Warcraft, Blizzard tarafından yapımı gerçekleştirilen MMORPG tabanlı online bir oyundur. Ayrıca kendi dalında en fazla online oyuncu sayısına sahip bir yapımdır.

Oyuncu sayısı 15 milyon civarında olan bu oyunda Blizzard’ın bu kadar oyuncuyu elinde tutmasının sebeplerinden birisi de kuşkusuz oyunun sürekli güncel tutulması ve oyunculara oldukça yüksek güvenlik hizmeti sunmasıdır. O zaman bu kadar yüksek sayıda oyuncunun buluştuğu bu oyunu gelin hep beraber inceleyelim.

Irklar ve Sınıflar:

Çoğu MMORPG oyununda olduğu gibi, WoW’da da amaç karakterlerin seviyesini yükseltmektir. Oyunda toplamda yeni gelen eklentiyle birlikte 12 ırk bulunmakta. Bu ırklar 6’şarlı ittifaklar olarak oyunda yer alıyor. Bu iki ittifak oyunda Horde ve Alliance ismi altında birbirleriyle sürekli savaş halindeler. Alliance tarafında seçebileceğimiz ırklar, Human, Duarf, Night Elf, Gnomes, Draenel ve Worgens olmak üzere 6 tanedir.

Harde tarafında seçebileceğimiz ırklar, Orc, Touren, Undead, Blood Elf, Troll, Goblinler olarak ayrılmıştır. Her ırk erkek ve bayan seçeneklerine sahiptir. Oyunda seçebileceğimiz karakter ırkları, bunlardan oluşmaktadır ve her ırkın kendine özgü değişik özellikleri bulunmaktadır.

Irkların dışında bir de karakterin bütün özelliklerini taşıyacak, sınıf seçme özelliği bulunmaktadır. Toplamda Roque, Mage, Warlock, Warior,Hunter, Priest, Paladin, Dead Knight, Dmid, Shaman olmak üzere 10 sınıf vardır.

Seçtiğimiz sınıfa göre ise, Cataclysm’deki karakterimizin kullanabileceği çeşitli özellikleri olur. Karakterimizi açtıktan sonra 85 levele kadar experience yoluyla level kasmaya başlıyoruz. Level kasma maratonunda bizim en büyük destekçimiz oyun içi zindanlar ve bol sayıda experience veren görevlerdir.

World of Warcraft Cataclysm Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Win XP, Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri işletim sistemi.
İşlemci Intel Pentium 4 1.3 GHz. ya da AMD Athlon XP 1500+ 1.3 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 1 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon 9500 ya da NVidia GeForce FX 5200 veya üzeri ekran kartı.
Harddisk 25 Gb. boş alan.
DirectX DX 9

EXP ve PVC:

Zindanların içlerinde beş kişilik gruplar halinde girip öldürdüğümüz yaratıklardan exp kazanabilir ve ilerledikçe karşımıza çıkacak boss dediğimiz kesmesi zor olan ve normal yaratıklardan kat kat daha fazla güçlü olan bu yaratıkları kestiğimizde alacağımız güzel exp’lerle birlikte boss’lardan düşecek güzel kıyafetlerle karakterimizi daha güçlü kılabiliriz. 85 level olduğumuzda ise oyun tam olarak yeni başlıyor ve bu konuda WoW size yapabileceğiniz çok sayıda aktivite sunuyor.

World of Warcraft Cataclysm Oyun İncelemesi

Oyunda pvp kadar hatta daha fazla pvc yapma imkanı sunuluyor. PVC dediğimiz şey ise oyundaki oyuncunun, yaratıklara karşı olan savaşıdır. Oyun ilk çıkışından itibaren, üç büyük genişleme paketi ile güncellenmiştir.

Normalde World of Warcraft Classic başlığıyla çıkan WoW, daha sonra çıkan genişleme paketleriyle birlikte; The Burning Crusade, Wrath of the Lich King ve en son çıkan Cataclysm ile beraber son adını almıştır.

Oyunun yapay zekası oldukça iyi…

Her gelen ek paketle beraber, oyun içi büyük değişiklikler uygulanmıştır ve oyun bir seviye daha ileri taşınmıştır. En son çıkan Cataclysm ise oyunun bütün haritasında köklü bir değişiklik yapmış ve tabiri caizse oyunu, oyuncular için yeniden başlatmıştır.

World of Warcraft Cataclysm Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi Win XP, Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri işletim sistemi.
İşlemci Intel D 830 3.0 GHz. ya da AMD Athlon LE-1660 2.8 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 2 Gb. bellek miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 2600 XT ya da NVidia GeForce 8600 GT veya üzeri ekran kartı.
Harddisk 25 Gb. boş alan miktarı.
DirectX DX 9

Grafikler:

Oyunun grafiklerinden söz etmek gerekirse, WoW oynamak için bilgisayarımızın çok ahım şahım olmasına gerek yok. Bunun yanında oyun içerisinden ayarlayabildiğimiz seçeneklerle, WoW’u oldukça yüksek seviyede ve tatmin edebilecek grafiklerle oynayabilirsiniz. Oyunun yapay zekasına baktığımızda ise neredeyse hiç hata yok diyebiliriz.

Yenilikler:

World of Warcraft Cataclysm ile 80 olan level sınırı 85’e çıkartıldı. Bununla birlikte yeni haritalar, yeni questler, yeni pvp yerleri, yeni raidler, yeni itemler, yeni binekler, 2 yeni ırk, meslekler ve daha nice yenilikler eklendi. WoW için baştan yaratıldı diyebiliriz. WoW severlerin bu oyunu kaçırmaması gerektiğini söylememiz sanırım gereksiz olacaktır.

Künyesi
Yayımcı

Blizzard Entertainment

Yapımcı

Blizzard Entertainment

Çıkış Tarihi

07 Aralık 2010

Platformlar

PC, Mac

Oyun Türü

MMORPG

ESRB Rating

TEEN 13+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
8.5
9.0
8.5
Editörün Puanı
9.0
Okur Puanları
3 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments